Policininkus kandžiojo ir mušė

Viešąją tvarką saugantys policijos pareigūnai patys tapo aukomis. Į darbą prieš tvarkos sergėtojus paleidžiami ir kumščiai, ir šunys.

Išplūdo ir sumušė

Vilniuje esančios Uosių gatvės gyventojai šeštadienio vakarą kreipėsi į policijos pareigūnus, kad šie atvyktų malšinti užsitęsusio šeimyninio konflikto. Triukšmadariai policininkus pasitiko itin nesvetingai. Vos pravėręs duris ir pamatęs, kad už jų stovi uniformuoti pareigūnai, 27 metų buto šeimininkas ant jų užsiundė agresyvų šunį. Šis sukandžiojo abiem policininkams kojas.

Išvakarėse du pareigūnai nukentėjo Marijampolėje. Patrulius užpuolė sustabdytam neblaiviam vairuotojui į pagalbą atskubėję draugai.

Neblaivaus (kraujyje rasta 1,6 promilės alkoholio) 28 metų vyro vairuojamas automobilis "Volkswagen Vento" Žemaitės gatvėje sustabdytas apie 17.30 val. Nuo pat pirmosios akistatos su Kelių policijos patruliais minutės nedraugiškai nusiteikęs pažeidėjas įsismarkavo jiems pradėjus pildyti administracinės teisės pažeidimo protokolą. Vyras ėmė grasinti, įžeidinėti policininkus necenzūriniais žodžiais, bandė sprukti.

Situacija dar labiau įkaito atvykus automobilvežiui, kuriuo į saugojimo aikštelę turėjo būti nugabentas sulaikytojo automobilis. Į bėdą patekusiam neblaiviam vairuotojui pagalbon atskubėjo du vyrai, iš kurių vienas buvo gerokai įkaušęs (kraujyje rasta 2,02 promilės alkoholio). Jie ne tik plūdo pareigūnus, bet ir į darbą paleido kumščius.

Kompensacija už sužalojimus

"Padėti sulaikytajam atskubėję vyrai yra jo pažįstami. Daugiau nieko negaliu pasakyti", - teigė Marijampolės apskrities policijos komisariato tyrėja Aldona Vilkienė.

Bylą nagrinėjanti tyrėja atsisakė atskleisti, kokiomis aplinkybėmis neblaivūs 44 ir 38 metų užpuolikai jaunesniems už save, 31-ų ir 22-ejų patruliams spėjo suduoti po kelis kartus. Vienam pareigūnų sumušta nosis, krūtinė ir kelis, kitam - kelis ir rankos pirštas.
Abiem patruliams už patirtus sužalojimus bus išmokėtos kompensacijos, kurių dydis paaiškės po medicininės ekspertizės. Tikėtina, kad pareigūnams bus nustatyti lengvi sveikatos sutrikdymai, už kuriuos numatyta 12 mėnesių atlyginimo dydžio kompensacija.

Baudos kelia juoką

Neblaivūs Vilniaus ir Marijampolės policininkų užpuolikai uždaryti į areštinę. Jiems gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau policininko užpuolimas, palyginti su kitais viešosios tvarkos pažeidimais, yra nedidelis nusikaltimas. Pavyzdžiui, už viešoje vietoje tyčia sudaužytą alaus bokalą neblaivus asmuo gali sulaukti daugiau nei 1500 litų baudos, o už agresyvų pasipriešinimą policijos pareigūnams - kelis kartus mažiau.
Kaip jau rašė "Kauno diena", neseniai Kaune uniformuotą policininką išplūdusiam, apstumdžiusiam ir jo striukę suplėšiusiam chuliganui skirta maždaug 650 litų bauda. Už tai, kad užpuolikui modernioje, patogioje areštinėje teko praleisti kelias paras, bauda sumažinta iki beveik 400 litų.

Tokio dydžio bauda, kaip pripažino ir patys pareigūnai, nekompensavo išlaidų, kurias patyrė policija: tyrėjas bemaž mėnesį rinko tyrimo medžiagą, sulaikytasis vežiotas į medicinos įstaigą blaivumui nustatyti, blaivėsi Kauno policijos areštinėje.

Vietoj kyšio - smūgiai

Policijos pareigūnai neslepia nuostabos dėl tokių įstatymų spragų. Pavyzdžiui, už bandymą įsiūlyti kyšį prasižengęs vairuotojas gali sulaukti mažesnės baudos nei už fizinį smurtą prieš jį sustabdžiusį policininką.

Pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 227 straipsnį pareigūnui kyšį siūlęs pažeidėjas gali būti nubaustas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu ar laisvės atėmimu iki dvejų metų. Mažiausia pagal šį straipsnį Kaune skirta bauda - 200 litų, tačiau ji gali viršyti ir 1000 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių