Nusikaltėliai puola Lietuvos pajūrio svečius

Užsieniečių atostogas Lietuvos pajūryje apkartina skaudžios nelaimės ir vagių atakos. Savaitgalį pajūryje nuskendo Vokietijos pilietė, užvakar dingo prabangus Baltarusijos piliečio visureigis.

Rado jūros dugne

Tragedija Palangos paplūdimyje netoli Dobilo gyvenvietės, už keturių kilometrų nuo jūros tilto, įvyko sekmadienio vakarą. Poilsiautojai dėmesį atkreipė į pagalbos prašantį vokietį.

Gelbėtojų posto šioje vietoje nėra. Kai gelbėtojai atskubėjo, vyras nuskendusią žmoną buvo aptikęs jūros dugne. Baltija tą dieną buvo banguota. Manoma, kad 48 metų vokietė pateko į dugne išmuštą duobę ir užspringo vandeniu. Klaipėdoje apsigyvenusi vokiečių šeima pailsėti į Palangą atvyko paskutinę atostogų dieną.

Sužalota motociklo vairuotoja

Nelaime poilsis baigėsi ir Švedijos pilietei. Moteris patyrė eismo įvykį. Avarija įvyko sankryžoje Klaipėdos plentas-Liepojos plentas-Šventoji-Darbėnai.

51 metų Prancūzijos piliečio vairuojamas automobilis „Citroen Xsara Pica" važiavo pagrindiniu keliu Klaipėdos-Liepojos plente. Toje sankryžoje, sukdamas į kairę, jis nepraleido tuo pačiu keliu priešpriešiais važiuojančio motociklo „Yamaha Xvs 650". Pastarąjį vairavo 43 metų Švedijos pilietė.

Stabdomas motociklas griuvo ant dešiniojo šono ir slysdamas trenkėsi į automobilį „Citroen Xsara Pica".

Įvykio metu nukentėjo motociklą vairavusi Švedė. Jai nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai. Dėl patirtų traumų moteris paguldyta į ligoninę. Įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės.

Pradingo visureigis BMW

Nemalonumai apkartino ir į Palangą atvykusio 42 metų Baltarusijos piliečio atostogas. Užvakar rytą poilsiautojas pastebėjo, dingo jo visureigis „BMW X5".

Vakare atvykėlis transporto priemonę buvo palikęs nesaugomoje aikštelėje Vanagupės gatvėje, prie poilsio namų „Palangos žvorūnė". Vakar Palangos policininkai juodo, prieš metus pagaminto automobilio dar nebuvo suradę. Mašina apdrausta. Joje įrengta negarsinė signalizacija. Žala - 172,5 tūkst. litų.

Į Palangą atostogauti penkiolika metų iš eilės atvykstantis Baltarusijos pilietis tvirtino, jog anksčiau į panašią situaciją nebuvo pakliuvęs.

Iš Karklėje esančio kempingo „Karklės kopos" savaitgalį dingo ir brangus Vokietijos piliečio motoroleris. Jis įvertintas daugiau nei 23 tūkst. litų. Vasaros pradžioje gatvėje Palangoje paliktų motociklų neteko ir Suomijos piliečiai.

Norvegus palaužia degtinė

Palangos policijos komisariato vadovo Aurijaus Jusio teigimu, į pajūrį atvykę užsieniečiai dažniausiai nukenčia nuo vagių. Dingsta vertingi daiktai, palikti automobiliuose. Neatmetama, kad ilgapirščiai automobilius apšvarinti renkasi pagal valstybinius numerius.

„Lietuviai pamažu išmoko nelaikyti vertingo turto mašinose. O užsieniečiai jose dažnai palieka daug brangių daiktų", - tikino A.Jusys.

Vagys apsilanko ir būstuose, kuriuose apsistoja užsieniečiai. Jie įsibrauna per paliktus pravertus langus ar neužrakintas duris. Vagysčių užsieniečiai neišvengia ir paplūdimyje.

Nusikaltimai, į kuriuos įsivelia užsieniečiai, tiriami padedant vertėjų. Anot A.Jusio, stengiamasi iškart išsiaiškinti viską, kad jiems nereikėtų vėl atvykti į Lietuvą.

Skendo ir latviai, ir rusai

Klaipėdoje šiemet skendo penki užsienio šalių piliečiai - du latviai, du korėjiečiai, vienas rusas. Keli baltarusiai skendo Šventojoje prie molo.

„Mūsų jūra klastinga. Yra srovių, duobių. Bangos aukų nesirenka. Pernai skendo šeši užsieniečiai, o klaipėdiečių, kurie ne kartą čia maudėsi, - 37", - tvirtino Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Virginijus Urbonas.

Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas teigė, jog jog užsieniečiai didesnių problemų nesukialia. Jie kur kas kultūringesni nei lietuvaičiai ir paiso gelbėtojų nurodymų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių