Operatyvininkas: Lietuvos prokurorai vilkino Medininkų bylą

Buvęs kriminalinės policijos pareigūnas Vidas Pukenis pareiškė, kad Lietuvos policija jau prieš 20 metų turėjo informacijos, pagal kurią buvo galima nuteisti 1991 metais įvykdytų Medininkų žudynių dalyvius, ir jie pagal tuo metu galiojusius įstatymus būtų galėję sulaukti griežčiausios bausmės.

Tokią poziciją jis išsakė trečiadienį po posėdžio Lietuvos apeliaciniame teisme, kuris nagrinėja Medininkų byloje iki gyvos galvos nuteisto Latvijos piliečio, buvusio omonininko Konstantino Michailovo pateiktą apeliaciją.

„Mes tą viską išsiaiškinome Latvijoje, net ir kitose valstybėse, buvo gauta operatyvinė informacija. Mums buvo aišku. Neaišku, kodėl prokuratūrai iki šio laiko buvo neaišku. Kas dabar yra nuosprendyje, mes prieš 20 metų surašėme ir reikėjo juos tik atsivežti ir mes būtume juos atsivežę ir, manau, jie jau nuteisti būtų, o tuo metu bausmė buvo iki 15 metų arba sušaudymas“, - žurnalistams sakė liudytoju Medininkų žudynių byloje apklaustas V.Pukenis.

Šis buvęs operatyvinis policijos darbuotojas teisme pasakojo, jog 1992-aisiais, t.y. praėjus maždaug metams po Medininkų žudynių, lankėsi Rygoje ir bendravo su tuometiniais šios šalies pareigūnais. Anot jo, pavyko pabendrauti ir su iš vienu iš Rygos OMON būrio vadų Aleksandru Kuzminu.

Po šios komandiruotės buvo surašyta pažyma, kuri ir yra Medininkų baudžiamojoje byloje. Šioje pažymoje rašoma, kaip omonininkai aptaria įvykį Medininkuose, kad esą buvo „blogai sudirbta“, bent vienas liko gyvas, tačiau tikriausiai neišgyvens, o likusį gyvą bus kam pribaigti.

V.Pukenis žurnalistams pasakojo, kad po šios pažymos praėjus mėnesiui Medininkų byla buvo sustabdyta, o dar po mėnesio pareigūnas buvo areštuotas dėl tarnybos įgaliojimo viršijimo. Tačiau apkaltintas įgaliojimu viršijimu ne Medininkų, bet kitoje byloje.

„Savavališkai esą dirbome. Lygiai tais pačiai metodais dirbome ir kitose bylose. Būtume išaiškinę ir Medininkų bylą“, - mano V.Pukenis.

Jo teigimu, tuo metu policijos surinktais duomenimis K.Michailovas su kitais omonininkais dalyvavo Medininkų žudynėse.

„Jeigu mes nebūtume areštuoti, jų, jo dabar nebūtų, jau ir teismo nebūtų, jis (K.Michilovas-BNS) jau dabar būtų sušaudytas“, - teigė buvęs pareigūnas.

V.Pukenio teigimu, pareigūnai turėjo ir daugiau informacijos apie Medininkų žudynes.

„Ką manęs klausė, aš pasakiau. Ne viską galiu atskleisti“, - žurnalistams po posėdžio kalbėjo buvęs operatyvininkas. Jis teigė, kad tuo metu pirmiausia norėta sulaikyti Vilniaus OMON vadus - Boleslavą Makutinovičių ir Vladimirą Razvodovą.

V.Pukenis į teismą buvo pakviestas Generalinės prokuratūros iniciatyva. Po jo liudijimo daug klausimų pateikė nuteistojo K.Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius.

Prokuroras Mindaugas Dūda savo ruožtu paminėjo, kad negalįs daryti kategoriškų išvadų, kaip V.Pukenis, kad jau anksčiau turėtų duomenų pagrindu buvo galima sulaikyti ir nuteisti kaltuosius dėl Medininkų įvykių.

Liudytojas V.Pukenis dar bus kviečiamas į teismo posėdį gruodį, nes trečiadienį byla užsitęsė iki vakaro ir nuteistojo advokatas nespėjo užduoti visų klausimų.

Tuo tarpu nuteistasis K.Michailovas pirmadienį teismui atsiuntė prašymą nedelsiant jį paleisti į laisvę. Teismas dėl kardomosios priemonės nutartį paskelbs kitą savaitę.

Ankstų 1991 metų liepos 31-osios rytą Medininkų pasienio kontrolės poste buvo šaltakraujiškai nužudyti septyni savo pareigas policijos ir muitinės pareigūnai.

Dėl šio nusikaltimo kol kas nuteistas tik vienas asmuo - pernai pavasarį Vilniaus apygardos teismas Latvijos pilietį K.Michailovą įkalino iki gyvos galvos.

Šį nuosprendį skundę Lietuvos prokurorai siekia, kad K.Michailovas būtų nuteistas už nusikaltimus žmoniškumui. Nuosprendį skundė ir nuteistasis, kuris kategoriškai neigia savo kaltę.

Lietuvos prokurorai dėl nusikaltimo taip pat kaltina dar tris omonininkus - Andrejų Laktionovą, Česlavą Mlinyką ir Aleksandrą Ryžovą. Jiems išduoti Europos arešto orderiai. Maskva įtariamuosius išduoti atsisako.NAUJAUSI KOMENTARAI

Qbilistanas

Qbilistanas portretas
kazkodel nuteistasis tokiu irodymu ir duomenu nera mates. Politinis kalinys

LT

LT portretas
tikim, kad tai TIESA, kaip ir tiesa, kad teisėsaugoje tebedirba ne vienas kgbistas, rezervistas, o ir pinigėlius mėgstančių netrūksta, todėl ir miršta bylos, lyg musės, net ir labai svarbios valstybei. Tik paprastam žmogeliui įstatymai yra taikomi dabar arba po minutės.

na jo.

na jo. portretas
reikejo,istirt,reikejo ant kasko viska nurasyt,o antra teisingai sako butkevicius,jie kariai,o kariai turi vykdyt isakyma,jai ne pats esi teisiamas.o kaip sako rusai ,prikaz ne absuzdajetsa,o vipolnejetsa,tai tegu iesko to kas dave isakyma,o cia jau musu mentams ir politikams,kaip sako klynas per zemai.tai ir nurasineja ant tu kas papuole,kazkodel hagos tribunolas teise ne viena prezidenta,generola uz panasius nusikaltimus,nes jie dave isakymus,o neteise kareiviu,kurie privalo vykdyt isakyma.juokas ima is musu valdzios,mentu,kurie pasirodyt pasauliui ,va kokie mes,o pasaulio akyse mes tik mafijos valdzioje ir skurdziu tauta,kurios valdzia stengiasi,kuo daugiau prisivogt,prisiskolint tautos vardu,ir laizyt siknas tu kuriu bijo,ar dar gali is ju pasiskolint.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių