Partizanus išdavęs J.P.Petronis į kalėjimą nesės

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį sugriežtino bausmę už Lietuvos gyventojų genocidą nuteistam Vytautui Jonui Petroniui, tačiau už grotų jo nesiunčia.

Teismas paskelbė, kad 82 metų Vytautui Jonui Petroniui skiria šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau nuo bausmės atlikimo atleidžia dėl sunkių nuteistojo ligų.

Ekspertai yra nustatę, kad garbaus amžiaus nuteistasis serga sunkiomis ir nepagydomomis ligomis ir jam gali būti per sunku atlikti teismo paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

2011 metų gegužės pradžioje Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kurį prokuratūra įvertino kaip pernelyg švelnų ir apskundė.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu V.J.Petroniui buvo skirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, per kurią jis turėjo nuo 21 iki 7 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su jam reikalinga medicinos pagalba,

Be to, šis teismas buvo nusprendęs, kad buvęs Lietuvos partizanas, turėjęs „Klajūno“ slapyvardį, privalo viešai atsiprašyti nukentėjusiųjų.

Po šio nuosprendžio Generalinė prokuratūra parašė apeliacinį skundą, ji prašė skirti kaltinamajam 10 metų laisvės atėmimo bausmę, pripažinti, kad nusikaltimas buvo įvykdytas bendrininkų grupėje. Pastaroji aplinkybė nauju Apeliacinio teismo nuosprendžiu pripažinta kaip sunkinanti.

Apeliacinis teismo teisėjų kolegija sutiko su prokuroro argumentu dėl nusikaltimo padarymo bendrininkų grupėje, nes to neginčija ir pats nuteistasis.

Teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę - bausmę sankcijos ribose, taip pat atsižvelgta į nuteistojo elgesį po nusikaltimo padarymo, kitas aplinkybes.

V.J.Petronis naujo teismo nuosprendžio išklausyti neatvyko. Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iš karto po paskelbimo.

Nuteistasis kaltę teisme yra pripažinęs.

Bylos duomenimis, V.J.Petronis nuo 1945-ųjų buvo pasipriešinimo sovietų okupacinei valdžiai dalyvis, priklausė Molėtų antisovietinei organizacijai „Jaunieji sakalai“. Tačiau 1952-ųjų vasario 28-ąją jį suėmė saugumo agentai-smogikai, vadovaujami Alfonso Radzevičiaus. Vyras sutiko bendradarbiauti su sovietų okupacine valdžia.

1952 metų kovą V.J.Petronis suorganizavo partizanų susitikimą, per jį nušauti Alantos rajono partizanai Juozas Petrėnas („Diemedis“) ir Balys Šokus („Vijūnas“). „Jaunųjų sakalų“ vadas Jonas Barčius („Viesulas“) buvo suimtas, vėliau nuteistas už tėvynės išdavystę ir išsiųstas į lagerį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bolševikas

Bolševikas portretas
O kaip vadinti tuos kurie sėdėjo miške ir naktimis eidavo plėšti, prievartauti ir žudyti nieko dėtų Lietuvos valstiečių? Partizanais?

Kokia valstybė

Kokia valstybė portretas
Kaip galima teisti už tuometinę santvarką? Po kiek laiko vadinasi rekės teisti šių dienų "patriotus". Dar galima nuteisti Žalgirio mūšio dalyvį, už slėpimasi krūmuose.

Copy iš delfio

Copy iš delfio portretas
emigrantas 2013-02-06 16:46 kada prades bausti konservus ir liepti jiems atsiprasyti nukentejusiuju??? Igor 2013-02-06 16:44 Na išdavė jis tuos partizanus, ir kas? kokį tuo metu galiojantį įstatymą jis pažeidė? gal jis išgelbėjo mano gyvybę 2013-02-06 16:42 ,nes landzbergio" partizanai" galėjo ir mane nušauti grybaujantį miške ar šokantį su merginomis jaunimo vakarėlyje kaimo skaitykloje-klube.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių