Nuteisti benamį padegę paaugliai

Pernai rudenį daugiabučio laiptinėje benamį padegę paaugliai už grotų praleis ne vienerius metus.

Paaugliui - maksimali bausmė

Devyniolikmetis Deividas Suratkevičius ir pilnametystės dar nesulaukęs Edvinas B. ilgam sėdo už grotų. Vakar Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį uždarame posėdyje nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje jie buvo kaltinami bejėgiškos būklės žmogaus nužudymu. D.Suratkevičiui skirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė, o jo jaunėliui bendrininkui - maksimumas, kokį leidžia nepilnamečiams skirti dabartiniai šalies įstatymai - 10 metų pataisos namuose.

Teismas nusprendė, kad žmogžudystė įvykdyta itin žiauriai. Tai traktuojama kaip itin sunkus ir vienintelis tokio pobūdžio nusikaltimas, už kurį numatytas laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tokio griežto nuosprendžio nė vienas teisiamųjų nesulaukė. Edviną B. išgelbėjo tai, kad jis buvo nepilnametis, o D.Suratkevičių - teigiamos charakteristikos iš jo buvusios darbovietės bei Tardymo izoliatoriaus, kuriame laukdamas teismo nuosprendžio jis praleido beveik metus. D.Suratkevičius iš dalies pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl įvykdyto nusikaltimo.

Tuo tarpu septyniolikmetis jam mestus kaltinimus atkakliai neigė ir mėgino išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės versdamas visą kaltę vyresniam savo bičiuliui. Edvinas B., metus nuosprendžio laukęs Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje, spėjo užsitarnauti dvi drausmines nuobaudas. Be to, T.Masiulio jaunimo mokykloje mokęsis paauglys nelankė pamokų, buvo itin nepavyzdingas.

Susidorojo su benamiu

Išgirdusi teismo nuosprendį, nužudytojo sesuo neslėpė savotiško apmaudo: "Nusikaltimą įvykdė kaip tikras vyras, pasirinkdamas patį žiauriausią būdą, o atsako už savo veiksmus vaikiškai. Tokie tie mūsų įstatymai. Žiūrėdama į šį paauglį iškart matau jame tiesiog užprogramuotą nusikaltėlį. Kitas nuteistasis, D.Suratkevičius, bent gailėjosi taip pasielgęs."

"Kauno diena" rašė, kad jaunuoliai teisiamųjų suole atsidūrė už pernai lapkritį įvykdytą nusikaltimą. Tąkart vieno Pramonės prospekto daugiabučio laiptinės aikštelėje jie benzinu apipylė ir padegė miegojusį benamį. Po pusantros paros 65 proc. kūno apdegęs vyras ligoninėje mirė.

Paaiškėjo, kad lapkričio 10-osios vakarą D.Suratkevičius ir Edvinas B. vakarojo nepilnametės draugės bute. Vaišindamiesi alkoholiniais gėrimais, jiedu atkreipė dėmesį į laiptinėje gulintį vyrą. Paaugliai prisipažino iš matymo pažinoję nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjusį Joną Tautvydą Žilionį, vadintą tiesiog Žilka.
Paaugliai prisirinko reklaminių lankstinukų, pakišo juos po miegojusio vyro striukės skvernu ir padegė. Akimirką benamis pasimuistė ir popiergaliai užgeso. Nuteistieji grįžo pas savo sugėrovus, pasiskolino kelis litus ir nubėgo į netoliese esančią degalinę. Jos operatoriams paaugliai aiškino, kad benzino prireikė žoliapjovei.

Sesuo bandė išsukti

Grįžę į laiptinę jiedu apipylė miegojusį vyrą benzinu ir padegė. Liepsnojantį šoko ištiktą benamį užgesino gretimų butų gyventoja. Jie iškvietė ir ugniagesius bei greitosios pagalbos medikus.

Po poros dienų įtariamieji jau pateko į teisėsaugininkų gniaužtus. Išanalizavus jų mobiliojo ryšio telefonų išklotines, paaiškėjo, kad teisiamieji spėjo per tą laiką tarpusavyje susiskambinti apie 60 kartų, o beveik šimtą sykių Edvinas B. bendravo su savo seserimi. Liudytojų teigimu, mergina mėgino išsukti savo brolį nuo bausmės kurpdama melagingą istoriją, esą benamis pats prašėsi būti padegamas, nes jam atsibodo toks sunkus gyvenimas ir jis nusprendė imtis eutanazijos.

Šią "pasaką" teisiamojo sesuo bandė įteigti D.Suratkevičiaus artimiesiems, kad šie detaliai viską perpasakotų už grotų esančiam įtariamajam. Toks žudikų bandymas suderinti pozicijas neišdegė - D.Suratkevičius pasiliko prie realios versijos ir pernelyg nemėgino išsiginti savo veiksmų.


Šiame straipsnyje: teismasžmogžudystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių