M.Balčiūnas lieka nušalintas nuo pareigų, bet jam panaikintas areštas

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį atmetė kyšininkavimu ir piktnaudžiavimu įtariamo Mindaugo Balčiūno skundą dėl jo nušalinimo nuo Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus pareigų, tačiau patenkino jo prašymą panaikinti kardomąją priemonę - namų areštą.

„Palikta galioti Panevėžio miesto sausio 18 dienos nutartis. Teismas pažymėjo, kad nusikalstamos veikos, kurių padarymu įtariamas B.Balčiūnas, yra susijusios su jo, kaip federacijos generalinio sekretoriaus einamomis pareigomis ir jam patikėtais įgaliojimais. Teismo įsitikinimu, jo grąžinimas į užimamas pareigas gali sudaryti sąlygas M.Balčiūnui daryti įtaką pavaldiems liudytojams ar kitiems įtariamiesiems, ir toku būtu trukdyti tyrimą“, - BNS sakė teismo atstovė spaudai Jolita Gudelienė.

Ši teismo nutartis nušalinti M.Balčiūną pusei metų nuo pareigų yra galutinė ir neskundžiama. Pirmadienį po pietų teismas taip pat paskelbė nutartį, kuria įtariamajam M.Balčiūnui panaikino paskirtą namų areštą. Ši nutartis taip pat yra neskundžiama

„M.Balčiūnui pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymu yra susiję ne su kažkokiu paros laiku, o jo, kaip su generalinio sekretoriaus, pareigomis, todėl manyti, kad M.Balčiūnas nuo 22 iki 6 val. turės galimybę trukdyti procesui, ar paveikti liudytojas, arba kad tokios galimybės netektų, jeigu tokiu paros metu būtų uždrausta, nėra pagrindo“, - BNS sakė J.Gudelienė.

Teismas taip pata mano, kad įpareigojimai, kurie buvo skirti kartu su namų areštu - draudimas lankytis tam tikrose vietose ir bendrauti su tam tikrais asmenimis, gali būti nustatyti kartu švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negu namų areštas.

Pasak J.Gudlienės, teismas M.Bačiūnui naujos kardomosios priemonės neskyrė, nes tai - ikiteisminį tyrimą atliekančio prokuroro prerogatyva.

Panevėžio apygardos teismas sausio 17 dieną nusprendė paleisti į laisvę M.Balčiūną, kurį žemesnės instancijos teismas buvo nusprendęs suimti 20 dienų. M.Balčiūnas areštinėje praleido dešimt parų.

Jam pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu bei kyšininkavimo.

Suimta kol kas laikoma kita įtariamoji šioje byloje - viešbučio „Romantic“ vadovė Dalia Kuklierienė. Trečias įtariamasis, vienuolika parų už grotų praleidęs Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas taip pat paleistas į laisvę.

Panevėžio prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnais atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo aiškinantis savivaldybės lėšų panaudojimo viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai teisėtumą.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės „Via Unica“ viešbutį „Romantic“.

M. Balčiūnas neigia kaltę ir žada bendradarbiauti su teisėsauga.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
vargšelis, toks nekalto kūdikio veidelis, gali ir palūžti, juk visko žmogus gyvenime turi, tik matyt silpnas vidumi, kad meldžiasi nepalūžti. Žmonės kiti ne tiek kentėjo gyvenime ir nepalūžo.

JO

JO portretas
Toks nekalto kūdikėlio veidu.....ir niekuo neitarsi.

kaunietis

kaunietis portretas
vagys turi sedeti kalejime
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių