N.Venckienei nuspręsta iškelti drausmės bylą (papildyta)

Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė iškelti drausmės bylą Neringai Venckienei. „Aš nemanau, kad kažkam nusižengiau“, - įsitikinusi Drąsiaus Kedžio sesuo.

Papildyta: N.Venckienės elgesys bus svarstomas Teisėjų garbės teisme. Tačiau, kaip portalui 1diena.lt sakė Kauno apygardos teismo teisėja, ji šio svarstymo visai nebijo. Visiems šiems skundams jau yra suėjęs senaties terminas, išskyrus vieną - L.Stankūnaitės atsiųstam gegužės 17 d.

"Galų gale, jei mane net ir nubaus, Teisėjų garbės teismo nutartį dar bus galima apskųsti. Aš žinau teisybę ir jos neatsisakysiu", - sakė N.Venckienė.  

„Po brolio nužudymo man viskas atrodo tokios smulkmenos“, - laukdama posėdžio pradžios kalbėjo teisėja.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija svarsto trijų žmonių skundus – vienintelio pedofilijos bylos įtariamojo Andriaus Ūso, buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės ir Janinos Gudaitienės, kurios bylą kažkada dar dirbdama teisėja Kaumo miesto apylinkės teisme nagrinėjo N.Venckienė ir priėmė šiai moteriai nepalankų sprendimą.

Kad N.Venckienės sprendimas buvo teisingas patvirtino ir aukštesnės instancijos teismai ir Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius, Komisijai atsiųstame rašte.

„Aš net neprisimenu šios bylos. Kas čia dabar bus, jei kiekvienas, kuris yra nepatenkintas mano sprendimais, skųs mane Teisėjų etikos ir drausmės komisijai“, - sakė teisėja.

N.Venckienė Komisijos prašė nušalinti vieną iš komisijos narių – Laimutį Aleknavičių. Jos teigimu, šis teisėjas Teisėjų mokymo centre viešai pareiškė, kad teismai turi vieną bėdą ir ta bėda yra ji, N.Venckienė.

„Tokie vieši pasisakymai, parodo L.Aleknavičiaus nusistatymą prieš mane ir todėl manau, kad jis negali būti šališkas“, - savo argumentus išdėstė N.Venckienė.

Pats L.Aleknavičius teigė, kad net neprisimena, jog kažkada buvo pasakęs tokius žodžius. Dėl šios priežasties Komisija nusprendė L.Aleknavičiaus nenušalinti.

Komisijos posėdyje N.Venckienė paprašė duoti jai laiko susipažinti su viskuo, kuo yra kaltinama. Jos teigimu, tik liepos 20 d. jai buvo atsiųsta pirmoji jai metamų kaltinamų dalis ir tik liepos 30 d. – gauti visi dokumentai. D.Kedžio dukters globėjos teigimu, ji tik liepos 16 d. grįžo į darbą ir turi daugybę neišnagrinėtų bylų, todėl susipažinti su visais 150 puslapių išdėstytais kaltinimais fiziškai neturėjo laiko. „Žmogaus suinteresuotumas turi būti“, - griežtai pareiškė teisėjas Stasys Stačiokas ir net nesiklausė N.Venckienės aiškinimo, kad negalima tinkamai pasiruošti posėdžiui, kai paskutiniai dokumentai yra gaunami likus vos trim dienom iki jo.

Posėdį nuspręsta tęsti.

Kai kurie A.Ūso ir L.Stankūnaitės skundai, pasak N.Venckienės, jai atrodo juokingi. „Štai A.Ūsas mane kaltina, kad aš jį vadinau pedofilu, niekur ir niekada aš to nesakiau. Ir kalbėjau, ir rašiau, kad jis yra įtariamas pedofilas, tokia tuo metu jo procesinė padėtis buvo baudžiamojoje byloje“, - aiškino D.Kedžio dukters globėja.

Taip pat ji sako neatsistebianti dėl jai metamų kaltinimų, kad ji savo brolio vardu rašė skundus ir pareiškimus. Anot jos, jokiame įstatyme neparašyta, kad jai tai draudžiama daryti. „Kodėl brolis turėjo samdytis advokatus, kai šeimoje yra ne vienas teisininkas. Beje, aš ne tik broliui skundus rašiau, rašiau ir Violetai Naruševičienei, kai ši skyrėsi su vyru. Šie skundai taip pat buvo rasti mano kompiuteryje, kurį aš laisva valia atidaviau patikrinti. Tačiau, kodėl niekas apie tai nekalba? Gal jiems neparanku?“, - portalui 1diena.lt kalbėjo N.Venckienė.

Nesutinka ji ir su L.Stankūnaitės jai metamais kaltinimais. „Atveždavau aš mergaitę į susitikimą, ji rašydavo skundą, kodėl aš tai darau darbo valandomis, atveždavo mano tėvai, vėl skųsdavo, kodėl aš nevykdau teismo nutarties“, - sakė Kauno apygardos teismo teisėja.

A.Ūsas taip pat nurodo daugybę N.Venckienės pasisakymų žiniasklaidoje, kuriais, jo nuomone, ji nusižengė teisėjo kodeksui ir negali toliau eiti savo pareigų.

Dar įvairesnių kaltinimų jai pateikia L.Stankūnaitė. „Todėl norėčiau paklausti ar tokie užvadinimai nekelia abejonių dėl Neringos Venckienės psichinės būsenos? Gal vertėtų pateikti prašymą N.Venckienei dėl psichologo patikros? Ar Jūs taip nemanote? Gal visa tai padėtų greičiau išspręsti nenusakomus N.Venckienės poelgius?...“, - rašo L.Stankūnaitė gegužės 17 d. adresuotame skunde (visos L.Stankūnaitės skundų citatos yra neredaguotos – red.past.).

N.Venckienės sveikata ji susidomėjo iš žiniasklaidos sužinojusi, kad N.Venckienės kompiuteryje rastų failų pavadinimai yra ne visai švankūs - 2006 m. L.Stankūnaitei atstovavusi advokatų kontora pavadinta „Kalių biuru“, o jos pačios skundai – „Kalės ir p...dos skundais“.

N.Venckienė niekada neneigė, kad panašūs pavadinimai išties buvo jos kompiuteryje, tačiau jie esą kitokie nei L.Stankūnaitė rašo. Be to, D.Kedžio dukters globėjos teigimu, šie skundai rašyti dar prieš keturis metus, kai dirbo Kauno miesto apylinkės teisme ir į kompiuterį, kurį ji ggera valia atidavė prokurorams patikrinti, buvo perkelti daug vėliau.

„Jei net tai ir nusižengimas, jam jau seniai suėjusi senatis“, - kalbėjo N.Venckienė.

L.Stankūnaitė buvusio savo sugyventinio seserį taip pat kaltina nevykdžius teismo sprendimo, kvietusi tautą daryti nusikaltimus bei kartu su broliu sukūrusią pornografinį filmą ir jį išplatinusią internete.

Užkliuvo L.Stankūnaitei ir portale 1diena.lt vasario mėnesį patalpintas garso įrašas, kuriame mergaitė gydytojai pasakoja, kaip susitikimų metu motina ją moko apsimesti sergančia.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių