Nutraukta milijonieriaus G.Skobo byla dėl užsakomųjų žmogžudysčių

Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė, kad suėjus 20 metų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn terminui, nutraukia milijonieriui Gintarui Skobui iškeltą baudžiamąją bylą, kurioje jis kaltintas užsakęs dvigubą žmogžudystę.

Apkaltinamajam arba išteisinamajam nuosprendžiui priimti teismui trūko trijų mėnesių - senaties terminas suėjo šiemet rugpjūčio 30 dieną. Vilniaus apygardos teisme ši nužudymų byla narinėta kelis kartus. Šiemet balandį vienas iš kolegijos teisėjų Ryšardas Skirtunas įtartas korupcija kitoje byloje ir neteko darbo. Po šio įvykio bylą teismui teko nagrinėti iš naujo paskiriant naujus teisėjus.

Nutartyje konstatuota, kad iki patraukimo baudžiamojon atsakomybėn termino teismas neturi jokių duomenų, kad Jaunųjų verslininkų sąjungos prezidentas G.Skobas būtų padaręs naujus nusikaltimas, kad būtų pateikti nauji įtarimai. Jeigu būtų pripažinta, kad verslininkas padarė naują nusikaltimą, nustotų galioti baudžiamosios atsakomybės patraukimo senaties terminas.

Antradienį paskelbta nutartimi taip pat panaikintas laikinas nuosavybės teisių apribojimas trims G.Skobui priklausantiems sveikatingumo kompleksams. Kadangi byla nutraukta, nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai palikti nenagrinėti.

47 metų G.Skobas teismo verdikto laukė laisvėje, jam skirtas užstatas, jis paliktas galioti iki nutarties įsiteisėjimo, kadangi ši nutartis nėra galutinė - per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

1992 metais Kaune nesėkmingai pasikėsinta į vieną iš „Ramaškinių“ gaujos lyderių Vidmantą Urniką. Vyrui pavyko išgyventi, tačiau jo giminaitį Darių Steponavičių pakirto samdyto žudiko kulkos.

Prokuratūra įrodinėjo, kad šiuos nusikaltimus galėjo užsakyti G.Skobas.

Kaltinamajame akte rašoma, kad G.Skobas davė pistoletą „Makarov“ savo vaikystės draugui iš Šilutės Dinarui Užkuraičiui, apmokė jį elgtis ir sukurstė nužudyti.

1992 metų rugpjūčio 30 dieną D.Užkuraitis buvo nuvežtas į Statybininkų ir Lakajų gatvių sankryžą Kaune, kuri pasalos metu ir nušovė D.Steponavičių bei pasikėsino į V.Urniką.

Prokurorų surinktoje medžiagoje rašoma, kad 1990 metais Lietuvoje gerai žinomas verslininkas G.Skobas įkūrė nusikalstamą grupuotę. Iš sportininkų sudarytai „Ramaškinių“ gaujai vadovauti buvo paskirtas Ramūnas Kuzminas, pravarde Ramaškė, kuris 2000 metais nužudytas savo vaikų ir žmonos akivaizdoje.

„Ramaškinių“ gaujai priskiriama apie dešimt žiaurių nužudymų, kuriuos jau atskleidė policija. Manoma, kad kruvinas „ramaškinių“ tarpusavio karas kilo tada, kai G.Skobas pradėjo nesutarti su kitais gaujos nariais.


Šiame straipsnyje: teismasžmogžudystėnužudymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

LLL

LLL portretas
Nužudymams taikoma senatis???? Lietuva - stebuklų kraštas. Už kyšius užvilkinai tyrimą ir bylą ir jau laisvas - tarsi nieko nežudei?

pazystu ji

pazystu ji portretas
banditu banditas tas urnikas.tokio gyvulio nei kulkos,nei bombos neima.manau jam gyvenime vistiek viena karta kazkas atlygins uz visus jo banditiskus darbus

Ernestas

Ernestas portretas
LLL, tarsi tu viska zinai... Turbut dar viena lietuviu liga, nezino, bet vistiek sakys, kad viska zino, viska supranta... Ta pacia proga as zinau, kad tai tu zudikas. Ir mano teiginys ne maziau pagristas, negu tavo...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių