N.Naruševičienė: D.Kedžio dukra buvo primokinta (papildyta)

Nijolė Naruševičienė, su kuria dabar gyvena Violetos Naruševičienės dukra teigia, kad Drąsiaus Kedžio dukters pasakojimas yra tik jos tėvo fantazijų vaisius.

Tai ji pareiškė LNK laidoje „Abipus sienos“. Esą, viską ką mergaitė kalba ir rodo, kaip su ja elgėsi dėdės yra ne kas kitas, kaip paties D.Kedžio ir jam artimų žmonių, kad ir dabartinės D.Kedžio dukters globėjos Neringos Venckienės, išsigalvojimai.

Sulygino su beždžione

„Manau, kad ji primokinta. Net beždžionę galima išmokyti, tai kaip vaiko neišmokysi“, - pareiškė N.Naruševičienė.

Laidos kūrėjų paklausta, ar nebuvo įmanoma primokinti meluoti ir jos anūkės, moteris šią galimybę kategoriškai atmetė. „Į ją vien pasižiūrėjus, gali pasakyti, kad jos tikrai nieko neprimokinsi“, - kategoriškai tokią galimybę atmetė ji.

Kad viskas, ką kalba D.Kedžio dukra yra melas tvirtina ir Tatjana Stankūnienė, buvusios D.Kedžio sugyventinės ir nužudytos V.Naruševičienės motina. Esą, vien tas epizodas su manekenu, kuriame D.Kedys liepia savo dukrai rodyti, kaip jai liepdavo daryti dėdės, yra įrodymas, kad visa ši istorija yra išgalvota.

„Koks mylintis tėvas taip gali elgtis“, - laidoje piktinosi T.Stankūnienė, kurios teises į jaunesnę dukrą Laimutę bandė apriboti vyresnioji Violeta.

Kad devynmetė V.Naruševičienės dukra esą ne kartą drausminusi jaunesnę pusseserę, kad ši nemeluotų, laidos kūrėjai pabrėžė ne kartą, tačiau pačios mergaitės to, nors ir panašu, kad turėjo progą, kažkodėl nepaklausė.

Nufilmuotame jos ir T.Stankūnienės susitikime mergaitė kalba labai nedaug - vokiškai tepasako, kad myli savo mamą ir močiutei prisipažįsta, jog Vokietijoje dėl prastos užsienio kalbos mokėjimo lanko tik antrą klasę.

„Aš labai pasiilgstų savo anūkių. Abiejų. Ir vienos, ir kitos. Man taip jų abiejų trūksta. Būdavo žinau, kad ateis, valgyti skaniau pagamindavau“, - prieš televizijos kameras kalbėjo T.Stankūnienė, kuriai, kaip žinoma tuo metu nerūpėjo ne tik dukterys, bet , ir tuo labiau, anūkės.

„Aš norėčiau sesers dukrelei padėti, laimės jai suteikti, juk esu jos krikšto mama, ne tik teta, bet deja, negaliu“, - meilę dukterėčiai laidoje demonstravo ir pati L.Stankūnaitė.

Priežastys kodėl ji to negalinti padaryti yra dvi - L.Stankūnaitei yra skirta valstybės apsauga, o jos sesers dukra kartu su močiute greitai po žudynių persikraustė gyventi į Vokietiją, kur jai esą bus ir saugiau, ir ramiau.

Sunkūs prisiminimai

Kaune palikę mergaitės tėvą, ne kartą teistą ir naujais nusikaltimais įtariamą Deivydą Naruševičių, Violetos dukra su N.Naruševičiene Vokietijoje pradėjo kurti naują gyvenimą. Į Lietuvą jos grįžta tik kartais, tačiau močiutės teigimu, mergaitė labai ilgisi savo tėvo ir net kalendoriuje užbraukia dienas likusias iki susitikimo su juo.

„Po žudynių mums net nekilo abejonių, kur vaikas turi gyventi. Apsisprendėme iškart“, - pasakojo N.Naruševičienė.

Jos teigimu, pirmieji mėnesiai po motinos nužudymo mergaitei buvo labai sunkūs, ji negalėdavo užmigti, nuolat verkdavo ir vis klausdavo, kodėl taip pasielgta su jos mama, kurią ji tiesiog dievino ir net lėles rinkdavosi su tokia plaukų spalva, kokia buvo jos mamos.

„Ji man skambina spalio 5-ąją, sako, mama guli ant grindų, kraujas bėga, šalia guli šautuvas”, - žmogžudystės dieną prisiminė T.Stankūnienė. “Apsisprendėme momentaliai, nes ji čia bijojo ir nakvoti, ir viena pasilikti”, - apsisprendimą gyventi Vokietijoje argumentavo N.Naruševičienė.

Dabar, praėjus daugiau nei pusei metų po žudynių, mergaitė jau jaučiasi geriau. Jai labai padėjo tuometinės Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės rekomenduota delfinų terapija. Gyvūnus, kaip ir jos motina, nuo mažens mylinti mergaitė, anot N.Naruševičienės delfinariume atrado ramybę.

Pasak N.Naruševičienės ji vengia kalbėti su mergaite apie žmogžudystes ir pedofilijos bylą, tačiau Violetos dukra, nuolat klausinėja apie savo mamą.

Beje, kaip paaiškėja iš laidoje paviešintų V.Naruševičienės ir jos tėvo esą slapta darytų telefoninių pokalbių, L.Stankūnaitės sesuo nebuvo atsitiktinis asmuo šioje istorijoje.

"Tvariai" atsiims

Dar pernai vasarą, likus keliems mėnesiams iki žudynių Kaune, V.Naruševičienė esą savo tėvui aiškino, jog į „juodąjį sąrašą“ ją D.Kedys įtraukęs tik dėl to, kad ji jo artimiesiems pareiškė, kad šie baigtų persekioti jos seserį ir geriau susirūpintų savo sūneliu. „Pažiūrėkite į savo sūnelį, kuris atsisėdęs ant narkotikų, kaip ant arbatos rytais. Dėl to byloje atsidūrė mano pavardė, savaitė ir aš jau įpaišyta“, - tariamą pokalbį tarp V.Naruševičienės ir jos tėvo, pateikė laidos kūrėjai.

„Per tą tvarių, per tą išgamą mano vaikas turi iškentėti tokius dalykus. Jis keiks tą dieną, kai mane įkišo, kai ji (dukra - red.past.) bus ištirta pilnai, va tada jis turės, tada tikrai turės“, - kitame tariamai užfiksuotame tėvo ir dukters pokalbyje grasina Violeta.

Nereikia paimiršti, kad labai panašiais kaltinimais šioje laidoje švaistėsi ir pedofilija įtariamas Andrius Ūsas. „Jūs tvariai, jūs visi atsiimsite“, - grasino jis, važiuodamas paskui greitosios pagalbos automobilį, kuriuo į ligoninę buvo vežamas esą staigų širdies smūgį patyręs jo tėvas.

Kyla klausimas: ar žodis „tvariai“ yra tiek populiarus Kaune nusakant žmonėms jiems nepatinkantį asmenį, ar V.Naruševičienė su A.Ūsu buvo tokie artimi, kad vienas iš kito perėmė net žargonus? O gal tai tik laidos kūrėjų fantazija, bandant pateikti tai, ko niekada nebuvo?

Bijojo Drąsiaus

„Visai niekuo dėtas vaikas yra įtraukiamas į šitą pedofilijos skandalą. Jis neteko mamos, tačiau negana to, yra persekiojamas“, - savo numonę laidoje pareiškė ir bendra L.Stankūnaitės bei A.Ūso advokatė Loreta Kraujutaitienė.

Jos teigimu, žudynėms Kaune niekas net nesiruošė, niekas net negalėjo įsivaizduoti, kad D.Kedys yra tiek psichiškai nestabilus ir, tiek pavojingas.

Bet tai, pasirodo jautė V.Naruševičienės dukra. Ji labai bijojo D.Kedžio ir savo močiutės nuolat klausdavo: „Ar Drąsius nepasirodys?“.

Nors L.Stankūnaitės artimieji pripažįsta, kad V.Naruševičienės dukra turėjo tam tikrų problemų, tačiau tikina, jog tai senos mergaitės bėdos, atsiradusios tikrai ne dėl jos galimo prievartavimo.

V.Naruševičienės artimieji teigia, kad tik išgirdusi apie tai, jog jos dukta buvo prievartaujama, Violeta iškart kreipėsi į medikus, šiek tiek neatitinka teisybės. Mergaitę medikai apžiūrėjo tik pernai rugpjūtį ir, suprantama, jokių prievartos požymių nerado.

Skirtingai nei D.Kedžio dukters, šiai mergaitei niekada nebuvo skirta psichologų - psichiatrų ekspertizė. Bylą tyrę Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai nusprendė, kad tokios ekspertizės nereikia, užtenka ir to, ką sako V.Naruševičienės dukra.

Tiriant šią bylą D.Kedžio dukrai psichologų - psichiatrų ekspertizės buvo skirtos tris kartus. Ir visus tris kartus specialistai konstatavo, kad mergaitė nėra linkusi išsigalvoti ir meluoti. Deja, šios prokurorams nepalankios ekspertizės, yra lyg ir pamirštamos. Kaip portalui sakė N.Venckienė, šešių lapų apimties A.Ūsui surašytame kaltinamajame akte yra paminėta tik viena jų, ir tai, lyg tarp kitko.

Išsityčiota iš teisėsaugos

„Abipus sienos“ taip pat bandė išsiaiškinti, kur šiuo metu yra D.Kedys. Praėjusią savaitę Ispanijos spaudoje pasirodę pranešimai, kad dviguba žmogžudyste įtariamas kaunietis gali slėptis šioje šalyje Alikantės provincijoje, kur jau dešimtus metus gyvena jo pusbrolis Žilvinas Sikorskis, šiai laidai pasirodė visai įtikinamas variantas.

Nors, anot laidos vedėjo, visai nesvarbu, kur jis slepiasi Rusijos platybėse ar po Ispanijos saule, jis ir toliau nedrįsta „iškišti savo nosies“.

Ispanijos „versiją“ trečiadienį nagrinėjo ir TV3 laida “Akistata”. Skambiai anonsavę savo reportažą, kad jie turi nenuginčijamų faktų, kad D.Kedys tikrai buvo pastebėtas Ispanijoje, šios laidos kūrėjai paprasčiausiai išsityčiojo iš Lietuvos teisėsaugininkų.

Taip, D.Kedys ten buvo, bet ne po žmogžudysčių Kaune, o prieš kelis metus kartu su savo seserimi N.Venckiene ir tuo metu dar gyvenimo drauge L.Stankūnaite.

Pasak Ž.Sikorskio motinos, D.Kedžio tetos Danguolės Sikorskienės, ji su sūnumi yra labai artima, todėl šis žinodamas, kaip visa giminė jaudinasi dėl D.Kedžio likimo, bent jau užuominomis būtų leidęs suprasti, kad pusbrolis su juo susisiekė ir yra sveikas gyvas. Deja, tokių žinių nėra.

“Pareigūnai vėl nepataikė. Paskleidę informaciją, kad D.Kedys yra Ispanijoje matyt, galvojo, kad šis supanikuos ar kažkaip išsiduos. Taip neatsitiko”, - kalbėjo “Akistatos” kūrėjai.

Beje, D.Kedžio paieškos estafetę iš ispanų paskubėjo perimti anglai. Antradienį viename Londono laikraštyje paskelbta, kad pabuvęs Ispanijoje, D.Kedys persikraustė į Didžiosios Britanijos sostinę, kur prisiglaudė jį palaikančių tautiečių namuose.


Šiame straipsnyje: KedysNaruševičienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių