Mokyklos padegėja stojo prieš teismą

Neseniai pilnametystės sulaukusi Greta Simonavičiūtė kaltinama tris kartus padegusi P.Vileišio vidurinę mokyklą, ją apvogusi ir išsiuntusi trumpųjų žinučių jos vadovams bei mokytojams su grasinamojo turinio tekstais.

Be trijų padegimų aštuoniolikmetei inkriminuojami pedagogams adresuoti grasinimai pašiurpino ir daug mačiusius teisėsaugininkus.

Nedrįso pakelti akių

Kauno miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje neseniai pilnametystės sulaukusi Greta Simonavičiūtė kaltinama tris kartus padegusi P.Vileišio vidurinę mokyklą, ją apvogusi ir išsiuntusi trumpųjų žinučių jos vadovams bei mokytojams su grasinamojo turinio tekstais. Bylos duomenimis, po vieno iš padegimų praėjusių metų balandį ji pavogė gretimame kieme džiovintą paklodę, užrašė ant jos užgaulų tekstą ir anksti ryte savo "kūrinį" iškabino priešais mokyklą.

Vakar į teismo salę konvojaus pareigūnų atvesdinta mergina trumpai atsakė į teisėjo klausimus ir patvirtino, kad iki suėmimo niekur nedirbo ir nesimokė. Paklausta, iš kur gaudavo lėšų pragyventi, ji atšovė gan lakoniškai: "Negaliu paaiškinti."

Teigiama, kad būtent už gatvės nusikaltimus - chuliganizmą ir svetimo turto niokojimą - teisėsaugininkų sučiupti paaugliai netrukus išdavė vieną iš savo gaujos narių - G.Simonavičiūtę, kuri taip pat nevengdavo vagiliauti ir plėšikauti.

Kol prokurorė teismo salėje skaitė kaltinamąjį aktą, teisiamųjų suole sėdėjusiai G.Simonavičiūtei teliko nuleisti galvą. Kartkartėmis ji pažvelgdavo į lubas ir tuoj pat užsimerkdavo arba vėl nudelbdavo akis žemyn. Išbalusi kaltinamoji ne sykį ranka pridengdavo veidą, norėdama nuslėpti jame vis sušmėžuodavusią neryškią šypseną. Taip ciniškai teisiamoji reaguodavo iš kaltinamajojo akto perskaitytas, kaip įtariama, jos rašytas trumpąsias žinutes, kuriose dažnai kartoti grasinimai.

Grasino susidoroti miške

Tiksliai atkartoti anoniminėse žinutėse pavartotus žodžius būtų sudėtinga, nes bemaž devyni iš dešimties - necenzūriniai. Tokios "padėkos" sulaukė P.Vileišio vidurinės mokyklos pedagogai, direktorė ir jos pavaduotoja. Byloje užfiksuoti keli atvejai, kai kaltinamoji ne žinutes siuntė, o tiesiog skambindavo fiksuotojo ryšio telefonais ne tik pedagogams į darbovietę, bet ir jų artimiesiems į namus.

Teisėsaugininkai šiuos užgauliojimus traktavo kaip grasinimus susidoroti. Mokyklos direktorė Dalia Lapėnienė žinutėse nedviprasmiškai buvo gąsdinama, esą bus įgrūsta į automobilio bagažinę arba konteinerį ir nuvežta į mišką, iš kur nebepareis: "Ar tavo mašinoje yra koks magnetofonas? Tuoj išdaušim ir neliks!" Beveik kiekvienas sakinys buvo "pariebintas" gausia keiksmažodžių tirada.

G.Simonavičiūtei inkriminuojamų nusikaltimų sąraše - ir trys pernykščiai P.Vileišio vidurinės mokyklos padegimai. Du iš jų įvykdyti praėjusių metų balandį, o paskutinysis gaisras sukeltas baigianti vasarai, rugsėjo pirmosios išvakarėse. Suskaičiavus per visus juos padarytus nuostolius, žalos suma gerokai viršija 100 tūkst. litų.

Neigė didžiąją dalį kaltės

Išklausiusi prokurorės perskaitytą kaltinamąjį aktą, G.Simonavičiūtė teigė viską supratusi, tačiau savo kaltę pripažino tik iš dalies. Skirtingai, nei kalbėjo prokurorė, kaltinamoji tvirtino veikusi viena, o ne nepilnamečių bendrininkų grupėje: "Visas žinutes rašiau viena." Kol kas galima tik spėlioti, ar tai nėra jos bandymas apsaugoti kitus prie nusikaltimų prisidėjusius paauglius.

Nors mergina prisipažino rašinėjusi užgaulias sms žinutes, kitame epizode dėl pavogtos ir panašiu žargonu išmargintos bei prieš mokyklą išskleistos paklodės ji atkakliai gynėsi tvirtindama, kad to nedarė.

Ji neprisipažino, kad dažnai padeginėjo mokyklą ir daužė jos langus. Kaltinamoji tikino gaisrą sukėlusi tik vieną kartą. Ji taip pat prisipažino sykį įsibrovusi į klasę pirmame aukšte ir pagrobusi čia buvusį muzikos grotuvą.

Spalio 8 d. G.Simonavičiūtės teismas buvo atidėtas neatvykus nukentėjusiajai.


Šiame straipsnyje: padegėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių