Nuteistas apie apiplėšimą melavęs ir pinigus pralošęs taksistas

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas kaltu dėl melagingų parodymų pripažino taksistą, kuris melagingai policijai pranešė, kad jį užpuolė ir apiplėšė nusikaltėliai, kurie esą atėmė daiktus ir pinigus.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad 22 metų taksisto liudijimas apie užpuolimą buvo melagingas.

Išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, 22 metų J.U. teismas pripažino kaltu dėl melagingų parodymų, duotų ikiteisminio tyrimo metu, ir skyrė jam 8 MGL dydžio – daugiau nei 1 tūkst. litų – baudą, antradienį pranešė teismo atstovas spaudai.

J.U. nuteistas už tai, kad praėjusių metų rugsėjo 17 dieną, būdamas įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingą pranešimą apie nusikalstamą veiką, sostinės policijai melagingai pranešė, jog tos dienos paryčiais apie 4.30 val. jo vairuojamame taksi automobilyje nepažįstami asmenys, panaudoję fizinį smurtą, iš jo pagrobė 2,5 tūkst. litų vertės turtą, dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Apklaustas policijos komisariate jis paaiškino, kad Vilniaus Žaliųjų Ežerų gatvėje du nepažįstami asmenys trenkė kelis sykius į veidą, jis prarado sąmonę, o atsipeikėjęs pasigedo iš keleivių surinktų  250 litų, mobiliojo ryšio telefono,  automagnetolos, radijo stoties ir taksometro.

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu įtariamuoju dėl melagingų parodymų davimo J.U. paaiškino, kad tą dieną po darbo užsuko į kazino ir pralošė visus per naktį uždirbtus pinigus – 250 litų. Bijodamas sugyventinei prisipažinti, kad pinigus pralošė, pasakė jai, kad jį užpuolė klientai ir atėmė pinigus bei daiktus. Moteris liepė važiuoti į policiją ir rašyti pareiškimą. Dar būdamas namie jis paskambino taksi bendrovės, kurioje dirbo, direktoriui ir pranešė, kad neva buvo užpultas ir prarado pinigus, mobiliojo ryšio telefoną, magnetolą, raciją, taksometrą ir kad važiuoja į policiją rašyti pareiškimo.

Maždaug po savaitės direktoriui jis pamelavo, kad neva savo pastangomis rado pavogtą raciją ir taksometrą, kuriais toliau naudojosi. Mobiliojo ryšio telefoną davė ir leido naudotis savo pažįstamam, kadangi pastarojo telefonas tuo metu buvo sugedęs, o jis nenorėjo, kad sugyventinė pamatytų, jog jis turi telefoną. Jis taip pat buvo davęs savo draugui pasaugoti raciją, taksometrą, magnetolą.

Teismas išaiškino kaltinamajam, kad nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, jis turi teisę per 14 dienų paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme, tačiau tuomet teismas, išnagrinėjęs bylą ir pripažinęs kaltinamąjį kaltu, gali paskirti kitos rūšies ar dydžio bausmę negu buvo paskirta teismo baudžiamuoju įsakymu.

Baudžiamasis kodeksas už melagingų parodymų davimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.


Šiame straipsnyje: apiplėšimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

liurbis

liurbis portretas
del sudo susisiko varda tai reikejo sakyt pameciau butum liurbis bet issaugotum varda dabar praradai viska ir gavai premijos

liurbis1

liurbis1 portretas
melo kojos trumpos

ssss

ssss portretas
matosi,kad sedi bobai po padu!!!!butu pasakes kad sudina naktis buvo-uzdirbau tik ant kuro i vsio!!! Db kazkokia merga turi man reguliuoti kiek uzdirbu.juk ne visada sekasi,buna ir juodu dienu.Asilas esi tai ir pats srebk savo kose
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių