„Miesto energija“ užgrobė katilinę Ukmergėje

UAB „Miesto energija“, nusisamdžiusi apie 20 apsaugos darbuotojų, išlauždami duris jėga įsiveržė į katilinę ir paėmė įkaitais du savivaldybės apsaugos darbuotojus. Įsiveržimo metu nukentėjo žmonės. Į įvykio vietą iškviesta policija.

UAB „Miesto energija“ atstovai pro Ukmergės gyventojus, saugančius katilinę, veržėsi jėga – griovė ant žemės ir į akis purškė dujas. Nepavykus prasibrauti, jie į katilinę, du apsauginius paėmę įkaitais, pateko per kitą įėjimą. Šiuo metu, jie katilinėje užsirakinę ir savivaldybės nusamdytų apsauginių nepaleidžia.

Pasklidus žiniai apie neteisėtą įsiveržimą jėga vis daugiau ukmergiškių pradėjo rinktis prie pagrindinės miesto katilinės RK-1. Šiuo metu prie jos yra apie 100 žmonių.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį, nurodančią leisti UAB „Miesto energija“ naudotis turtu tiekiant šilumą. Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas teigia, kad ši nutartis neaiški bei neišsami – nutartyje nenurodyta kokį turtą ir kokiu pagrindu savivaldybė turėtų perduoti naudoti UAB „Miesto energija“.

„Nutartis nėra galutinė, ją būtinai skųsime. Teismas, priimdamas šią nutartį, motyvavo tuo, kad Ukmergėje karštas vanduo nėra tiekiamas. Jis nežinojo apie tai, kad Ukmergės rajone yra paskelbta ekstremali situacija ir savivaldybė užtikrina karšto vandens ir šilumos tiekimą gyventojams. Be to, kyla klausimas – kokiu pagrindu turtą turėtume perduoti, jeigu Registrų centre nėra jokio įrašo, kad UAB „Miesto energija“ būtų kaip nors susijusi su Ukmergės šilumos ūkiu. Savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms šilumos ūkio turtas naudoti ir eksploatuoti buvo perduotas savivaldybės tarybos sprendimu. Tik taryba gali pakeisti šį sprendimą ir perduoti naudoti turtą kitam subjektui“, – teigia A. Kopūstas.

Teismo nutarties vykdyti būtų neįmanoma ir todėl, kad šiuo metu Ukmergės rajone yra paskelbta ekstremali situacija – visi šilumos ūkio objektai yra saugomi, savivaldybė užtikrina šilumos ir karšto vandens tiekimą. Savivaldybė, paskelbusi ekstremalią situaciją, turi teisę, užtikrindama viešą interesą priimti sprendimus ir riboti patekimą į objektus.

Ukmergėje jau veikia visos penkios miesto katilinės ir beveik visi gyventojai turi karštą vandenį. Dėl šiluminės trasos rekonstrukcijos karštas vanduo dar nepasiekė keleto namų. Iš viso Ukmergėje yra 7000 butų, kuriems centralizuotai tiekiama šiluma.

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse.

Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams. Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą.

Gautas paskolas bendrovė perskolino savo grupės įmonėms, skolinti pinigai buvo paskirti ne Ukmergės šilumos ūkiui, o palūkanas bankams mokėjo Ukmergės šilumos vartotojai, nes jos buvo įskaičiuotos į šilumos kainą.

Dar pernai Ukmergės rajono gyventojai Lietuvoje mokėjo bene brangiausiai už šildymo paslaugas – beveik 30 ct/kWh su PVM. Ukmergės rajono savivaldybės taryba praėjusią savaitę patvirtino naujas šilumos bazines kainas – Šventupės gyvenvietės gyventojai nuo šiol už šilumą mokės ketvirtadaliu, o Pivonijos mikrorajono gyventojai – beveik 9 proc. mažiau. Šventupės gyventojams teikiamos šilumos bazinė kaina sumažinta iki 19,47 ct/kWh, tuo tarpu Pivonijos mikrorajono gyventojams – iki 23,75 ct/kWh. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių