Milijonierius J.Petraitis nenori į kalėjimą ir skundžia nuosprendį

Kalėti pusantrų metų laisvės atėmimo bausme už netikro vekselio realizavimą ir sukčiavimą nuteistas milijonierius, į Lietuvos prezidentus kandidatavęs Juozas Edvardas Petraitis prašo panaikinti jam paskelbtą nuosprendį.

Nuteistasis mano, kad pernai lapkričio 28 dieną jam paskelbtas Vilniaus apygardos teismo nuosprendis toje dalyje, kur jis pripažintas kaltu ir nuteistas, yra neteisėtas ir nepagrįstas, todėl turi būti panaikintas.

Apelianto manymu, pirmosios instancijos teismas kaltinimo poziciją grindžiantiems įrodymams be pagrindo suteikė didesnę įrodomąją reikšmę, visiškai neanalizavo šių įrodymų patikimumo ir galimybės jais remtis, o dalies įrodymų, tiesiogiai susijusių su nagrinėjama veika ir paneigiančių kaltinimo pateiktą įvykių versiją, arba apskritai nevertino, arba dirbtiniais motyvais atmetė kaip nepagrįstus.

Ketvirtadienį Lietuvos apeliaciniame teisme numatytas skundo nagrinėjimas neįvyko, nes į posėdį neatvyko nuteistojo advokatas. Tolesnis nagrinėjimas numatytas balandį.

Dėl J.E.Petraičiui paskelbto nuosprendžio skundą yra padavusi ir Vilniaus apygardos prokuratūra. Prokurorės apeliaciniame skunde teigiama, kad pirmosios instancijos teismas, konstatuodamas, jog byloje nėra jokių objektyvių duomenų apie tai, kad J.E. Petraitis žinomai netikrą dokumentą pagamino, netinkamai aiškino ir taikė baudžiamąjį įstatymą.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė apeliaciniu skundu prašo Vilniaus apygardos teismo nuosprendį pakeisti, J.E.Petraičio nusikalstamą veiką kvalifikuoti kaip netikro dokumento pagaminimą ir panaudojimą.

Nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Artūras Pažarskis yra sakęs, kad už sukčiavimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, bet teisėjo manymu, bausmės tikslai bus pasiekti skyrus mažesnę bausmę.

Iki nuosprendžio įsiteisėjimo J.E.Petraitis paliktas laisvėje, teismas jį įpareigojo kas savaitę registruotis Vilniaus policijoje.

Dėl antikvarinio daikto kontrabandos J.E.Petraitis išteisintas.

Į Lietuvos prezidentus kandidatavusį Australijoje gimusį milijonierių 55-ejų J.E.Petraitį prokuratūra kaltino kontrabanda iš Lietuvos išgabenus XVI amžiaus medinę antikvarinę skulptūrą „Prisikėlęs Kristus“, anksčiau priklausiusią nužudytam kunigui Ričardui Mikutavičiui ir įvertintą ketvirčiu milijono litų.

Prokurorai vilnietį verslininką kaltino, kad jis per Lietuvos sieną gabeno didelės vertės antikvarinį daiktą, neturėdamas leidimo ir skulptūros nepateikęs muitinės kontrolei. Tokiu būdu jis galėjo užsiimti kontrabanda stambiu mastu.

Remdamasis liudytojų parodymais ir kita medžiaga teismas konstatavo, kad J.E.Petraitis galėjo būti tikrasis skulptūros pirkėjas, tačiau esant prieštaringiems duomenims, negalima daryti išvados, kad būtent jis tą skulptūrą išgabeno iš Lietuvos.

„Ši skulptūra išvežta, bet nėra įrodymų, kad Petraitis ją išgabento“, - paskelbė teismas.

Bylos duomenimis, nustatyta, kad J.E.Petraitis 2000-ųjų rugsėjo pradžioje iš R.Mikutavičiaus sesers Liucijos Kolaitienės nusipirko XVI amžiaus minėtą medinę antikvarinę skulptūrą. Ją vyras laikė savo bute Vilniuje.

Kaip teigė prokurorai, kaltinamasis žinojo, kad šiai skulptūrai išgabenti iš Lietuvos būtinas Kultūros paveldo departamento leidimas, tačiau nesistengė jo gauti.

J.E.Petraitis, pasak teisėsaugininkų, 2001 metų birželio 22 dieną tyčia per Lietuvos sieną, Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės postą, skulptūrą neteisėtai išgabeno į Kopenhagą, Daniją.

Vėliau skulptūra atsidūrė Gioteborge, Švedijoje, ir atiteko J.E.Petraičio iš anksto surastam pirkėjui, tos šalies piliečiui, stambiam prekiautojui persiškais kilimais.

Po kurio laiko „Prisikėlęs Kristus“ grįžo į Daniją. Skulptūra, nurodžius legalų įsigijimo pagrindą, buvo pateikta vieniems didžiausių šioje šalyje veikiančių aukciono namų „Bruun Rasmussen“.

Kone 500 metų senumo 83 centimetrų aukščio medinę skulptūrą aukcione legaliai įsigijo Austrijos pilietis.

J.E.Petraitis taip pat kaltintas pagaminęs netikrą didelės vertės vertybinį popierių - paprastąjį vekselį 1,8 mln. litų sumai - bei jį realizavęs.

Pasak prokurorų, J.E.Petraitis, siekdamas įgyti teisę į svetimas pinigines lėšas ir turėdamas savo verslo partnerio Danijos piliečio Anderso Bjerggaardo (Anderso Bjergardo) pasirašytų tuščių popieriaus lapų, ant vieno iš šių lapų pagamino netikrą paprastąjį vekselį, nors žinojo, kad danas nėra jam skolingas.

J.E.Petraitis pasirašė šį vekselį kaip kreditorius, tuo patvirtindamas tikrovės neatitinkančius duomenis, bei pateikė jį pasirašyti jo tikslų nežinančiai žmonos seseriai. Šį netikrą vertybinį popierių 1,8 mln. litų sumai 2008-ųjų sausį verslininkas pateikė notarei vykdomajam įrašui gauti, o kitą dieną - antstolei išieškoti pagal vykdomąjį įrašą. Atlikus kratą J.E.Petraičio bute rasta tuščių lapų su A.Bjerggaardo parašais.

J.E.Petraitis žurnalistams yra sakęs, kad Danijos piliečiui į banko sąskaitą yra pervedęs daugiau nei 10 mln. litų, o šis esą pasisavino jo šeimos nekilnojamąjį turtą Sankt Peterburge.NAUJAUSI KOMENTARAI

nezinomas

nezinomas portretas
o raiketu.

Visiems vienuodas teisingumas

Visiems vienuodas teisingumas portretas
Atsokomybe visiems vienuoda prasikalto sodinti jokiu zaidimu ,zaidzia su teisesauga .i bendra kamera tegul pradeda jausti zeme po kojomis ,ir dar skirti koke du simtus tukstanciu bauda i biudzeta pinigu ........
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių