Pasieniečių šuo smūgiu į nugarą patiesė kontrabandininką

Šalčininkų rajone pasieniečių užklupti cigarečių kontrabandininkai metė savo krovinį ir mėgino sprukti. Tačiau pasieniečių tarnybinis vokiečių aviganis Rongas, prisivijo vieną bėglių ir smūgiu į nugarą patiesė jį ant sniego.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai vietovėje tarp Šalčininkų rajono Juškų bei Grabių kaimų pastebėjo du įtartinus asmenis. Užfiksuotas ir vietinės reikšmės keliuku jų link važiavęs vienatūris „Renault Espace“. Nuo šios vietos iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos – pusantro kilometro.

Artėjančius pasieniečius pastebėję ant kelio buvę vyrai nėrė į mišką ir pasislėpė. Tačiau pareigūnai tarnybiniu visureigiu spėjo užtverti kelią vienatūriui. Iš jo iššokę trys asmenys mišku puolė bėgti valstybės sienos link.

Tuomet persekiojimui buvo panaudotas tarnybinis vokiečių aviganis Rongas. Iš pradžių bėgliai buvo įspėti būtina tokiais atvejais komanda „Valstybės sienos apsaugos tarnyba! Stok, leisiu šunį!“ Nepaklusus tokiam pasieniečių nurodymui buvo paleistas Rongas. Keturkojis žaibiškai mišku nusivijo vieną vyrą.

Paskui jį bėgę pasieniečiai netrukus išgirdo garsiai lojantį Rongą – taip jis pranešė įvykdęs užduotį. Atskubėję VSAT pareigūnai pamatė ant sniego parverstą vyrą ir šalią jo atsitūpusį lojantį vokiečių aviganį. Maždaug 300 metrų bėglį persekiojęs Rongas jį prisivijo ir įsibėgėjęs smūgiu į nugarą pargriovė.

Pasak VSAT pranešimo, įsibėgėjusio tokio šuns kaip Rongas, sveriančio apie 40 kilogramų, smūgis yra keturis kartus didesnis nei jo svoris, t. y. prilygsta daugiau kaip pusantro šimto kilogramų. Kai tokiais atvejais bėglys pargriaunamas, pasieniečių šunys yra išmokyti apie tai lojimu pranešti kinologui ir saugoti gulintį asmenį. Jam keturkojis be komandos nieko daugiau nedaro, o tik budi šalia.

Netrukus paaiškėjo, kad Rongas sulaikė dokumentus turėjusį 28-erių vilnietį.

Vedini vokiečių aviganio pasieniečiai tęsė paiešką ir netrukus pastebėjo iš netoli esančių apleistų fermų išeinantį dar vieną vyrą. VSAT pareigūnai 28 metų sostinės gyventoju prisistačiusį asmenį irgi sulaikė. Paaiškėjo, kad slėpdamasis jis girdėjo pasieniečių komandas sulaikant jo sėbrą, Rongo lojimą ir persekiojimo triukšmą. Vyras išsigando, kad vokiečių aviganis nebūtų paleistas ieškoti ir jo, todėl nusprendė pats pasirodyti pasieniečiams.

Kontrabandininkų paliktame „Renault Espace“ pasieniečiai aptiko 18 dėžių rūkalų. Visi 9 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital“ ir „Fest“ buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Kiek vėliau vietovės apieškai pasitelkti VSAT Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai ties Turgelių kaimu, už 5 kilometrų nuo sienos, sustabė automobilį „Opel Vectra“. Juo vyko 24, 25 ir 27 metų vilniečiai. Pirminiais duomenimis, ši trijulė yra prisidėjusi gabenant sulaikytus kontrabandinius rūkalus.

Pareigūnai nustatė vietą, kurioje cigaretės buvo permestos iš kaimyninės valstybės. Taip pat rasti ir kelių asmenų pėdsakai, vedantys per sieną.

VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vilniečių penkiukė uždaryta į areštinę. Abu automobiliai ir kontrabandinių rūkalų krovinys saugomi Vilniaus rinktinėje.


Šiame straipsnyje: pasieniskontrabandacigaretės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių