Panevėžio teismuose – su D.Kedžiu susijusių teismų lavina

Šį mėnesį Panevėžio teismuose bus nagrinėjamos net trys bylos susijusios su Drąsiumi Kedžiu bei jo dukrele. Pirmasis įvyks jau penktadienį.

15 val. Panevėžio apyagrdos teisme bus nagrinėjamas mergaitės biologinės motinos Laimutės Stankūnaitės skundas dėl laikinųjų apsaugos priemonių į dukrą apribojimo.

L.Stankūnaitė su savo ir vienintelio pedofilijos byloje įtariamojo Andriaus Ūso advokate Loreta Kraujutaitiene apskundė balandžio 12-osios Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį, kuria buvo atmestas jos prašymas pakeisti laikinąsias apsaugos priemones ir leisti dukrą matyti dažniau.

Šis atskirasis L.Stankūnaitės skundas buvo atmestas civilinėje byloje, kurioje paslaptingomis aplinkybėmis miręs D.Kedys bandė apriboti L.Stankūnaitės kaip motinos valdžią.

Nors tąkart buvusios D.Kedžio sugyventinės skundas buvo atmestas, tačiau gegužės 14 d. to paties Kėdainių teismo teisėjas Bronius Varsackis savo nutartimi, net neatvertęs civilinės bylos, panaikino visus ankstesnių teismų sprendimus – panaikino L.Stankūnaitei taikomas laikinąsias apsaugos priemones, mergaitės globėjos Neringos Venckienės globos teises ir nutarė šešiametę kuo skubiau grąžinti jos motinai.

Iš teismo posėdžio išprašius tariamai įgaliojimus praradusį D.Kedžio advokatą Aidą Venckų, vos per 15 minučių B.Varsackis nutarė, kad mergaitė turi gyventi su motina. Kaip vėliau teigė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, ši nutartis buvo priimta nesigilinant, ar iki šiol valstybės saugoma mergaitės motina turi tinkamas sąlygas dukrai auginti, ar mergaitei gyvenant su L.Stankūnaite, negrės pavojus, ar niekur nedirbanti moteris sugebės išlaikyti savo dukrą.

Anot E.Žiobienės, šių klausimų niekas nenagrinėjo. Tai pripažino ir pats B.Varsackis. Nutarties priėmimo dieną žurnalistams jis aiškino, jog tokį jo sprendimą lėmė psichologės išvados, nors psichologė juose ir rašo, kad mergaitė nori gyventi su N.Venckiene, vėliau patikslino, kad tai normalus sprendimas – mirus vienam iš tėvų, vaikas turi gyventi su kitu.

Ši teismo nutartis sukėlė didelius neramumus, todėl Panevėžio apygardos teismas jos vykdymą sustabdė.

Šią B.Varsackio nutartį apskundė tiek N.Venckienė, tiek Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius kartu su miesto vaiko teisių apsaugos tarnyba. Jų atskiruosius skundus Panevėžio apygardos teismas nagrinės birželio 17 dieną, 14 val.

Beje, tiek  šie skundai, tiek L.Stankūnaitės pateiktasis dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo bus nagrinėjami rašytinio proceso tvarka. Abi suinteresuotos šalys į šiuos teismo procesus nebus kviečiamos.

Dieną anksčiau Panevėžio miesto apylinkės teisme tikimasi atversti ir pedofilijos bylą. Pirmasis jos posėdis dėl A.Ūso advokatės L.Kraujutaitienės ligos neįvyko. Jei advokatė neatvyks ir į šį teismo posėdį, A.Ūsui ketinama skirti valstybės apmokamą gynėją.

Šioje byloje L.Stankūnaitė yra tik liudytoja. Nors dar pernai Vilniaus apygardos teismas pasisakė, kad moteriai byloje įtarimai nepareikšti nepagrįstai, bylą tyrę Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai taip ir nesugebėjo surasti L.Stankūnaitės kaltę patvirtinančių įrodymų ir pareikšti jai įtarimus dėl dukters pardavinėjimo pedofilams.

Be L.Stankūnaitės šioje byloje turėtų liudyti dar apie 20 asmenų, daugiausia vienas ar kitas išvadas tyrimo metu pateikusių ekspertų.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių