L.Stankūnaitei dukters liudijimai gali būti nepalankūs

Buvusi D.Kedžio sugyventinė L.Stankūnaitė  teismui bando įrodyti, jog ji nėra bloga motina ir siekia susigrąžinti dukrą, tačiau ką sako dukters parodymai?

Skubina mergaitės grąžinimą

Lapkričio 26 d. Panevėžio apygardos teismas turėtų paskelbti nutartį dėl L.Stankūnaitės atskirojo skundo. Buvusi D.Kedžio sugyventinė, siekdama kuo greičiau atgauti dukrą, skundžia Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartį, kuria nuspręsta Laimutės ir Vytauto Andriaus Kedžių skundą dėl jos teisių į vaiką ribojimo tęsti tik tada, kai bus aiškūs rezultatai taip vadinamoje pedofilijos byloje, kurioje įtarimai mergaitės tvirkinimu pareikšti vieninteliam Andriui Ūsui.

Sprendimą galime išgirsti jau trečiadienį, mat prokurorai paprašė bylą nutraukti, nes vienintelis kaltinamasis birželio 13 d. keistomis aplinkybėmis žuvo Alytaus rajone. Bylos nutraukimui prieštarauja ir dabartinė mergaitės globėja Neringa Venckienė, ir jos vyras Aidas Venckus, su bylos nutraukimu nesutinka ir A.Ūso našlė Guoda Ūsienė, siekianti vyrą reabilituoti.

Jei teismas nutrauks pedofilijos bylą, jie planuoja šią nutartį apskųsti ir siekti, kad teisybė šioje skandalingoje istorijoje vis dėlto paaiškėtų.

Apriboti L.Stankūnaitei teises į dukrą Kėdainių rajono apylinkės teismo, kur nagrinėjama byla dėl mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo, paprašė ir N.Venckienė. Ar jos priešieškinys bus priimtas dar neaišku.

Priėmus priešieškinį, byla su kuo turėtų gyventi mergaitė, būtų kuriam laikui atidėta. N.Venckienė įsitikinusi, kad byloje yra surinkta pakankamai duomenų ne tik dėl L.Stankūnaitės teisių į vaiką apribojimo, bet ir dėl jos daryto poveikio dukrai bei bendrininkavimo tvirkinant mergaitę.

Byla gali būti atnaujinta dėl poveikio darymo

Įtarimai dėl bendrininkavimo pedofilijos byloje L.Stankūnaitei jau nebus pareikšti, bet byla dėl poveikio dukrai darymo vis dar gali būti atnaujinta, nes Venckai apskundė prokurorų nutartį ją nutraukti.

Liudydama D.Kedžio pradėtoje byloje dėl motinos poveikio darymo, mergaitė prasitarė, kad pasimatymų metu mama jai į ausį tyliai sakydavo viską pamiršti apie A.Ūsą, ir apie Joną (J.Furmanavičių – red.past.), ir apie Aidą. Esą mama jai liepdavo meluoti, tačiau tai darant ją pagavo močiutė ir jai teko prisipažinti.

Prokurorams tiko ne visos apklausos

Kad L.Stankūnaitė galėjo liepti savo dukrai tylėti apie praeitį, užfiksuota ir kitose mergaitės parodymuose, kuriuos dar 2009 m. balandžio 15  d. išgirdo Rokiškio psichiatrijos ligoninės teismo psichologė-ekspertė R.Mikailienė.

Šios specialistės išvada, priimdamas nutartį nutraukti L.Stankūnaitės atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Šileika nesivadovavo, R.Mikailienė ikiteisminio tyrimo metu net nebuvo apklausta. Betarpiškai su D.Kedžio dukterimi bendravusi psichologė prokurorui buvo neįdomi, nors kitų trijų specialisčių, net nemačiusių mergaitės, išvados (apie jas portale 1diena.lt skaitykite vėliau) prokurorui pasirodė labai svarbios.

Kad L.Stankūnaitė galėjo būti suinteresuota, jog jos dukra tylėtų apie patirtus išgyvenimus, rodo ir šios moters įsiveržimas į apklausos kambarį bei apklausos sutrukdymas.

Į apklausą pakvietė A.Ūsas

Portalo 1diena.lt turimi dokumentai rodo, kad prieš D.Kedžio dukters antrąją apklausą, 2008 m. gruodžio 30 d., į apklausos kambarį staiga įsiveržė L.Stankūnaitė. Ji nebuvo kviečiama į šią apklausą, nes tų pačių metų gruodžio 23 d. Kauno miesto apylinkės teismas jai buvo uždraudęs apskritai bendrauti su dukra.

Apie šią apklausą L.Stankūnaitei pranešė A.Ūsas, o apklausą organizavusi, dabar jau iš pareigų atleista, Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Genovaitė Ročienė nesiėmė jokių veiksmų, kad L.Stankūnaitė būtų iš jo išvesta. Kaip matyti iš L.Stankūnaitės parodymų, prokurorė neprieštaravo, kad mergaitė pabendrautų su motina prieš planuojamą apklausą.

Po tokio L.Stankūnaitės elgesio, psichologė Simona Dirvelytė pareiškė, kad apklausa nėra tikslinga, tačiau prokurorė nusprendė ją tęsti. Ir nors psichologė buvo teisi, mergaitė beveik nieko nepasakė, ši apklausa ir pirmoji, įvykusi gruodžio 17 d., tapo pagrindu L.Stankūnaitei išteisinant bei pareiškiant įtarimus A.Ūsui.

Pačios L.Stankūnaitės įsiveržimas į apklausos kambarį prokurorų įvertintas nebuvo.


Šiame straipsnyje: KedysKedytėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių