Muitininkų laimikis: kontrabanda už beveik 13 mln. litų

Balandį muitinės pareigūnai sulaikė neteisėtai gabentų prekių už 12,7 mln. litų. Lyginant su tuo pernai metų balandžiu, sulaikymų padaugėjo beveik 3 kartus.

Pernai balandį buvo sulaikyta prekių už beveik 4,5 mln. litų.

Bendras 2010 m. sausio-balandžio mėn. nustatytų pažeidimų skaičius, palyginti su 2009 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 26 procentais.

2010 m. sausio-balandžio mėn. vieno sulaikymo vidutinė prekių vertė siekė net 24,5 tūkst. litų, kai tuo tarpu pernai tą patį laikotarpį ji buvo 8,5 tūkst. litų.

Didžiausią sulaikytų prekių vertės dalį, kaip įprasta, sudaro neteisėtai gabentos cigaretės. Nelegalių rūkalų per šių metų balandį aptikta už beveik 11 mln. litų, o per pirmus 4 šių metų mėnesius - daugiau nei už 32 mln. litų.

Bene įsimintiniausią pastarojo meto sulaikymą atlikę muitinės kriminalistai ankstyvą rytą Vilniuje sustabdė lietuvio vairuojamą krovininį vilkiką. Vairuotojas aiškinosi iš Baltarusijos į Lenkiją vežąs fanerą, tačiau muitinės pareigūnams toks maršrutas ir krovinys pasirodė įtartini.

Patikrinus vilkiką, paaiškėjo, kad fanera čia net nekvepia. Muitininkai suskaičiavo net 1300 dėžių cigarečių „Jin Ling“ ir „Saint George“.

Tęsdami šio įvykio tyrimą, tą patį rytą, muitinės kriminalistai atvyko į Vilniaus Aukštųjų Panerių Liudvinavos gatvėje įsikūrusios įmonės sandėlį. Nors pastaroji įmonė deklaravo užsiimanti produkcijos iš polietileno gamyba, pareigūnai minėtame sandėlyje aptiko stovinčią dar vieną puspriekabę su 1200 dėžių cigarečių „Jin Ling“ kontrabanda.

Muitinės kriminalistų manymu, tikroji sandėlio paskirtis buvo cigarečių kontrabandos perskirstymas. Iš užsienio vilkikais atvežti rūkalai čia galėjo būti ne tik sandėliuojami, bet ir perpakuojami bei paskirstomi išvežti.

Iš viso tądien Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 25 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių su rusiškomis banderolėmis. Tai didžiausia pastaraisiais metais sulaikyta cigarečių kontrabanda Lietuvoje. Jos vertė - beveik 9 mln. litų.

Sėkminga operacija balandžio 1 d. atlikta ir Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste. Pareigūnų dėmesį į vieną iš Kosta Rikos atkeliavusių siuntų iš karto atkreipė retai kada klystantis tarnybinis šuo. Išpakavę ją, muitininkai rado įvairių iš vytelių pintų dirbinių.

Kadangi įtartinų daiktų atidarius siuntą nebuvo aptikta, keletą akimirkų buvo suabejota labradoro retriverio „kompetencija“, tačiau sumanus keturkojis balandžio 1-ąją net nesirengė pokštauti ir nepaliaudamas priekinėmis letenomis krapštė siuntinį, taip įspėdamas kinologą apie ten esantį neleistiną „produktą“.

Apžiūrėjus kartoninės dėžės sieneles pastebėta, kad kelios iš jų storesnės už kitas. Paaiškėjo, kad jose sumaniai buvo paslėpta apie 1 kg aukštos kokybės kokaino.

Patikrinta siunta buvo adresuota Mažeikiuose gyvenančiam adresatui, kuris nieko neįtardamas atvyko jos atsiimti. Tuo metu jį ir sulaikė muitinės kriminalistai, o kartu ir dar vieną jo sėbrą. Pastarasis yra gerai žinomas Vokietijos ir Švedijos teisėsaugininkams kaip asmuo, susijęs su narkotikų gabenimu.

Abiems vaikinams gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Sulaikyti narkotikai įvertinti daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Kitos neteisėtai balandį gabentos prekės: alkoholiniai gėrimai, vaistai bei prekės, pažeidžiančios intelektinės nuosavybės teises.  


Šiame straipsnyje: muitinėkontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių