Policijos sulaikoma šiaulietė vos neiššoko iš 4 aukšto

Kalėti nuteista šiaulietė vos neiššoko iš daugiabučio ketvirtojo aukšto, kai jos sulaikyti atvyko policijos pareigūnai.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaus pareigūnai gavo informacijos, kad 58 metų šiaulietė Dalytė Vaičiulienė yra apsistojusi pas savo sūnėną Vilniuje.

Sausio 18-ąją nuvykę į sostinę apie 19 val. jie pasibeldė į ieškomosios giminaičio buto duris. Giminaitis kriminalistams atvėrė duris, įleido į prieškambarį, tačiau eiti į kambarius neleido, pareiškęs, kad teta yra išvykusi pas advokatą į Trakus. Diskusijos su pareigūnais vyko apie tris valandas, kol butą pasiekė iš Šiaulių atkeliavęs kratos orderis.

Pasak policijos pranešimo, sūnėnui pasirašant kratos dokumentus, kambaryje pasigirdo atveriamo lango garsas. Kriminalistai ir sūnėnas vėjo gūsiu įskriejo į kambarį ir vos spėjo pačiupti nuo ketvirtojo aukšto palangės žemyn žengiančią D.Vaičiulienę.

Sulaikytoji iš sostinės buvo atvežta į į Šiaulius ir uždaryta į areštinę, o vėliau perkelta į tardymo izoliatorių. Iš čia ji keliaus į pataisos namus, kuriuose praleis vienerius metus. Moteris 2011 metų balandį nuteista už didelės vertės turto pasisavinimą.

2007-aisiais šiaulietis B.J. susigundė D.Vaičiulienės jam pasiūlytu verslo planu - Panevėžio rajone nupirkti sklypą ir jį pelningai parduoti. Kaip investiciją vyras jai patikėjo 130 tūkst. litų. Sandoris turėjo būti atliktas per mėnesį. Tačiau nei po mėnesio, nei po metų, nei po dvejų B.J. nesulaukė nei savo investuotų pinigų, nei dar tokio pat dydžio žadėto pelno.

Nors D.Vaičiulienė šiauliškiui pasakojo, kad dėl pardavimo yra sutarusi su sklypo pardavėja ir jau turinti pirkėją, tačiau, kaip vėliau vyras išsiaiškino, sklypo savininkė žemės net neketino parduoti. Kai B.J. pradėjo primygtinai reikalauti grąžinti jam pinigus, moteris jį maitino pažadais ir šnekėjo apie naujus jos vykdomus projektus.

2009 metų sausį vyras, netekęs vilties geruoju atgauti savo pinigus, kreipėsi į policiją. Tik tada D.Vaičiulienė jam dalį skolos grąžino, tačiau 78 tūkst. dar liko skolinga.

Po B.J. kreipimosi į teisėsaugos institucijas pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto pasisavinimo. Pasirodo, moteris jai patikėtus pinigus konkrečiam sklypui pirkti neteisėtai pavertė savo turtu ir be B.J. žinios tuos pinigus kartu su savo ir su iš kitų žmonių pasiskolintais pinigais perdavė juos trečiajam asmeniui savo verslo tikslams įgyvendinti - sąskaitai užsienio banke UAB „S“ vardu atidaryti, kad būtų patvirtinta kredito linija sklypams pirkti.

Baudžiamoji byla 2011 metų balandį išnagrinėta Šiaulių apygardos teisme. Subendrinęs bausmę su 2010 metų teismo nuosprendžiu dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo minėtoje bendrovėje, teismas jai skyrė vienerius metus pataisos namuose ir 7,1 tūkst. baudą. D.Vaičiulienė kreipėsi į Apeliacinį teismą, tačiau šis 2012 metų gruodžio 14 dieną paskelbė paliekantis galioti Šiaulių apygardos teismo nuosprendį.

D.Vaičiulienės laukia dar du teismo procesai - jai pateikti įtarimai dėl vengimo atlikti laisvės atėmimo bausmę ir dėl dokumentų klastojimo. Pastarasis ikiteisminis tyrimas dar nebaigtas, jis susijęs su šios moters skola Vilniaus gyventojai, kurios išieškojimą yra perėmusi viena bendrovė. Skola su procentais yra pasiekusi 50 tūkst. litų ir šiaulietė įtariama dokumentų apie skolos padengimą klastojimu.


Šiame straipsnyje: policijanuteistiejinusikaltimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių