Pensininkės nubaustos už triukšmavimą rinkimų metu

Rinkimų dieną Kaune dvi garbaus amžiaus moterys nubaustos už neteisėtą agitaciją ir sukeltą triukšmą.

Ne vietoje reiškė nuomonę

Seimo rinkimų pirmasis turas baigėsi, tačiau jo atgarsiai vis dar girdimi. Kartu su  rinkimų komisijos nariais užfiksuotus pažeidimus aiškinasi ir šalies teisėsaugininkai. Paaiškėjo, kad laikinojoje sostinėje neišvengta ir absurdiškų kuriozų.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) pranešė apie sekmadienį užregistruotus keturis atvejus. Du iš jų sukėlė triukšmingai nusiteikusios rinkėjos.
Pirmiausia policijos pareigūnų pagalbos prireikė 16-ojoje Dainavos rinkimų apygardoje. Aleksandro Stulginskio vidurinėje mokykloje įsikūrusioje Partizanų rinkimų apylinkėje apie 11.10 val. buvo sulaikyta 63 metų kaunietė.

Teisėsaugininkų teisingumu, moteris mėgino drastiškai skelbti rinkimų agitaciją ir reikšti savo politinius įsitikinimus. Atėjusi į rinkimų apylinkę ji ėmė šaukti susirinkusiesiems ragindama juos balsuoti už vieną partiją. Pareigūnai mėgino garbaus amžiaus agitatorę sudrausminti, tačiau ši į įspėjimus nekreipė nė menkiausio dėmesio.

Dėl to moteris netrukus atsidūrė Dainavos policijos komisariate. Čia kaunietei buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas už rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimą, o baudą artimiausiu metu paskirs teismas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tai eiliniam piliečiui numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. litų.

Šiukšliadėžę pavertė balsadėže

Dar viena vos dvejais metais jaunesnė kaunietė užsitarnavo šiek tiek menkesnę administracinę baudą - už nedidelį chuliganizmą pažeidžiant viešąją tvarką. Vėtrungės rinkimų apylinkėje ji pradėjo triukšmauti ir kitaip trukdė dirbti komisijos nariams.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse teigiama, kad necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir rimtį, užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų.

Kauno miesto policijai teko reaguoti ir į kitus kurioziškus pranešimus. Apie vidurdienį vienas kaunietis pranešė teisėsaugininkams, kad ant vienos šiukšliadėžės užkabintas užrašas "Balsadėžė". Pareigūnai gūžčioja pečiais svarstydami, kaip traktuoti tokį pažeidimą.

Dar vienas pranešimas policijos budėtojus pasiekė prieš pat rinkimų pabaigą, apie 19.40 val. Skambinusysis informavo, kad Vandžiogalos gatvėje, netoli Sargėnų vidurinės mokyklos, kur įsikūrusi Sargėnų apylinkė, ant stulpo iškabinti agitaciniai plakatai su socialdemokratės Birutės Vėsaitės atvaizdu.

"Į pranešimus reagavusiems policijos pareigūnams neliko nieko kito, kaip tik nuplėšti tiek nuo šiukšliadėžės, tiek ir nuo stulpų plakatus. Vargu, ar bus surasti pažeidėjai, kurie rinkimų dieną taip pokštavo. Daugiau ženklesnių pažeidimų Kaune nebūta, - sakė Kauno apskrities VPK atstovė spaudai Ramunė Gražulienė. - Galima pagirti gyventojus už pastabumą ir neabejingą požiūrį į pažeidimus per rinkimus. Vienas kaunietis kreipėsi į policiją, kai važiuodamas automobiliu radijo eteryje išgirdo vykstant laidą. Jam pasirodė, kad nuskambėjo galima agitacija."

Pašnekovė prisiminė ir dar vieną smulkų incidentą. Aleksoto-Vilijampolės apygardos Ąžuolo rinkimų apylinkėje vienas pilietis, mesdamas į balsadėžę balsavimo biuletenį, netyčia nuplėšė užantspauduotą lapelį, kuriuo buvo užplombuotas balsadėžės dangtis.

Subadė mašinų padangas

Su rinkimais susijusių incidentų ne mažiau būta ir visoje šalyje. Policijos departamentas pranešė, kad vakar naktį, apie 1.30 val., Kelmės rajone chuliganai nusitaikė į rinkimų komisijos narių automobilius. Nusikaltimas įvykdytas Maironių kaimo pagrindinės mokyklos automobilių stovėjimo aikštelėje. Pastebėta, kad pradurtos kelių stovėjusių transporto priemonių padangos.

Kelmės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės automobiliui "Mazda 121" pradurta viena padanga. Kitiems komisijos nariams nuostoliai buvo didesni. Vienam jų priklausantis "Renault Megane" stovėjo su dviem prakiurdytomis padangomis, o "Audi 100" ir "Ford Sierra" automobiliams - subadyta po tris. Nukentėjusieji suskaičiavo iš viso patyrę per tūkstantį litų nuostolio.

Ne tik administracinių pažeidimų, bet ir baudžiamųjų nusikaltimų šalyje užfiksuota rinkimų išvakarėse. Šeštadienį vakare Telšių rajone, Ubiškės miestelyje, neblaivių jaunuolių kompanija kėlė triukšmą, o netrukus sumušė juos sudrausminti ketinusį policijos pareigūną, kuris tąnakt budėjo prie rinkimų apylinkės. Sulaikytam 23 metų įtariamajam nustatytas vidutinis girtumas - organizme aptikta 2,13 promilės alkoholio. Tą patį vakarą gyvenvietėje rasta išvartytų ir suniokotų agitacinių stendų. Kalvarijos seniūnijoje ir Šilalės rajone šeštadienį ilgapirščiai įsibrovė į rinkimų apylinkių patalpas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių