Nauja įranga apsaugos gaisrininkus

Mažeikių gaisrininkai įsigijo naują gaisro gesinimo įrangą, kuri padės gaisrus gesinti iš išorės, kad ugniagesiams kuo rečiau tektų rizikuoti gesinant gaisrą ir eiti į degančių patalpų vidų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pradėtas naudoti naujoviškas automobilis „Mercedes Benz" su jame įmontuota gaisro gesinimo įranga „Cobra". Pirmieji Lietuvoje tokią įrangą įsigiję mažeikiškiai nenusivylė.

Naudojimo instrukcijoje teigiama, kad gaisrų gesinimo įranga „Cobra" - naujas ir revoliucinis metodas, veiksmingas gelbėjimo darbuose, ugniai užgesinti ir saugiai įsiskverbti pro bet kokį objekto paviršių. Apytikslis smulkių metalo dalelių prasiskverbimo laikas: plytų siena - per 45 sekundes, betoninis pastato blokas - per minutę, plieninis stogas ar konteineris - per 10 sekundžių, neperšaunamas stiklas - per 5 sekundes. 

Pavyzdžiui, pro dvylikos milimetrų grūdinto plieno paviršių metalo dalelės prasiskverbia mažiau kaip per dvidešimt sekundžių, palikdamos penkių milimetrų skylutę, per kurią veiksmingai įpurškiamas vanduo. 
 
Vandens čiurkšlė „Cobra" įrangoje aukšto slėgio dėka tampa rūku. Lašeliai keliauja apie dviejų šimtų metrų per sekundę greičiu. Užgesinti degantį butą ar kitas uždaras patalpas pakanka penkiasdešimties litrų vandens. 

Automobilyje sumontuotas vidaus degimo variklis bei visa hidraulinė įranga - plėstuvai, žirklės bei domkratai.

Įranga pateisino lūkesčius

Ši įranga buvo patentuota 1999 metais Švedijos ugniagesių, kurie siekė ne tik efektyvumo, bet ir ugniagesių saugumo. 

„Prie gaisro židinio galima įsiskverbti iš išorės. Reikia tik aptikti silpnesnes vietas, pavyzdžiui, taikyti ne į pačias duris, o į staktą, ne į patį langą, o į jo rėmą, ne į plytų sieną, o į plytų sujungimą. Ugniagesiui nereikia eiti į uždarą, ugnies ir dūmų pilną patalpą, jis gali dirbti būdamas išorėje", - apie naujosios įrangos privalumus pasakojo mažeikiškius ugniagesius gelbėtojus mokęs švedų instruktorius Larsas Lundmarkas. 

Pasak Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojo Raimondo Ramanausko, šiuo įrenginiu kol kas buvo gesinamos tik gamybinės ir negyvenamosios patalpos, jis sėkmingai naudotas automobilių gaisruose. 

„Degant mašinos varikliui, dažniausiai nudega dangčio troselis, o šia gaisrų gesinimo įranga galima gesinti iš išorės. Tas pats ir su garažų gaisrais: grandžiai nereikia užeiti į uždūmintą patalpą, kurioje gali būti deguonies balionų ar statinių su kuru", - sakė PGT viršininko pavaduotojas. 

Pasak R. Ramanausko, gesinti gyvenamųjų patalpų daugiabučiuose namuose dar nereikėjo, tačiau galima nauda taip pat akivaizdi: ši įranga leis tiekti vandenį per šarvuotas duris, dėl mažesnio naudojamo vandens kiekio mažiau nukentės žemesniuose aukštuose nuo gaisro židinio gyvenantys žmonės.  Jis prisiminė ir vieną atmintin įstrigusį įvykį, kai prieš kurį laiką gesinant degantį angarą, kuriame buvo sukrauti dujų balionai, pamainos vadas Gintaras Indriulis sprogimo bangos buvo nublokštas. Be to, ugniagesių laimei, angaro šeimininkas ugniagesius perspėjo, kad viduje yra sukrauti dųjų balionai. kitu atveju šio gaisro pasekmės galėjo būti tragiškos.

 Automobilį su gelbėjimo įranga mažeikiškiams ugniagesiams padėjo įsigyti Mažeikių rajono savivaldybė, o olandišką „Holmatro" gelbėjimo įrangą parūpino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių