Lietuviai Vokietijoje nėra pagrindiniai nusikaltėliai

Lietuvos organizuotos nusikaltėlių grupuotės Vokietijoje pagal savo aktyvumą užima aštuntą - devintą vietą tarp kitų šalių organizuotų nusikalstamų grupuočių. Nusikaltėliai iš Lietuvos Vokietijoje dažniausiai užsiima netikrų eurų platinimu.

Apie tai per spaudos konferenciją trečiadienį sakė Vokietijos federalinės kriminalinės tarnybos prezidentas Jorgas Ziercke. Pasak jo, lietuviai taip pat vagia automobilius ir platina narkotikus, užsiima cigarečių kontrabanda.
Vokietijos policijos vadovas teigė, kad dėl eurų padirbinėjimo atliekami didelės apimties ikiteisminiai tyrimai, Vokietijos specialistai kol kas negali nustatyti, kurioje šalyje veikia jų spaustuvė.

Pasak vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, jie gali būti padirbti ir Lietuvoje, ir Bulgarijoje, ir Rumunijoje. Lietuvoje prieš keletą metų demaskuota pogrindinė eurų spaustuvė. Duomenų, kad Vokietijoje platinami padirbti eurai padirbti Lietuvoje, Lietuvos policija neturi. Tačiau neatmestina galimybė, kad tokia pogrindinė spaustuvė veikia.''Mes sutarėme, kad intensyviai keisimės informacija apie Vokietijoje ir Lietuvoje esančias nusikalstamų grupuočių struktūras", - teigė J.Ziercke.

Vidaus reikalų ministerijoje Vilniuje trečiadienį vyko ministerijos bei Policijos departamento vadovų susitikimas su Vokietijos federalinės kriminalinės tarnybos delegacija.Pokalbiuose akcentuota, kad organizuotas nusikalstamumas tampa ne tik labiau organizuotas, bet ir labiau ginkluotas.
"Mes puoselėjame didelius lūkesčius dėl tolesnio bendradarbiavimo, tikimės, kad jis intensyvės ir bus abiem pusėms naudingas", - sakė J.Ziercke."Džiaugiuosi efektyviu Lietuvos ir Vokietijos teisėsaugos pareigūnų bendradarbiavimu. Tikiuosi, kad siekiant užtikrinti abiejų šalių saugumą, tai naudinga ne tik mūsų valstybei, tačiau ir Vokietijai“, - sakė vidaus reikalų ministras R.Palaitis.

Per susitikimą aptartas dvišalis bendradarbiavimas įgyvendinant 2011-2013 metų Europos Sąjungos (ES) kovos su organizuotu nusikalstamumu prioritetus, iš kurių Lietuva pasirinko keturis - kovą su sintetiniais narkotikais, prekyba žmonėmis, mobiliomis organizuotomis nusikaltėlių grupuotėmis ir kontrabanda. Taip pat pasikeista nuomonėmis, kaip būtų galima aktyviau plėtoti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą siekiant išaiškinti į Rytų Europą per Lietuvą gabenamų automobilių iš Vokietijos vagystes bei nusikalstamumą kibernetinėje erdvėje.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos pranešimo, vidaus reikalų ministras R.Palaitis paprašė Vokietijos federalinės kriminalinės tarnybos prezidento J.Zierckės svarstyti galimybę Lietuvos teisėsaugininkams suteikti prieigą prie Vokietijos automobilių gamintojų duomenų (FADA) bazės.
Vokietijos kriminalistų vado teigimu, tai būtų naudinga tiek sulaikant vogtus automobilius, tiek skelbiant jų paiešką, tačiau tokia galimybė svarstytina tik įvertinus teisines bazes.Pasak R.Palaičio, šiuo metu nustatyta apie 200 atvejų, kad Vokietijoje galimai pavogti automobiliai į Baltarusiją įvežti per Lietuvą. 80 tokių atvejų jau pasitvirtino.Aptariant nelegalių prekių gabenimo klausimus, Vokietijos federalinės kriminalinės tarnybos prezidentas pažadėjo palaikyti vidaus reikalų ministro išsakytą nuomonę, jog naujuoju 2014-2020 metų ES periodu fondų, iš kurių finansuojamas išorės sienų stiprinimas, taisyklės turėtų būti lankstesnės.

"ES vidaus saugumui svarbi ne tik asmenų, bet ir nelegalių prekių kontrolė. Tai liečia ir mūsų interesus, ypač - nelegalių cigarečių kontrabandą“, - sakė jis.Sutarta tęsti bendradarbiavimą organizuojant pareigūnų seminarus aktualiais - organizuoto nusikalstamumo, kibernetinės saugos, asmenų apsaugos ir kt. - klausimais, taip pat - keistis informacija ir ekspertais vykdant ikiteisminius tyrimus, susijusius su abiejų šalių piliečiais, bei tęsti sėkmingai vykdomas operacijas per ES teisės agentūrą (EUROPOL) bei Baltijos jūros kovos su organizuotu nusikalstamumu projektą "Task Force on Organized Crime" (BSTF).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių