Nuteista šiauliečių gauja, vogusi automobilius

Šiaulių apygardos teismas praeitą savaitę paskelbė nuosprendį Lukšinių gaujos nariams, vogusiems automobilius ne tik Šiauliuose, bet ir Radviliškio rajone.

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad Šiaulių apygardos teismas praėjusių metų vasarą už automobilių vagystes nuteisė šešis automobilius vogusius vaikinus.

26-erių metų Nerijus Lukšas, 28-erių Marius Kvederis, 25-erių Ričardas Povilovskis, 26 metų Marius Tumas nuo visuomenės buvo izoliuoti daugiau nei ketveriems metams, 21 metų Tomas Firsovas - trejiems metams ir dešimčiai mėnesių. Tik 24-rių metų Vitalijus Arbačauskas išvengė realios laisvės atėmimo bausmės. Jis nuteistas dvejų metų ir trijų mėnesių bausme, jos vykdymo laiką atidedant dvejiems metams.

Visi penki nuteistieji policijai buvo žinomi kaip asmenys, užsiimantys nusikalstama veikla, todėl buvo įspėti nutraukti nusikalstamą veiklą. Nepaisant to, vaikinai važinėjo automobiliais Šiaulių gatvėmis neturėdami tam teisės, viršijo greitį, pažeidė kitas eismo kelių taisykles.

Atlikdami bausmę, vaikinai sulaukė naujų teismo nuosprendžių, pagal kuriuos už grotų atsidūrė dar du gaujos nariai - Aurimas Lukšas ir Viktoras Toricinas. Šių metų birželio 25 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas lukšinius teisė už automobilių vagystes Radviliškio rajone ir dar kai kurias Šiaulių mieste.

2004 m. gruodžio 22 d. broliai Lukšai, Viktoras Toricinas ir Marius Tumas, veikdami kartu, iš minėtame mieste Dariaus ir Girėno gatvėje esančios automobilių pardavimo bei stovėjimo aikštelės pagrobė per 16 tūkstančių litų kainuojantį „VW Golf". Po trijų savaičių Aurimas Lukšas ir Marius Kvederis iš Radviliškio r. Kutiškių kaime esančiai individualiajai įmonei priklausančios automobilių stovėjimo aikštelės pagrobė „Volkswagen Transporter" su prie jo prikabinta priekaba automobiliams vežti ir joje buvusiu per 25 tūkstančius litų kainuojančiu „Toyota Avensis". 2005 m. kovo 15 d. broliai Lukšai ir jų sėbrai, kiekvienas turėdamas konkrečią užduotį, savo veiksmus koordinuodami mobiliaisiais telefonais, surengė „operaciją" privačioje poilsiui skirtoje valdoje „Pirčių slėnis" ir pagrobė 30 tūkstančių vertės „VW Sharan".

Po poros savaičių jie persimetė į Šiaulius ir nusižiūrėjo prabangų vienai individualiajai įmonei priklausantį „Mercedes Benz 814" Broliai Lukšai su kompanija jį pagrobė iš Architektų 10-ojo namo kiemo. Balandžio pradžioje jie įsibrovė į Tiesos g. esančio autoserviso garažą ir pasisavino 2001 metais pagamintą „Toyota Rav 4", kuris dar tebebuvo su tranzitiniais numeriais. Šis autoservisas jiems taip patiko, kad po poros savaičių lukšiniai vėl čia sugrįžo ir, išlaužę pakeliamųjų vartų užraktus, pagrobė čia stovėjusius „Volkswagen Passat", pagamintą 2002 metais, ir „Volkswagen Golf", pagamintą 2000-aisiais metais. Tirdami šių transporto priemonių vagystes, kriminalistai minėtus asmenis sulaikė. Ikiteisminis tyrimas dėl jų padarytų nusikalstamų veikų truko pora metų ir tik praėjusiais metais prasidėjo baudžiamųjų bylų nagrinėjimas teismuose.

Tiek pernai, tiek šiemet, išgirdę teismo nuosprendžius, lukšiniai juos skundė, visiškai neigdami savo kaltę ir prašydami juos išteisinti. Nuosprendžius skundė ir prokurorai, reikalaudami skirti griežtesnes bausmes šiems nusikaltėliams. Tačiau Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija spalio 21 d. nepatenkino nei vienų, nei kitų skundų ir paliko galioti šių metų birželio 25 d. Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendžiu subendrintas bausmes: Ričardas Povilovskis nuo visuomenės izoliuotas 6 metams, Marius Tumas - 5 metams ir 9 mėn., Tomas Firsovas - 5 metams ir 8 mėn., Nerijus Lukšas ir Marius Kvederis 5 metams ir 6 mėn., Aurimas Lukšas - 5 metams, Viktoras Toricinas - 4 metams ir 10 mėn. Na, o spalio 28 d. įvykęs Šiaulių miesto apylinkės teismas už dar vieno automobilio vagystę Nerijus Lukšui ir Marius Kvederiui bausmę prailgino iki 6 metų ir 6 mėnesių. 


Šiame straipsnyje: vagisvagystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių