Po pažinties „Facebook“ nužudytos 13-metės byloje – netikėtas posūkis

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį nepaskelbė nuosprendžio 16-mečiui, kuris įtariamas prieš dvejus metus išžaginęs ir nužudęs į Vilnių atvykusią 13-metę mergaitę.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2011 metų vasario mėnesį. Jaunuoliai susipažinio socialiniame tinklalapyje „Facebook“. 13-metė atvyko į pasimatymą Vilniuje su 14-mečiu buvo išžaginta bei nužudyta. Mergina nužudyta vasario 15 dieną netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške.

Pirmadienį teismas paskelbė, kad atnaujina įrodymų tyrimą ir kitame posėdyje, kuris vyks kovo 25 dieną, ketina apklausti kaltinamąjį ir teismo ekspertą.

Kadangi byla nagrinėjama uždaruose posėdžiuose, teismas nenurodė motyvų, dėl ko kilo klausimų rašant nuosprendį.

Vilniaus gyventojo bylos nagrinėjime anksčiau dalyvavo abu jo tėvai, advokatas ir vaiko teisių apsaugos specialistė. Byloje taip pat dalyvavo nužudytos mergaitės tėvai, brolis ir sesuo.

Nepilnamečiui pateikti kaltinimai dėl mažametės mergaitės išžaginimo, seksualinio prievartavimo, nužudymo ir apiplėšimo. Nusikaltimo padarymo metu jam buvo 14 metų.

Teisme apklaustas vienas bylos liudytojų žurnalistams yra pasakojęs, kad 2011 metų vasario 16-osios rytą jis lydėjo žmoną į autobusą. Eidamas jis pamatė pusiau išrengtą lavoną ir iškvietė policiją. Vyras stengėsi arti neiti ir netrypti įvykio vietos

Atvykę policijos pareigūnai parodė rastos nužudytosios kūną ir paklausė, ar jis ją pažįsta. Mergina jam buvo nematyta.

Toje vietoje, kur jis rado mergaitės kūną, ant pušies atsirado kryžius. Vietos gyventojus įvykis pribloškė, kai kurie nenori eiti pro tą vietą, kur buvo rastas lavonas.

Žiauriam nusikaltimui išaiškinti buvo pasitelktos visos teisėsaugininkų pajėgos. Jau kitą dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė netoli nusikaltimo vietos gyvenantį įtariamąjį.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle. Įtariama, kad vaikinas vartojo narkotines medžiagas.

Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą, jaunuolis iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus - mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir kita. Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. litų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamajam atlikta ambulatorinė, o vėliau - ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė. Nustatyta, kad paauglys gali atsakyti už savo veiksmus.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažinti mergaitės tėvai, sesuo ir brolis pateikė daugiau nei 400 tūkst. litų vertės civilinį ieškinį neturtinei ir turtinei žalai atlyginti.

Nepilnametis nuosprendžio laukia už grotų. Jis suimtas nuo pat nusikaltimo išaiškinimo.

Pagal pateiktus kaltinimus, didžiausia paaugliui gresianti bausmė - laisvės atėmimas iki dešimties metų. Tai maksimali bausmė, kuri Lietuvoje gali būti taikoma nepilnamečiams asmenims.


Šiame straipsnyje: nužudymasFacebookteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

nesupratau

nesupratau portretas
tai kur tas netiketas posukis? kad nubaude 10 metu?

rima

rima portretas
matosi is straipsnio,kad teveliai stengiasi issukti zmogzudi suneli,juk pas mus ir su musu teismais taip yra

kaunas

kaunas portretas
atima gyvybe tik 10m.grizes ta pati darys.,kas sekanti auka kai gris.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių