Lietuvos įžymybe A.Ūsą padarė D.Kedys

Apie 1974 m. gimusį A.Ūsą visa Lietuva sužinojo tik pernai spalio 5-ąją, po Kaune įvykdytos dvigubos žmogžudystės.

Iki tol jį pažinojo tik artimieji, partijos kolegos ir tie, kurie jau buvo spėję peržiūrėti D.Kedžio interneto puslapį, kuriame šio filmuotoje vaizdo juostoje penkiametė mergaitė pasakojo, kaip ją tvirkino trise: A.Ūsas, nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir paslaptingas šviesiaplaukis Aidas. Puslapyje buvo ir A.Ūso nuotrauka.

Kaip paaiškėjo vėliau, A.Ūsą gerai pažinojo ir mergaitės motina Laimutė Stankūnaitė bei Kauno rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojos, su vaiko teisių gynėju prisistatančiu A.Ūsu vykdavusios į svetimus namus žiūrėti, kaip gyvena vaikai.

Būtent taip esą A.Ūsas susipažino ir su L.Stankūnaite. Kai ši kreipėsi į Vaiko teisių apsaugos tarnybą, prašydama padėti jai susigrąžinti dukrą, šios jai pasiūlė užsukti į gretimą kabinetą, kur sėdi rimtas žmogus – Seimo nario Viktoro Muntiano visuomeninis padėjėjas.

A.Ūsas sutiko, kaip jis pats vėliau ne kartą pasakojo, padėti vienišai motinai ir net atstovaudavo jai teismuose. Tiesa, kaip tai galėjo daryti juridinio išsilavinimo neturintis vyras, iki šiol lieka paslaptis.

Kas vyko tarp A.Ūso ir L.Stankūnaitės, turbūt, geriausiai žino tik jie patys. Pirma kalbėję, kad yra tik draugai, kad A.Ūsas motinai tik padėjęs kovoti dėl dukrelės, vėliau prisipažino, kad A.Ūsas Laimutei jautė ir didelę simpatiją. Jis net buvo pakviestas tapti mergaitės krikštatėviu. Esą paskutinę minutę L.Stankūnaitės sesers Violetos Naruševičienės ir jos vyro automobilis sugedo Vokietijoje, todėl jie negalėję atvykti, tad pagalbos paprašyta A.Ūso. Šis, nors ir nenorom, sutiko.

Kaip teigia pažinojusieji L.Stankūnaitę, būtent po pažinties su A.Ūsu jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojom, ji išsinuomojo butą, pradėjo važinėti A.Ūso automobiliu, netrūko ir pinigų, pradedanti kirpėja gyrėsi per mėnesį uždirbanti daugiau nei 5000 litų.
Tačiau kai mergaitė kartą prasitarė, kad ją "laižo" A.Ūsas, prasidėjo didžioji kova. Jau po kelių dienų D.Kedys kreipėsi į policiją dėl galimo dukters prievartavimo. Netrukus A.Ūsui buvo pareikšti įtarimai dėl galimo mažamečio asmens tvirkinimo.

Prasidėjo abiejų pusių apklausos, faktų tyrimai. Kaip teigė Panemunės policijos komisariato tyrėja, jai ši byla buvo aiški, ji jau po mėnesio planavo bylą perduoti teismui nagrinėti, tačiau į istoriją įsikišo prokuratūra. Byla buvo perduota Kauno apylinkės prokuratūrai, po to apygardos, galiausiai ją išsireikalavo Generalinė prokuratūra, kuri pernai rugpjūčio mėnesį perdavė bylą tirti Vilniaus apygardos prokuratūrai. Čia A.Ūsui kaltinimai buvo papildyti naujais – dėl mažamečio asmens prievartavimo.

A.Ūsas niekada nesutiko su jam metamais kaltinimais. Jis visada aiškino, kad jokios pedofilijos nebuvo ir negalėjo būti. Tą patį tvirtino ir mergaitės motina. Ne tik L.Stankūnaitė gynė A.Ūsą, šis ją – taip pat.Vilniaus apygardos prokuratūra šių metų pradžioje nutraukė pradėtą ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės, J.Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės atžvilgiu, o įtarimus A.Ūsui sušvelnino – nebeliko kaltinimų mažametės prievartavimu, liko tik dėl jos tvirkinimo.

Birželio 16 d. ši pedofilijos byla turėjo būti pradėta nagrinėti Panevėžio apylinkės teisme, tačiau dabar paslaptingomis aplinkybėmis žuvus A.Ūsui, jos likimas neaiškus. Byla gali būti nutraukta arba žuvusiojo artimieji gali prašyti ją nagrinėti vien tam, kad nekaltai, anot jų, apšmeižto vyro vardas būtų reabilituotas.

Atversti šią bylą buvo bandoma ir anksčiau, bet to nepavyko padaryti susirgus A.Ūso ir L.Stankūnaitės bendrai advokatei Loretai Kraujutaitienei. Ši moteris viena pirmųjų atvyko ir į A.Ūso žūties vietą Alytaus rajone.

Tiesa, L.Stankūnaitės ši mirtis, atrodo, nesujaudino. Atvirkščiai, pirmadienį atvykusi į susitikimą su dukra, ji atrodė laiminga ir patenkinta, labai daug šypsojosi.
Kad ir kaip būtų, A.Ūso pavardė abejingų nepalieka. Vieniems jis buvo ir liks nekaltai apšmeižtas žmogus, kitų bus niekinamas ir net po mirties tebevadinamas pedofilu, nors joks teismas dar neįrodė jo kaltės.Parengė Asta Kuznecovaitė


Šiame straipsnyje: Andrius ŪsasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių