Policija ieško brolių vagišių

Šiaulių apskrities policija pranešė, kad pareigūnai ieško dviejų brolių - 31 metų Gedimino ir 36 metų Arūno Kurganų, kurie 2005 metais, pateikdami suklastotus dokumentus, iš įvairių prekybos vietų yra įsigiję daiktų, už kuriuos nesiteikė mokėti.

Gediminas Šiaulių pareigūnams yra žinomas kaip užkietėjęs sukčius. „Produktyviausi" jo nusikalstamos veikos metai buvo 2004-2005-tieji.

2004 metais jis, būdamas UAB-ės „Litcor'a" direktoriumi, iš vieno degalinių tinklo Šiauliuose ir Kelmėje sugebėjo įsigyti kuro už 3124 litus, nesumokėdamas nė lito. 2005 m. spalio 5 d. Vilniaus gatvėje esančioje parduotuvėje jis pateikė svetimo asmens vardu išduotą pasą, kuriame buvo įklijuota jo nuotrauka, ir išsimokėtinai pasiėmė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung X 640".

2005-ųjų spalio 21 d. Gediminas Kurganas, nešinas suklastotu svetimo žmogaus pasu, atėjo į Pramonės gatvėje įsikūrusią degalinę „Saurida". Svetimą pasą vyras, anot jo, prieš kurį laiką buvo nusipirkęs turgavietėje iš nepažįstamo asmens. Pateikęs svetimą dokumentą, Gediminas sumokėjo 150 Lt užstatą ir iš degalinės išsinuomojo automobilio priekabą. Vėliau ją pagal skelbimą laikraštyje „Autoplius" sėkmingai pardavė.

Už šiuos sukčiavimus 2007 m. liepos mėnesį Šiaulių miesto apylinkės teismas, subendrinęs visas bausmes, Gediminą Kurganą nuteisė ketveriems metams ir devyniems mėnesiams laisvės atėmimo bei 46 minimalių gyvenimo lygių baudą.

Pataisos namuose jis neužsibuvo: dalį bausmės G.Kurganas buvo atsėdėjęs ikiteisminių tyrimų metu, dalį atbuvo po paskutiniojo nuosprendžio ir 2007 m. rugpjūčio 21 d. teismas jį lygtinai paleido į laisvę, neatlikus 2 metų 11 mėnesių ir 25 dienų paskirtosios bausmės. Lygtinio paleidimo metu vyras buvo įpareigotas kartą per mėnesį registruotis pataisos inspekcijoje, ilgiau kaip 7 paroms negalėjo be leidimo išvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų. G.Kurganas nebuvo pavyzdingas įskaitininkas, pažeidinėjo nustatytus įpareigojimus, todėl Pataisos inspekcija kreipėsi į Šiaulių miesto apylinkės teismą, siūlydama lygtinį paleidimą panaikinti ir šiaulietį pasiųsti atlikti likusią laisvės atėmimo bausmę. Pataisos inspekcijos teikimas šių metų rugsėjo 8 d. buvo patenkintas. Kol įsiteisėjo teismo nuosprendis, Gediminas Kurganas nuo pareigūnų spėjo pasislėpti ir šiuo metu yra ieškomas. Dėl vengimo atlikti laisvės atėmimo bausmę jam pradėtas ikiteisminis tyrimas, ir už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Taigi besislapstydamas vaikinas tik prailgins savo bausmę.

36-erių metų Arūnas Kurganas teismo nelaukė, pasislėpė jau ikiteisminio tyrimo metu. Jo ieško ir Šiaulių, ir Vilniaus pareigūnai. A.Kurganas veikė taip pat kaip ir jo brolis: klastodavo dokumentus ir svetimo žmogaus vardu įsigydavo įvairių prekių. Štai 2005 m. gegužės 13 d. Šiauliuose iš parduotuvės „Topo centras", pateikęs duomenis, kad jis dirba UAB „Fisanta", išsimokėtinai įsigijo šaldytuvą, kurio vertė 4084 Lt. Pradinę įmoką - 1100 litų - jis įmokėjo, tačiau likusių pinigų mokėti net neketino, o šaldytuvą pardavė pigiau tokį daiktą įsigyti panorusiam šiauliečiui

Tų pačių metų birželio 22 d. „Olimpo" parduotuvėje A.Kurganas, pateikęs suklastotą V.J. pasą, kuriame buvo įklijuota jo nuotrauka, išsimokėtinai įsigijo televizorių „LG" ir namų kino sistemą „Samsung", padarydamas lizingo įmonei 3210 Lt turtinę žalą.2005 m. liepą jis jau sukčiavo Vilniuje. UAB „Autotransa" jis pateikė jau minėto asmens suklastotą pasą ir keturioms paroms išsinuomojo automobilį „VW Caravelle". Tačiau nei nustatytu laiku, nei vėliau jo negrąžino, bendrovei padarydamas per 14 tūkstančių litų turtinės žalos.

Turinčius informacijos apie brolių Kurganų buvimo vietą, prašoma pranešti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaaus darbuotojams telefonu 39 73 75 arba policijos budėtojui telefonu 112. 


Šiame straipsnyje: vagis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių