Parduotuvių lentynose – kanapių sėklos

Daržovių bei gėlių sėklų pirkimo įkarštis įsuko ir prekybos centrus, kuriuose tarp daugybės kitų galima įsigyti ir kanapių sėklų.

Net paprasto smalsumo vedamas žmogus, visiškai teisėtai nusipirkęs šių sėklų ir iš jų užsiauginęs augalų, gali tapti su narkotikų prekeiviais kovojančių pareigūnų taikiniu.

Ant pakuotės – patarimai

Viename didžiųjų prekybos centrų apsilankęs klaipėdietis gerokai nustebo, kai apžiūrinėdamas pomidorų sėklas pastebėjo, jog visiškai teisėtai šalia visų kitų augalų parduodamos ir kanapių sėklos.

Pakelyje, kainuojančiame 1,49 lito, įdėta 268 sėklos. Vadinasi, galima tikėtis, kad iš vieno pakelio galima apsodinti nemenką daržą kanapių daigų.

Ant pakelio nurodyta, kada ir kaip geriausia sodinti šiuos augalus. Be to, rašoma, jog kanapių sėklų aliejuje yra daug nesočiųjų riebiųjų rūgščių bei kitų sveikatai naudingų medžiagų. Tačiau taip supakuotos sėklos yra skirtos ne maistui ar aliejui spausti, o sodinimui.

Ant pakuotės rašoma, jog auginimui tinka gerai patręšta, turinti didelį drėgmės imlumą dirva. Įspėjama, kad auginti uždarame grunte draudžiama.

Žinodamas, jog bet kokių, net visoje Europoje nedraudžiamų kanapių auginimas mūsų šalyje yra baudžiamas, vyras nustebo.

„Kodėl prekybos centre nėra jokio įspėjamojo užrašo? Juk taip žmogus stumiamas į nusikaltimą. Visi žinome, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, tačiau ši situacija primena provokaciją“, – piktinosi vyras.

Kanapės yra ne tik narkotikai, bet ir plačiai naudojamos tautinėje, ypač žemaičių, virtuvėje. Tai ir puikus masalas karpiams gaudyti bei nuo seno žinomas kaip geras pluoštas.

Tačiau Lietuvoje šis augalas negali būti auginamas.

Negalima laikyti namie

Į klausimą, kaip elgtis, pirkti ar nepirkti draudžiamo augalo sėklas, pareigūnai atsako kategoriškai.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Ruslanas Ušinskas kategoriškai tikino – nepaisant, kad kanapių sėklos parduodamos legaliai, auginti iš jų augalų negalima.

Dažniausiai narkotikų prekeivių bylose kaltinimą palaikantis Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Motužis prisiminė, kad bene iki 2003 metų Baudžiamasis kodeksas išskyrė iš gausybės kanapių veislių turinčias daugiausiai kvaitinančių medžiagų.

Dabar vadovaujamasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriame paminėta, jog draudžiamos yra kanapės ir jų dalys.

Kiek šiuose augaluose turi būti veikliosios medžiagos, kad savininką galima būtų bausti, nenurodoma.

Todėl pareigūnai vadovaujasi nuostata, jog negalima auginti ar namie laikyti jokių kanapių dalių, nepaisant jų rūšies.

Vilčių turi tik ūkininkai

„Kodėl parduoda, kitas klausimas, bet auginti jų tikrai negalima. Pagal ES direktyvas galima auginti pluoštines kanapes. Tačiau norėdamas jas auginti žmogus turi oficialiai būti ūkininkas, turėti ne mažiau nei numatyta žemės, būti paramos gavėjas, tik tam tikros rūšies sėklas įsigyti iš sertifikuoto ūkio. Per augalų auginimo sezoną dukart atlikti jų patikrą. Nepaisant tokių griežtų Europos Sąjungos nurodomų sąlygų, Lietuvoje ir to daryti negalima. Tiesiog negalima visai auginti jokių kanapių jokiomis sąlygomis“, – tvirtino prokuroras.

Atsakomybė priklauso nuo džiovintų kanapių kiekio. Iki 5 gramų kanapių yra nedidelis kiekis, iki pustrečio kilogramo – didelis, o daugiau džiovintų šių augalų dalių laikoma labai dideliu kiekiu.

„Situacija yra paradoksali – gali nusipirkti, bet ne auginti. Kas negalima, tas negalima“, – teigė R.Ušinskas.

Pasak prokuroro, net jeigu mūsų Seimas priims įstatymą dėl pluoštinių kanapių auginimo, tai daryti galės tik sertifikuoti ūkiai, bet tikrai ne kiekvienas užsimanęs.

Kad asmuo būtų nubaustas, pakanka ekspertų patvirtinimo, jog pas žmogų rastas augalas yra kanapė.

R.Ušinskas neprisiminė nė vieno atvejo, kad pareigūnų operacijos metu kanapių augintojas būtų pateikęs parduotuvėje pirktų kanapių sėklų pakuočių.

Užtat dažnas, nutvertas su kanapėmis, aiškina jų užsiauginęs karpiams vilioti.NAUJAUSI KOMENTARAI

uffghhh

uffghhh portretas
Debilu salis ir debilai valdininkai, nekenciu lietuvos bet joje gyvenu, nes musu nupista valdzia kysininku valdzia, gavo kisi ir galima pardavinet o tu muzikeli negali arbatai uzsiaugint zodziu lai eina nachui lietuvele

Dima

Dima portretas
Nesamone cia prirasyta grina baudzia tik jei agalas turi daugiau nei 3% THC, o be THC koks cia narkotikas jums. Be to psyhoaktyvi medziaga THC nekenksminga zmogui, cia alkoholi reikia uzdrausti. Nedumkit cia zmoniem akiu. Kanapes gamta sukure o pries gamta jus bejegiai kuo labiau drausit t.y., priesinsities visatai tuo daugiau ju pasaulyje augs. Kvailiai neissiviste. :-)

qwerty

qwerty portretas
Visoje europoje leidziama auginti o vat tik lietuva draudzia. Tai kokia EU sajungos nare jeigu istatymai skiriasi nuo visu?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių