Navigacijos prietaisus organizuota grupė grobė užsienyje

Organizuota grupė, įnikusi grobti automobilių navigacijos prietaisus užsienyje, neteko laisvės Panevėžyje – D.S. paskirta 3 metų 6 mėnesių, A.S. – 2 metų 3 mėnesių, S.Č. – pusantrų metų laisvės atėmimo bausmės, jų bendrininkui T.Č. apribota laisvė vieneriems metams dviem mėnesiams, paskirtas įpareigojimas per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

 

Tokį nuosprendį paskelbė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – didelės vertės svetimo turto grobstymu ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu buvo kaltinamas 28 metų D.S., didelės vertės svetimo turto grobstymu – 38 metų S.Č., nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu – 27 metų A.S. ir nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimu – 26 metų T.Č.
Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė sunkų tęstinį nusikaltimo planą parengusiems ir organizuota grupe veikusiems kaltinamiesiems prašė skirti dvejais ar vieneriais metais griežtesnes laisvės atėmimo bausmes.
Bylos duomenimis, prieš trejus metus panevėžiečiai broliai D.S. ir A.S., parengę nusikaltimo planą, vadovavo organizuotai grupei, kuri užsienyje iš brangių automobilių vogdavo navigacijos prietaisus. Jų suburtos 15 asmenų grupės nariai vagiliavo įvairiuose užsienio miestuose, gabendavo pavogtus prietaisus į mūsų šalį ir perduodavo juos prekeiviams. Tyrimo metu nustatyta, kad vien per pusmetį buvo pavogti 522 navigacijos prietaisai. Realizavus nusikalstamu būdu gautą turtą, buvo gauta ne mažiau kaip 125 tūkstančiai litų pajamų.
Pagal sumanytą nusikaltimo planą vienas organizatorių – D.S. užsiimdavo vagysčių vykdytojų paieška, aprūpindavo juos reikalingais įrankiais ir pinigais, surasdavo ir į nusikaltimų vykdymą įtraukdavo tolimųjų reisų vairuotojus, kurie už atlygį pargabendavo pavogtus prietaisus į mūsų šalį. Kitas organizatorius – A.S. veikdavo užsienyje priimdamas atvykusius vagišius ir duodamas jiems užduotis.
Grupės organizatoriai, siekdami nuslėpti už pavogtus prietaisus gautus pinigus, jų šaltinį ir kilmę, bankų „Snoras“, „Swedbankas“ ir SEB Panevėžio skyriuose įvairias pinigų sumas pervesdavo į trečiųjų asmenų atidarytas sąskaitas. Nusikalstamu būdu įgyti pinigai buvo naudojami nusikaltimo įrankiams įsigyti ir užsienyje veikiančios grupuotės narių išlaikymui.

Šios organizuotos grupės 11 narių jau anksčiau buvo sulaikyti ir už vagystes nuteisti Vokietijoje, tarp jų ir užsienyje nusikalstamą veiklą vykdęs vienas organizatorių – A.S., kuris buvo nuteistas ir atlikęs ten paskirtą bausmę.

Įstatymas tam, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, už nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimą – iki septynerių metų, už nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimą – iki dvejų arba ketverių metų.

 


Šiame straipsnyje: vagystėlietuviai užsienyje

NAUJAUSI KOMENTARAI

bradegele

bradegele portretas
kazkokia nesamone,o kur irodymai
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių