Pasienyje nušautas du pareigūnus sužeidęs vyras (dar papildyta)

Trečiadienio naktį pasienyje su Rusija pareigūnai nušovė vyrą, kuris pasipriešino jį bandžiusiems sulaikyti pasieniečiams ir du jų sužeidė.

Buvo sužeisti du Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai - 29 metų pareigūnas sužeistas į krūtinę, jo 33 metų kolega - į koją.

Abu jie nugabenti į Klaipėdos ligoninę. Pasak VSAT vado Vainiaus Butino, iškart po incidento išskubėjusio aplankyti sužeistų pasieniečių, su vienu jų, sužeistam į koją jam ir kartu vykusiam VSAT Operatyvinės veiklos valdybos viršininkui Antanui Montvydui pavyko pabendrauti, kitas sužeistasis gydomas reanimacijos skyriuje.

„Pasikalbėti su juo negalėjome, bet jį matėme, jis yra sąmojingas. Kalbėjome su pareigūną operavusiais medikais, su skyrių gydytojais, jie aiškino, kad pasieniečio būklė nėra lengva, bet pavojaus gyvybei nėra“, - kalbėjo VSAT vadas.

Dėl incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atlieka Šilutės prokuratūra. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dėl trečiadienio naktį netoli Paleičių kaimo įvykusio susišaudymo taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas. „Bandome nustatyti visas aplinkybes“, - sakė V.Butinas.

VSAT teigimu, naktį prie Nemuno, Šilutės rajono Paleičių kaimo ribose, VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai pastebėjo įtartinų asmenų. Sulaikymo metu vienas jų į pareigūnus pradėjo šaudyti iš pistoleto.

Nors vyrą pasieniečiai perspėjo, kad jei jis ir toliau šaudys, kulkos bus paleistos ir į jį, pažeidėjas į perspėjimus nereagavo. Nepadėjo ir keli šūviai į orą.

Pamatęs du sužeistus savo kolegas, kartu su jais buvęs pasienietis taip pat iššovė ir įtartiną asmenį nušovė.

Kol kas jo duomenų V.Butinas neatskleidžia. Pirminiais duomenimis, tai - 44 metų Pagėgių savivaldybės gyventojas. Šalia jo lavono rastas „Baikal“ markės pistoletas su tuščia dėtuve. „Kol kas negaliu pasakyti, kas jis toks. Tyrimas tik pradėtas, nesinorėtų pakenkti tyrėjams“, - kalbėjo VSAT vadas. V.Butinas teigė kol kas negalintis ir pasakyti, ar nušautasis su savimi nešėsi kontrabandinių daiktų, ar buvo atvykęs tik į žvalgybą.

Neoficialiais duomenimis, ryte žuvusiojo artimųjų ir pažįstamų namuose bei įmonėse buvo atliekamos kratos. Jų metu rasti penki „Subaru Legacy“ automobiliai, pritaikyti kontrabandai gabenti. Teigiama, kad jie rasti vieno Tauragėje gerai žinomo asmens įmonės teritorijoje.

VSAT vadas šį incidentą vertina kaip kontrabandininkų iššūkį pasieniečiams. „Trečiadienio nakties įvykis pasienija parodė, kad peržengtos visos ribos. Reaguosime adekvačiai, pajėgų mums užtenka, sienos apsaugą tikrai užtikrinsime“, - nusileisti kontrabandininkams nežada V.Butinas.

Anot jo, tai pirmas kartas per Lietuvos Nepriklausomybės 20-metį, kai tiesiogiai pasikėsinama į pareigūnų gyvybes. Anksčiau šiame ruože pažeidėjai yra ne kartą bandę pareigūnus partrenkti automobiliais, pasieniečiai ne kartą yra išgirdę įvairiausių grasinimų, yra kėsintasi į jų asmeninį turtą.

Lietuva su Rusija iš viso turi 294,4 kilometro ilgio sieną. Trečdalis šios sienos eina Nemunu. Didžiąją dalį sienos su Rusija saugo VSAT Pagėgių rinktinė. Jos saugomas sienos su Rusija ruožas pastaraisiais metais buvo laikomas vienu sudėtingiausių Lietuvos pasienyje dėl nuolatinių bandymų į Lietuvą iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą, ypač tabako gaminių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių