Mažametės prostitutės memuarai sukrėtė Nyderlandus

Šalyje, kur lyg grybų po lietaus pridygo viešnamių ir išsidriekė „raudonųjų žibintų“ kvartalai, niekaip nepavyksta pažaboti nepilnamečių prostitucijos. „Tikri vyrai nemėgsta sūrio“, - skelbia jaunos sąvadautojų aukos memuarų pavadinimas. Pernai pasirodžiusioje knygoje mergina atskleidžia daug šiurpių paslapčių, rašo Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“.

Vietoje pamokų - hašišas ir seksas

12-metė moksleivė Maria Mosterd krito į akį vyresniam vaikinui iš technikos koledžo, esančio šalia vidurinės mokyklos. „Jis buvo storas ir bjaurus, bet darė įspūdį, nes visi kiti vaikinai rodė jam pagarbą, - prisimena mergina. - Iš pradžių išsigandau jo. Visos merginos norėjo su juo pabendrauti, bet jis praėjęs pro šalį pasisveikino tik su manimi. Pasijutau ypatinga.“

Vaikino vardas buvo Manou. Jis vilkėdavo mėlyną sportinį kostiumą, nešiodavo papuošalus su deimantais. Jiedu pradėjo bendrauti, o po dviejų savaičių Manou įtikino Marią praleisti pamokas, nuvažiuoti į bendrabutį, parūkyti hašišo ir pasimylėti.

Maria nenorėjo mylėtis, bet draugės įtikino ją, kad visos merginos turi išmokti tai daryti. „Esi šauni mergina, turi puikią figūrą, rūpiniesi gera išvaizda - jie tai mėgsta“, - po sekso tarė Manou. Mergina nesuprato, ką jis turėjo galvoje. Jiedu pasijuokė ir vėl užtraukė hašišo.

Privertė mylėtis su kitais

Manou praskaidrino merginos kasdienybę provincialiame ir nuobodžiame Zvolės miestelyje, kuriame ji gyveno kartu su motina, studijavusia dramaturgiją. Jos tėvas buvo kilęs iš Surinamo, bet mergina jo nepažinojo. Dėl to, kad buvo maišyto kraujo, Maria visuomet jausdavosi sunkiai pritampanti bendraamžių kompanijoje.

Kartą Manou nuvežė ją į kitą butą. Narkotikais prasmirdusioje patalpoje sėdėjo du vyrai.

„Tau teks pasimylėti su jais, mieloji“, - tarė Manou. „Ar išprotėjai? Aš jų net nepažįstu!”, - nusijuokė Maria. Tuomet jis nuvedė ją į virtuvę ir pradėjo auklėti kumščiais. Sumušta mergina užtraukė hašišo ir nuėjo į miegamąjį su dviem nepažįstamais vyriškiais.

Po to Manou nuvežė Marią prie mokyklos, ir ji kartu su motina dviračiais numynė namo. Mergina niekam neprasitarė apie tai, ką jai teko patirti. Manou pažadėjo jai nupirkti gražių drabužių, nuvedė į „McDonald's“ restoraną paskanauti ledų. Jis davė jai mobilųjį telefoną ir skambindavo kiekvieną vakarą. Manou kontroliavo visą merginos gyvenimą, nurodinėdavo, kada eiti valgyti arba miegoti. „Maniau, kad tai yra normalu“, - sakė Maria.

Meilužių sąvadautojų verslas

Manou buvo meilužis sąvadautojas - nauja Nyderlandų visuomenės piktžolė. Tokie vaikinai, dažniausiai nuo 20 iki 30 metų amžiaus, ieško pažeidžiamų merginų mokyklose arba globos namuose, siūlo draugauti, žadėdami meilę ir pramogas, o po to paverčia jas prostitutėmis, verčia prekiauti narkotikais arba tiesiog melžia pinigus.

Merginos, emociškai ir finansiškai priklausomos nuo meilužių sąvadautojų, atsiduria užburtame prievartos rate. Jos dažniausiai atsiduria viešnamiuose arba būna vežiojamos iš buto į butą, iš miesto į miestą.

Pasak prostitucijos aukų reabilitacijos projekto vadovės Amandos de Wind, tokios merginos dažniausiai turi psichologinių problemų ir jau būna patyrusios seksualinę prievartą.

„Meilužiai sąvadautojai dažnai verčia merginas, sulaukusias 18-os, imti paskolas iš bankų ir atima pinigus. Jų vardais taip pat registruojami automobiliai, pasirašomos draudimo sutartys“, - apie purvino verslo subtilybes pasakojo moteris.

Pasak ekspertų, kasmet į meilužių sąvadautojų pinkles pakliūva keli šimtai mergaičių, bet Nyderlandų teismus pasiekė tik penkios tokio pobūdžio bylos.

Mažametę tvirkino ir mokyklų direktoriai

Manou išnaudojo Marią tol, kol jai sukako 16 metų. Dabar ji yra 20-ies. Mergina parašė knygą apie savo išgyvenimus ir pavadino ją „Tikri vyrai nevalgo sūrio“. Kūrinys žaibiškai pateko į skaitomiausiųjų sąrašą, režisieriai jau ėmėsi kurti filmą pagal šią knygą.

„Dviračiu atvažiuodavau į mokyklą, o jis jau manęs laukdavo. Jis visuomet duodavo man naujų drabužių, kad motina neužuostų narkotikų kvapo. Jis buvo apgalvojęs viską iki menkiausių smulkmenų, visuomet atveždavo mane namo 5 val., kad nekiltų jokių įtarimų“, - prisimena Maria.

Per dieną Manou vežiodavo ją tai į vieną, tai kitą butą, mergina turėjo miegoti su vyrais, kartais su keliais iš karto. Jai teko patirti smurtą ir prievartą. Be to, paauglė buvo verčiama nešioti į mokyklą narkotikus ir ginklus. Policininkai neatkreipdavo dėmesio į mielą mažą mergaitę.

„Manou turėjo nuolatinius klientus. Kai kurie jų buvo vedę, turėjo vaikų. Tarp jų buvo ir įmonių vadovų, ir mokyklų direktorių“, - sakė Maria.

„Aš buvau priklausoma nuo jo“

Sulaukusi 16-os, mergina išsipasakojo mokytojai, kuri buvo pradėjusi įtarinėti kažką negera. Kilo didžiulis skandalas. Teisėsauga sučiupo ir nuteisė kalėti kelis vyriškius, kurie prievartavo Marią. Tačiau Manou pavyko išvengti atsakomybės.

„Grįžusi namo Maria visuomet eidavo praustis. Aš galvojau, kad ji nuplaudavo prakaitą po pasivažinėjimo dviračiu, - pasakojo šokiruota merginos motina Lucie Mosterd. - Ji niekuomet neišeidavo iš namų naktimis. Aš net neįtariau, kas vykdavo pamokų metu.“

Motina kelis kartus matė Manou, bet galvojo, kad jis yra tiesiog dukros draugas.

Kodėl Maria pasidavė sąvadautojo kėslams? Ji sako, kad nejautė jam meilės, bet gyveno tomis laimingomis akimirkomis, kai jie būdavo kartu. Merginos atmintyje giliai įstrigo ta diena, kai jos 13-ojo gimtadienio proga jiedu nuvažiavo valgyti ledų.

Manou neduodavo Mariai pinigų, bet hašišo ji gaudavo tiek, kiek tik norėdavo. Paklausta, ar jis neduodavo jai stipresnių kvaišalų, Maria atsakė: „Jam nereikėjo pratinti manęs prie narkotikų, nes aš buvau priklausoma nuo jo.“ 


Šiame straipsnyje: prostitucija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių