N.Venckienė: tai paskutinė jų agonija (papildyta)

Šeštadienį viename dienraštyje perskaičiusi Laimutės Stankūnaitės interviu jos dukters globėja Neringa Venckienė sako padariusi vienintelę išvadą – tai paskutinė jos agonija.

„Mama perskaičiusi straipsnį apsiverkė, ji nesupranta, kaip tokį melą galima rašyti ir spausdinti, o aš į tokį šmeižtą jau net nebekreipiu dėmesio“, - portalui 1diena.lt kalbėjo Drąsiaus Kedžio dukters globėja.

Patikrinti buvo liepta

Jos teigimu, pernai lapkričio 5 d. mergaitė tikrai buvo nuvežta į Kauno vaikų ligų kliniką patikrinimui, bet ne ieškant kažkokios ligos, o todėl, kad mergaitės nepavyko apžiūrėti Vaiko raidos centre Vilniuje, kur D.Kedžio dukra, kaip dabar jau aišku, neteisėtai buvo išvežta iškart po žmogžudysčių Kaune ir laikoma visą savaitę.

„Ten ją buvo bandoma patikrinti ginekologiškai, tačiau jos patikrinti atvyko Teismo medicinos instituto ekspertas Jonas Mindaugas Paliulis. Išvydusi vyrą mergaitė pradėjo šaukti, rėkti, patikrinti jos nepavyko. Buvo sutarta, kad tai bus padaryta grįžus į namus“, - pasakojo N.Venckienė.

Po kiek laiko mergaitė su globėja nuvyko į Garliavos polikliniką, gavo siuntimą į Kauno vaikų ligų kliniką ir apsilankė ten.

Kaip interviu dienraščiui teigė L.Stankūnaitė ten mergaitei buvo diagnozuotas išorinių lyties organų uždegimas. „Nesąmonė. Buvo nustatytas paraudimas, tačiau nieko nuostabaus, juk visą savaitę Vaiko raidos centre mergaitė buvo neprausta, be to, jai buvo išrašyti tik vaistai nuo kirmėlių. Dabar jie jau aiškina, kad aš ją tvirkinau, mano vyras tvirkino, net sūnus ir tas tvirkino. Kvailiau ir sugalvoti negalima. Bet tegul jie sako, ką nori, aš turiu visą bylą ir žinau, kas joje parašyta.“, - kalbėjo mergaitės globėja.

Pirmą kartą patikrinti mergaitę ginekologiškai D.Kedžiui buvo nurodęs Kauno apygardos prokuroras Andrius Kiuršinas, artimieji iš poliklinikos buvo gavę ir siuntimą, tačiau dėl užimtumo mergaitė į kliniką taip ir nebuvo nuvežta.

Antrą kartą to paties pareikalavo jau Vilniaus apygardos prokuroras Nerijus Bieliauskas rugsėjo pabaigoje, bet artimieji net nespėjo pasiimti siuntimo, spalio 5 d. Kaune buvo nužudyti du žmonės, o D.Kedžio dukra atsidūrė Vaiko raidos centre Vilniuje. 

"Vaiko raidos centre man liepė patikrinti mergaitę taip ir buvo padaryta", - sakė N.Venckienė.

Ar verta mergaitę tikrinti, dar vasarą prokurorų ir medikų klausė D.Kedys, nes po paskutinio žinomo tvirkinimo jau buvo praėję 10 mėnesių, tokį patį klausimą Teismo medicinos institutui buvo išsiuntęs ir N.Venckienės vyras Aidas Venckus. Šeima sulaukė atsakymo, kad praėjus tiek laiko jokių požymių nesimatys, nustatyti tvirkinimo faktą galima praėjus daugiausia dviem savaitėms - mėnesiui. "L.Stankūnaitė pamiršo, kad jau nuo spalio 12 d. mergaitė buvo saugoma, apsaugos darbuotojai gyveno mūsų name, o gal ji pasakys, kad ir apsauga ją tvirkino?", - kalbėjo D.Kedžio dukters globėja. 

D.Kedžio dukra šioje byloje buvo apklausta keturis kartus, dar kartą ji buvo apklausta dabar jau nutrauktame ikiteisminiame tyrime dėl L.Stankūnaitės poveikio mergaitei. Nei vienoje apklausoje D.Kedžio dukra nepasakė, kad kažką jai sakyti liepė tėtis, N.Venckienė ar jos vyras, nors šis klausimas buvo užduodamas vienas pirmųjų. Kad mama jai liepė nepasakoti to, kas buvo mažylė yra pakartojusi ne kartą.

Melas kainavo 20 tūkst. litų

N.Venckienė neatmeta galimybės, kad jos brolio filmuotojoje vaizdo juostoje, kai mergaitė pasakoja, kaip ji buvo tvirkinama, gali tolumoje girdėtis jos sūnaus juokas.

Šeimos gyvena viena šalia kitos ir į svečius vaikšto vieni kitų nekviesti. Gali būti, kad kažkuriuo metu, kažkur netoliese buvo ir jos sūnus.

„Tegul jie tikrina. Jau prisimename vieną to paties laikraščio aprašytą istoriją, kai aš buvau apkaltinta, jog broliui filmuojant stovėjau šalia ir mergaitei nurodinėjau, ką sakyti, o esą mano atvaizdas matėsi ir ant televizoriaus. Prokuratūra mano vadinamiesiems mostams ištirti išleido net 20 tūkst.litų, tačiau jokių atvaizdų įraše neaptiko, nes ir negalėjo aptikti, manęs ten paprasčiausiai nebuvo“, - sakė N.Venckienė.

Be to, net, jei N.Venckienė ir būtų kažką nurodinėjusi D.Kedžio dukrai, jos atvaizdo net negalėjo matytis televizoriaus ekrane. Tai pasidaro aišku kiekvienam vos užėjus į butą, kuriame gyveno D.Kedys. Televizorius pakabintas per daug aukštai, kad atspindėtų kambaryje esančius žmones.

„Tai jau ne pirmas šio dienraščio sukurptas „faktas“, kuris nepasitvirtina“, - nauja šmeižto lavina nei kiek nebestebina N.Venckienės.

Beje, D.Kedžio įrašais, kurie pernai vasaros pabaigoje buvo išsiuntinėti daugeliui politikų, žurnalistų bei žinomiems Lietuvos žmonėms ir, kurių gavėjų sąrašą kompiuteryje D.Kedys pavadino „paskutine viltimi“, prokurorai net nesirėmė. Kaltinimai paslaptingomis aplinkybėmis žuvusiam vieninteliam šios bylos įtariamajam Andriui Ūsui buvo surašyti būtent remiantis mergaitės parodymais.

Mergaitės išsilavinimu pasirūpinta

Prieš duodama interviu L.Stankūnaitė net nesugebėjo išsiaiškinti, kad jos dukra jau pradėjo lankyti darželio priešmokyklinę grupę. Kol namuose nebuvo apsaugos, mergaitė į darželį buvo nuvežama tik tuo metu, kai jame vykdavo pamokėlės. Jai vėl skyrus apsaugą, D.Kedžio dukra darželį lanko visą dieną.

Be to mergaitė šiais metais taip pat pradėjo lankyti menų mokyklą, kurioje mokosi piešti, groti ir dainuoti.

„L.Stankūnaitė vaidina auką. Net ketvirtadienį į pasitarimą, kur buvo susirinkę net 22 įvairių institucijų vadovai ji atsinešė savo surašytą raštą, kuriame skundžiasi, kokia ji yra vargšė, neturtinga, o N.Venckienė maudosi prabangoje. Net socialinė darbuotoja neiškentė, atšovė, kad ne kartą lankėsi mūsų namuose ir jokios prabangos ten nerado, o aš paprašiau jos papasakoti, kiek ji pinigų buvo deklaravusi po pažinties su A.Ūsu, tačiau kažkodėl apie tai ji kalbėti nepanoro“, - ketvirtadienį įvykusi pasitarimą prisiminė N.Venckienė.

Daugybę skundų dėl jos dukters atvaizdo naudojimo žiniasklaidos priemonėse prirašiusi L.Stankūnaitė, rodos, pamiršo, kad šis draudimas galioja ir jai pačiai. Ją ginančiai LNK televizijos laidai ji perdavė pačios filmuotą vaizdo medžiagą, kuriame matosi ir mergaitė, šeštadienį laikraštyje taip pat atspausdinta L.Stankūnaitės nuotrauka iš pasimatymo su dukra.

„Priešingai nei L.Stankūnaitė nesu parašiusi nei vieno skundo Žurnalistų etikos inspektoriui, bet dabar greičiausiai parašysiu, nors per tą susitikimą, kai paklausiau, man ir buvo atsakyta, jog skundų rašyti nebūtina, kad jie viską mato patys. O dėl šmeižto irgi pagalvosime, ką daryti“, - portalui 1diena.lt sakė D.Kedžio dukters globėja.


Šiame straipsnyje: KedysVenckienėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių