Nesugaunamasis vagių automobilis įkliuvo sostinės pareigūnams

Sostinėje sulaikytas mašinvagių iš Panevėžio automobilis nustebino net visko mačiusius pareigūnus, jis net su iš paskos tempiamu vogtu automobiliu gali skrieti daugiau nei 200 kilometrų per valandą greičiu.

Priešinosi policijai

Du broliai panevėžiečiai sostinės policijai įkliuvo rugpjūčio 11-osios naktį S.Neries gatvėje. Iš dalių surinktu automobiliu „Audi A6" su vogtais valstybiniais numeriais atvažiavę broliai ketino pavogti tos pačios markės automobilį.

Tačiau vagystė nepasisekė, aplinkinių namų gyventojai apie 1.30 val. pamatę prie mašinos besisukiojančius įtartinus asmenis, apie tai pranešė Bendrajam pagalbos centrui, o šie – policijai. Į įvykio vietą iškart išskubėjo policijos patrulių ekipažas. Vėliau į įvykio vietą buvo iškviestas ir pastiprinimas.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, jei ne abiejų ekipažų pareigūnų profesionalus darbas, nusikaltėlių nebūtų pasisekę sulaikyti.

Išvydę policiją, nusikaltėliai bandė sprukti – vienas pasislėpė po balkonu, kitas sėdo į automobilį ir bandė nuvažiuoti, tačiau kartu su juo į mašiną įšoko ir policijos patrulis, kurio dėka mašina užvažiavo ant gana aukšo šaligatvo bortelio ir pakibo ore.

Sulaikant įtariamuosius buvo panaudoti ir ginklai, ir elektrošokas. Automobilyje buvo rastos kelios skaitmeninės radijo stotelės, kaukės, revolveris, radijo stotelė buvo įmontuota net vietoje automobilio magnetolos.

Broliai A.K. (gim. 1981 m.) ir A.K. (gim. 1978 m.) atsidūrė areštinėje. Nors suėmimą jie buvo apskundę, pirmadienį Vilniaus apygardos teismas jų skundus atmetė. „Abu įtariamieji iki šiol yra mūsų areštinėje“, - sakė K.Lančinskas.

Kulkos neįveikia

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko, panevėžiečių automobilis yra idealiai pritaikytas vagystėms – jis turi galingą variklį, perprogramuota visa jo kompiuterinė įranga, specialiai paruoštos ir mašinos padangos, jų neįmanoma peršauti. Kad kulkos nepataikytų į automobilyje sėdinčiu, visos jo tuščios ertmės užpildytos montažinių putų. Vienintelė jo pažeidžiama vieta – langų stiklai.

Vilniaus apskrities VPK autotransporto vagysčių tyrimo skyriaus viršininko Lino Grigalevičiaus teigimu, į šį automobilį įdėtas „Audi V8“ variklis, patobulinta įpurškimo sistema, įmontuota papildoma turbina. „Net ir peršovus šio automobilio padangas, jis gali važiuoti dar 70-80 kilometrų nemažindamas greičio“, - kalbėjo L.Grigalevičius.

Policijos pareigūnai sako, kad šis automobilis niekada nebuvo regsitruotas Lietuvoje, jis surinktas iš vogtų automobilių dalių. Kad pareigūnams mažiau kiltų įtarimų, ant automobilio buvo prikabinti vogti numeriai su techninės apžiūros lipdukais.

Vis dėlto vagims nuslėpti šio automobilio nepavyko. Policijos pareigūnai žino, jog toks egzistuoja, mat kažkada radarams yra pavykę jį užfiksuoti, tiesa, su kitais valstybiniais numeriais, kai automobilis, temdamas paskui save vogtą mašiną, skriejo 227 kilometrų per valandą greičiu.

Kaltais neprisipažįsta

Pasak K.Lančinsko, abu sulaikyti broliai kaltais neprisipažįsta. „Jie kaip Marytės Melnikaitės jų nusikaltimus tiriantiems pareigūnams aiškina, kad aš nieko nemačiau, nieko nežinau ir nesuprantu, kodėl mane sulaikė“, - portalui 1diena.lt kalbėjo Vilniaus apskrities policijos vadas.

Įtariama, kad šiuo automobiliu vagys naudojosi ne vienerius metus, jau žinoma, kad juo įvykdyta ne viena vagystė, tačiau kiek nusikaltimų galėjo įvykdyti broliai, dar aiškinamasi.

K.Lančinsko teigimu, vien tai, kad šis automobilis atsidūrė policijos rankose, galima dėkoti patruliams už gerai pasirinktą sulaikymo taktiką. Jei pareigūnai būtų pasimetę susidūrę su pasipriešinimu ir leidę nusikaltėliams pasprukti, jų būtų niekas nepagavęs.

„Policija tokių automobilių neturi, jei reikėtų vytis tokį perdirbtą automobilį, mes pareigūnams net nerekomenduojame to nedaryti. Dėl jų pačių saugumo, nes jo pavyti neįmanoma, reikia tai daryti kitomis priemonėmis, ne jėga, o gudrumu, kaip šioje situacijoje“, - kalbėjo sostinės policijos vadovas.

Nusikaltėliai gudrėja

K.Lančinskas sako, kad didžiausias automobilių vagysčių skaičius buvo fiksuojamas prieš 6-7 metus. Tada automobiliai buvo vagiami neatsižvelgiant į jų markę bei pagaminimo metus, nes keliaudavo prekybai dalimis. Dabar situacija pasikeitė – vagiami nauji arba apynaujai automobiliai, kurie skirti pardavimui užsienyje.

„Tobulėja pasaulis, nusikalstamas taip pat. Ta matome ir šio automobilio, kurio vien vieno rato perdarimas kainuoja nuo 1500 iki 5000 litų. Matant, kad autotransporto priemonė prižiūrėta ir žinant mūsų kelius, į ją vagys turėjo investuoti nemažai pinigų“, - kalbėjo K.Lančinskas.

Sostinės pareigūnai galvoja kaip šį automobilį išsaugoti. Jų nuomone, jis puikiai tiktų kaip eksponatas policijos muziejui iliustruojantis mūsų vagių išradingumą.


Šiame straipsnyje: vagystėpagrobimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių