L.Stankūnaitei N.Venckienė patarė eiti dirbti (papildyta)

Ketvirtadienį Kauno kelių policijos pastate, kur vyksta ir Drąsiaus Kedžio dukters pasimatymai su motina, surengtas įvairių tarnybų pasitarimas.

Jis prasidėjo 11 val., iškart po mergaitės pasimatymo su Laimute Stankūnaite.

Į šį susirinkimą atvykusius pasitarimo dalyvius D.Kedžio šalininkai pasitiko su plakatais rankose, juose reikalaujama įvykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą ir pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei bei primenama, kad kiekvieno žmogaus prigimtinės teisės turi būti gerbiamos.

Šiame pasitarime be L.Stankūnaitės taip pat dalyvauja Vaiko teisių apsaugos kontrolierės pavaduotojos, Kauno vaiko teisių apsaugos specialistai, darbuotojai iš Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos bei Garliavos klinikos. Atvyko ir mergaitės globėja Neringa Venckienė, kuri apie rengiamą susitikimą praėjusią savaitę išgirdo ne iš oficialių pareigūnų, o iš portalo 1diena.lt žurnalistų.

Kaip skebiama, šio susitikimo tikslas - padiskutuoti dėl vaiko sveikatos priežiūros bei vaiko atvaizdo ir asmeninio gyvenimo viešinimo žiniasklaidoje.

D.Kedžio dukrą į susitikimą su L.Stankūnaite atlydėję žmonės taip pat nesitraukia nuo Kelių policijos pastato.

„Nekantriai laukiame kas bus nuspręsta“, - portalui sakė D.Kedžio dukrelės saugotojai, kurių dauguma iš Klonio gatvės nesitraukia nuo gegužės vidurio, kai Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis paliepė skubiai mergaitę grąžinti L.Stankūnaitei.

Papildyta: Pasak D.Kedžio dukters globėjos Neringos Venckienės, iš viso šiame susitikime dalyvavo net 22 žmonės, tarp jų ne tik institucijų dirbančių vaiko teisių apsaugos srityje ar, kontroliuojančių žiniasklaidos darbą, bet ir prokurorė, psichologė, medikės.

Daugiau nei dvi valandas vykusiame pasitarime daugiausia dėmesio buvo skirta L.Stankūnaitės skundams. Nuo pernai spalio 5 d. valstybės saugoma ir niekur nedirbanti moteris jais užvertusi pačias įvairiausias institucijas. Ji skundžia tiek N.Venckienę, tiek įvairias žiniasklaidos priemones. Paskutiniu metu šių skundų ypač padaugėjo, daugiausia dėl mergaitės atvaizdo naudojimo.

"Kiek supratau šį pasitarimą inicijavo Kauno rajono vaiko teisių skyriaus vadovė Janina Dabašinskienė, kurios tarnybai tenka daugiausia skundų ir kuriuos visus jie privalo patikrinti. Panašu, kad tarnybos jau nežino, ką su tais skundais daryti, todėl beveik  visą pasitarimo laiką L.Stankūnaitei buvo aiškinami įstatymai, suteikė jai informaciją, kad mažiau rašytų", - portalui 1diena.lt sakė N.Venckienė.

L.Stankūnaitė skundžia ne tik žurnalistų parašytus tekstus ir televizijos reportažus, bet net ir komentatorių po tekstais pasisakymus. Jai buvo paaiškinta, kad nei viena institucija negali uždrausti komentatoriams komentuoti.

Tiesa, pasitarimo metu kliuvo ir pačiai L.Stankūnaitei. Antradienį LNK laidoje "Abipus sienos" buvo parodyti jos pačios filmuota medžiaga, kurioje užfiksuoti kadrai, ką ji veikia su dukra pasimatymų kambaryje. Šiuos vaizdus laidai perdavė pati L.Stankūnaitė, taip pat nusižengdama teismo priimtai nutarčiai neviešinti mergaitės atvaizdo.

"Aš jai pasiūliau geriau eiti dirbti, mažiau laisvo laiko skundams rašyti turės. Kur tai matyta, kad 22 žmonės gaišta savo laiką dėl vienos moters, ypač kai iki šiol nei vienas jos skundas nepasitvirtino", - kalbėjo D.Kedžio dukters globėja. 


Šiame straipsnyje: KedysKedytė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių