Palikto kūdikio motina surasta po paros

Kauno daugiabučio laiptinėje likimo valiai paliktą maždaug dviejų mėnesių mažylę globoja medikai. Rasta ir mergaitės motina, tačiau kūdikis jai nebus grąžintas.

Išgirdo mažylės verksmą

Keliems Taikos prospekto 62-ojo namo gyventojams antradienio nakties įvykis įstrigs atmintyje. Praėjus maždaug pusvalandžiui po vidurnakčio, prie vieno buto durų jie surado kūdikį. Kaip vėliau paaiškėjo, mažylę čia paliko nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti 33 metų motina. Vaiko teisių sergėtojai nusprendė, kad mergaitė turėtų gyventi ne pas aplaidžią motiną, bet kūdikių namuose.

Teisėsaugininkų duomenimis, viename pirmojo aukšto butų tąnakt pas vieną gyventoją viešėjusi moteris atsitiktinai išgirdo iš laiptinės sklindantį vaiko verksmą. Pravėrę duris būsto šeimininkas ir jo viešnia apstulbo - ant laiptinės grindų gulėjo nešiojamasis lopšys, o jame - ašaromis apsipylęs kūdikis. Jokio raštelio nebuvo.

Maždaug dviejų mėnesių mergaitę radę kauniečiai įsinešė ją į butą. Kūdikio lopšyje gulėjo buteliukas su pienu. Netikėtai vidurnaktį globėjais tapę gyventojai naujagimę pamaitino. Po akimirkos mergytė nustojo verkusi.

Taikos prospekto gyventojas kartu su drauge ketino kūdikį nunešti į Dainavos policijos komisariatą, bet pakeliui pamatė važiuojantį policijos patrulių automobilį. Sustabdyti pareigūnai iškvietė greitosios pagalbos medikus.

Pamestinukė buvo nuvežta į Kauno miesto 2-ąją klinikinę ligoninę, kur  globojama iki šiol. Medikų teigimu, mažosios globotinės sveikatos būklė patenkinama. Teigiama, kad daugiabučio laiptinėje paliktas vaikas iš pažiūros neatrodė neprižiūrėtas. Apie tai liudija ir lopšyje gulėjęs buteliukas su pienu.

Motiną žlugdo kvaišalai

Naujagimės tėvų ar globėjų ieškoję Dainavos policijos komisariato (PK) pareigūnai vakar ryte pasiekė savo tikslą - surado jos motiną. Ji aptikta viešinti tame pačiame Taikos prospekto name pas panašaus likimo draugę, kuri rugsėjo pradžioje  prarado dviejų mažylių globą, o šiuo metu laukiasi trečiojo vaiko.

"Pareigūnai netruko surinkti informaciją. Iš pradžių nesinorėta prognozuoti, kaip greitai bus surasta kūdikį likimo valiai palikusi šeima ar mergytės motina, - pasakojo Kauno miesto policijos atstovė spaudai Ramunė Gražulienė. - Nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti, niekur nedirbanti moteris negalėjo paaiškinti, kodėl paliko savo kūdikį. Iš pradžių ji teisinosi, esą paliko mergytę draugei, tačiau pareigūnai dar tikslina šią versiją."

Vakar vidurdienį per apklausą pareigūnai mėgino išsiaiškinti jos poelgio motyvus. Neoficialiais duomenimis, moteris, kaip ir jos draugė, vartoja kvaišalus. Be to, ji jau buvo ieškoma policijos už narkotinių medžiagų įsigijimą ir platinimą. Pareigūnai teigė svarstantys, ar sulaikyti daugiau nei parą ieškotą moterį. Taip pat tikrinama, ar palikdama kūdikį ji nebuvo apsvaigusi nuo narkotikų.

Dėl įvykio Dainavos PK pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tėvas, motina, globėjas arba kitas teisėtas vaiko atstovas, palikęs negalintį savimi pasirūpinti mažametį vaiką be būtinos priežiūros norėdamas juo atsikratyti, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tikslinama gimimo data

Vakar "Kauno dienos" kalbinta Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Nijolė Vizbarienė patvirtino, kad nuspręsta kūdikio motinai nebeatiduoti.

"Mergaitė šiuo metu gydoma ligoninėje. Kai ji visiškai pasveiks, bus perkelta į Kauno vaiko raidos kliniką "Lopšelis", vadinamuosius kūdikių namus. Ten auga jos vyresnė sesutė. Dar vieną, vyriausiąją, tos pačios motinos mergaitę augina senelė, - pasakojo N.Vizbarienė. - Apie kūdikio atidavimą motinai negali būti nė kalbos. Tai neįmanoma, nes jos dvi vyresnės jos dukros auga be motinos globos."

Pašnekovė apgailestavo, kad Vaiko teisių apsaugos skyrius neturėjo informacijos apie neseniai gimusią trečiąją savo vaikais nesirūpinančios kaunietės dukrą: "Policijoje moteris tikina gimdžiusi Kauno medicinos universiteto klinikose. Šią informaciją dar patikrins pareigūnai. Jei paaiškės, kad tai tiesa, vadinasi, ligoninėje gimdyvė medikams veikiausiai bus nesukėlusi jokių įtarimų. Jie ir nepranešė mums apie naujagimę. Iškart po gimdymo mes nebūtume leidę motinai rūpintis savo vaiku, nes akivaizdu, kad to rūpesčio beveik nebūta."

Kol kas mažylė neregistruota, tad jos likimu besirūpinantiems atsakingiems darbuotojams nėra tiksliai žinoma jos gimimo data. Tai turėtų paaiškėti gavus tikslių duomenų iš gimdymo namų, kur mergytė išvydo šį pasaulį.

Miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius kreipėsi į prokurorus prašydamas, kad teismas apribotų motinos teises į vaikų globą. Iki šiol buvo svarstoma tik ką daryti su anksčiau gimusiais vaikais, o vakar į šį sąrašą įtrauktas ir klausimas dėl mažiausiosios moters atžalos.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių