„Pasikėsinimo“ prieš premjero patarėją byla baigėsi šnipštu (papildyta 12.45 val.)

Policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą pagal premjero patarėjo Mykolo Majausko pareiškimą dėl galimo grasinimo jam ir jo šeimai.

Detalių nepateikė

„Mes atsisakėm pradėti ikiteisminį tyrimą pagal šį pareiškimą“, - pirmadienį portalui pranešė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Šilobritas.

Policija, per beveik dvi savaites atlikusi tam tikrus preliminarius tiriamuosius veiksmus, nerado pakankamo pagrindo ir įrodymų ikiteisminiam tyrimui pradėti.

Detalesnių savo sprendimo motyvų ir argumentų policija nepateikė.

Premjero patarėjas M.Majauskas policijos sprendimo nekomentuoja.

Rado peilį vežimėlyje

Į Vilniaus miesto trečiąjį policijos komisariatą premjero patarėjas M.Majauskas kreipėsi lapkričio 25 dieną, prašydamas išsiaiškinti, kas lapkričio 24-osios vakarą į jo dukros vežimėlį, saugomą namo laiptinėje, įdėjo atlenkiamą peilį.

„Nemėgstu sąmokslo teorijų, tačiau neturiu teisės rizikuoti savo brangiausių žmonių sveikata ir ramybe. Jei tai kvaili juokai, tegul pareigūnai išsiaiškina ir pareikalauja atsakomybės, jei tai grasinimas, susijęs su mano tiesioginiu darbu, tai mano atsakas – viešumas ir tikėjimas teisėsaugos profesionalumu“, - Vyriausybės pranešime spaudai tuomet cituotas M.Majauskas.

Be kitų aplinkybių, premjero patarėjas policijai nurodė, kad lapkričio 18 dieną bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka telefonu jam kalbėjo apie jaunus ir energingus žmones, kurie, padarę klaidų, kartais būna baudžiami, ir po to jiems būna sunku atsikelti.

Pareiškė esąs šokiruotas

M.Majauskas premjero komandoje A.Kubiliaus pavedimu analizuoja valstybinių įmonių finansines galimybes daugiau prisidėti prie 2011 metų biudžeto, siekiant stabdyti valstybės skolos augimą bei lengvinti mokesčių mokėtojų naštą.

Kaip skelbta, jis skambino ir „Lietuvos geležinkelių“ vyriausiajai finansininkei, ir S.Dailydkai pranešti, kad iš bendrovės valstybė tikisi sulaukti 250-300 milijonų litų. Kaip vienas iš galimų šaltinių buvo nurodomos bankų paskolos, įstatinio kapitalo mažinimas.

S.Dailydka pareiškė buvęs šokiruotas premjero patarėjo elgesio. „Lietuvos geležinkelių“ vadovas pripažino panašų pokalbį buvus. „Buvau šokiruotas jo tokios kalbos, pritrenktas veiksmų ir galvojau, kaip čia gali būti, kad patarėjas man duoda nurodymus, ką turiu daryti. Yra juk procesas, tvarka, aš ne pirmus metus dirbu ir žinau, kaip tai vyksta. Todėl aš jam draugiškai, kaip sūnui, ir pasakiau, kad elgiesi ne taip, kaip turėtum“, - sakė S.Dailydka.

„Bet apie grasinimus, tai kas gali grasinti jaunam vyrukui, kuris ten ne prie ko. Aš pažodžiui neatsimenu, bet aš pasakiau, kad jauni žmonės nukenčia su savo tokiom kvailom iniciatyvom, turėdamas omenyje tai, kad taip gali susigadinti karjerą. Aš pats žinau, kad jeigu šeimos nariui nesiseka darbe, tai ir šeima jaudinasi. Tai yra natūralu. Kultūringai bandžiau jam pasakyti. Dabar esu vėl šokiruotas dėl tokio pasakymo, kad kažkas jam ten kažkokį lenktą peiliuką įdėjo. Tik to man betrūksta“, – gūžčiojo pečiais jis.

„Aš tik gailiuosi, kad tokie žmonės dirba patarėjais. Gal jam reikia pas gydytoją eit, nežinau. Matyt, užduoties negali įvykdyti, tada ieško priežasčių“, - samprotavo „Lietuvos geležinkelių“ vadovas.

Apetitai apmažėjo

Premjeras A.Kubilius yra ne kartą sakęs, kad jo patarėjas valstybės valdomoms įmonėms skambina gavęs jo pavedimą.

Prieš savaitę paskelbta, kad iš Susisiekimo ir Energetikos ministerijų kuruojamų valstybės įmonių, įskaitant „Lietuvos geležinkelius“, kitąmet tikimasi surinkti 300 mln. litų papildomų įnašų į biudžetą. Vien iš geležinkelių bendrovės tikimasi iki 150 mln. litų, tai yra maždaug 100-150 mln. litų mažiau, nei reikalavo M.Majauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių