„MG Baltic“ vadovams – V.Gureckienės kaltinimai turto prievartavimu (papildyta)

Nusišovusio buvusio „Mitinijos“ vadovo Antano Gureckio našlė Violeta Gureckienė prašo, kad Generalinė prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą „MG Baltic Investment“ vadovų atžvilgiu. Ji juos kaltina turto prievartavimu stambiu mąstu.

Piniginiai reikalai

Ketvirtadienį kartu su advokate Aušra Ručiene pas generalinio prokuroro pavaduotoją Tomą Staniulį apsilankiusi V.Gureckienė prokuratūrai įteikė prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo bei perimti į savo rankas visus kitus tyrimus susijusius su A.Gureckio veikla ir jo mirties aplinkybėmis.

„Nepasitikime Kauno prokurorais, nes viskas prasidėjo būtent Kaune“, - po susitikimo su T.Staniuliu žurnalistams sakė A.Gureckio našlė.

Jos teigimu, jos vyro atžvilgiu pradėtos dvi civilinės bylos ir iš jų atsiradęs ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje yra ne kas kitas, kaip „MG Baltic Investment“ vadovų noras susidoroti su viena šeima.

Pasak V.Gureckienės, buvusių vyro verslo partnerių jam pareikštas ieškinys 77 mln. litų yra laužtas iš piršto. „Įmonė buvo parduota už 55 milijonus. Vyras atgal nupirko 10 proc. bendrovės akcijų  už 7 milijonus ir dar valstybei sumokėjo 8 mln. Jis pagal pirkimo pardavimo sutartį, turėjo dirbti tris metus, tokia buvo pagrindinė pirkimo sąlyga. Jis su įmone seniai atsiskaitė, atvirkščiai „Mitnija“ jam liko skolinga 250 tūkst. litų, be to jam buvo nesumokėtas atlyginimas“, - aiškino A.Gureckio žmona.

Kad bendrovė jos vyrui liko skolinga, moteris sako gali įrodyti turimais dokumentais.

Ieškojo posėdžių protokolų?

V.Gureckienė sako, kad vyrui atpirkus 10 proc. „Mitnijos“ akcijų, buvo sudaryta valdyba, sprendusi visus įmonės valdymo klausimus. Valdybos pirmininku buvo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, o jos nariais - advokatė Inga Žemkauskienė bei A.Gureckis.

„Visi sprendimai, kurie vyko įmonėje, buvo priimti valdybos posėdžio metu, buvo rašomi protokolai. Mums pasisekė, mes turime tų protokolų patvirtintas kopijas“, - kalbėjo V.Gureckienė.

Ji mano, kad šių protokolų ir buvo ieškota birželio 29-ąją, kai kratos metu jos vyras nusišovė. „Jų tikslas buvo išimti tas kopijas, nes koks tikslas ateiti pareigūnams į mūsų namus ir ieškoti dokumentų, susijusių su darbu „Mitnijoje“, kai vyras čia nedirbo jau beveik metus“, - svarsto V.Gureckienė.

Persekiojimai nesiliauja

Turėdama šiuos protokolus V.Gureckienė teigia, jaučiasi nesaugi, ji bijo ir dėl savo, ir dėl dukters Betos Rumšienės šeimos saugumo bei gyvybės. „Kai aš ateisiu į teismą su tais protokolais, bus aišku, kad valdė valdyba ir vyras nepriėmė jokių sprendimų, kuriais jis dabar kaltinamas“, - neabejoja A.Gureckio našlė.

Ji pasakojo, jog rugpjūčio 24-ąją vos išvengė avarijos. Jai važiuojant, staiga nuleido automobilio ratą, moteriai vos pasisekė jį suvaldyti. Jos dukters B.Rumšienės atžvilgiu taip pat yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plytų vagystės.

„Bijau, kad ir į mano gyvybę nebūtų pasikėsinta tų pačių asmenų, kurie prie savižudybės privedė mano vyrą, tačiau dabar didžiausias puolimas yra nukreiptas prieš mano dukrą. Jie žino, kad visi jai pareiškiami kaltinimai labiausiai skaudins mane, jos mamą“, - kalbėjo moteris.

V.Gureckienė aiškino, kad „MG Baltic Investment“ vadovai jos šeimą pradėjo persekiojti dar vyrui gyvam esant. Anot jos, visus finansinius nesutarimus lydėjo grąsinimai, gasdinimai, susitikimai, kurių metu buvo sakoma, kad A.Gureckis sės į kalėjimą šešeries – aštuoneriems metams, o per tą laiką jo turtas bus perimtas.

„Yra susitikimai vykę ir su Dariumi Mocku („MG Baltic“ prezidentas), ir su Raimondu Kurlianskiu. Be to, Romanas Raulynaitis („MG Baltic“ valdybos narys) dažnai sutikdavo mano vyrą ir tiesiog gatvėje sakydavo: „Visi mums moka ir tu mokėsi“, - prisimena V.Gureckienė.

Moteris teigia, jog ji su vyru buvo pasiryžę sumokėti turto prievartautojams, kad tik liktų gyvi, tačiau, jos nuomone visos skolos turėjo būti įrodytos teismuose. „Mes atiduotume, bet mes negalime atiduoti gatvėje, už namo, už  kampo, mes turėtume eiti į teismus ir ginti save ir savo garbę“, - kalbėjo nusišovusio buvusio „Mitnijos“ vadovo sutuoktinė.

Pasak V.Gureckienės, jos vyras priešų neturėjo, buvo nekaltas, Lietuvje gerbiamas žmogus, statęs statinius ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„Dar nepraėjo du mėnesiai po vyro žūties, gyvenimas yra nepakeliamai sunkus, bet turiu naštą ir turiu ją nešti. Turiu tą didelę bėdą, jo sergančią mamą ir karste gulintį vyrą. Mes nepasiduosime, nes tai yra susidorojimas su šeima“, - sakė ji.

Ar prokuratūra nuspręs pradėti  ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo ir, vieną kartą jau atsisakiusi, sutiks perimti visus su A.Gureckiu susijus tyrimus savo žinion, turėtų paaiškėti per mėnesį.

Kalta moteris?

Su "MG Baltic" vadovais pasikalbėti apie konfliktus su A.Gureckiu ir jo žmona portalui 1diena.lt nepavyko. D.Mockus yra išvykęs į Vokietiją ir patarė šiais klausimais bendrauti su R.Raulynaičiu.

Šis telefonu kalbėti nepanoro, tačiau elektroniniu paštu atsiuntė atsakymą, iš kurio galima suprasti, jog šioje istorijoje įsipainiojusi moteris. "Sveiki. Malonu, kad domitės. Tiesą nustatys teismas. Yra senas priežodis - IEŠKOK MOTERS", - atrašė advokatu prisistatęs R.Raulynaitis.


Šiame straipsnyje: GureckisGureckienėMG Baltic

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių