Lankytojus sumušusi kavinės savininkė savaitgalius leis už grotų

Šiaulių kavinės „Dainora“ savininkė nuteista už klientų sumušimą. Moteriai paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo.

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, už viešosios tvarkos pažeidimą moteriai skirta 30 parų arešto bausmė. Areštą jai leista atlikti savaitgaliais, o darbo dienomis moteris tebesidarbuoja kavinėje.

Arešto bausmės Ilona Palaitytė sulaukė dėl to, kad praėjusių metų vasario 25-osios naktį buvo labai nesvetinga savo kavinės lankytojams - vienam jų nagais subraižė veidą, kitai įsikibo į plaukus ir, parvertusi ant žemės, apspardė. Liudytojų teigimu, kavinės savininkė buvo neblaivi.

Pasak policijos, kuo jai neįtiko kavinės lankytoja, sunku pasakyti, nes I.Palaitytė neprisipažino ją mušusi, tačiau nukentėjusioji K.V. mano, jog dėl to, kad ji tą vakarą buvusi su vyru, kuris patiko „Dainoros“ savininkei. Jau nuo pasirodymo kavinėje I.Palaitytės ji buvo vejama lauk. Kai K.V. stojo ginti su ja buvęs vyras, nuo kavinės savininkės kompanijoje buvusių vaikinų kliuvo ir jam.

Į incidentą buvo iškviesta policija. Pareigūnai dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris baigėsi bylos nagrinėjimu teisme. Teismas konstatavo, kad tokiu elgesiu I.Palaitytė pademonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdydama visuomenės rimtį ir tvarką, nes jos inicijuoto konflikto metu sureagavus aplinkiniams, kilo muštynės, kurios sutrikdė normalią kavinės veiklą.

Šiaulių apylinkės teismas moteriai skyrė 30 parų arešto. I.Palaitytei - tai ne pirmas teistumas. Ji teista už tai, kad jos sukeltame eismo įvykyje buvo sužalotas žmogus.

Moteris taip pat yra teista už apgaulingą apskaitos tvarkymą. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais šioje kavinėje lankėsi 2010 metų lapkričio 19-osios vakarą.

Prie durų juos pasitikę ir įėjimo bilietais aprūpinę du apsaugos darbuotojai, paaiškėjo, dirbo nelegaliai, kadangi su jais darbo sutartys nebuvo sudarytos.

Siekiant nustatyti, ar tvarkinga įmonės buhalterine apskaita, ar nedaromi kiti ūkinės-komercinės veiklos pažeidimai, pareigūnai užsakė vakarienę - atliko kontrolinį pirkimą. Už vakarienę tikrintojams buvo pateikta 57 litų sąskaita. Bet pinigai į kasą įmušti nebuvo. Vakarienei buvo užsakyta ir brendžio, 50 gramų kainavo 5 litus.  Tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, specialistams pateikus išvadą, barmenas savo lankytojams vietoje brendžio įpylė 35,5 laipsnių stiprumo namų gamybos alkoholinio gėrimo.

Alkoholio surogato pareigūnai rado ir pagalbinėse kavinės patalpose. Penkių litrų plastikinėje talpoje, kurios užrašas deklaravo, jog čia yra geriamasis vanduo, buvo supilti trys litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapą. Atlikę tyrimą, specialistai konstatavo, kad tai - 37,2 laipsnio stiprumo denatūruotas etilo alkoholis - ne maistinis spiritas bei dažančių ir kvapiųjų medžiagų mišinys.

Kavinės patalpas nuomojanti individualiosios įmonės savininkė I.Palaitytė pareigūnams bandė įteigti, kad šis gėralas jų kavinei nepriklauso. Jį neva paliko statybininkai, kurie vasarą su šiuo skysčiu bandė nuo lubų pašalinti riebalines dėmes.

Manoma, kad legalios padavėjos šioje kavinėje taip pat nebuvo, nes mergina, aptarnavusi tikrintojus, vos tik sužinojusi, kad turi reikalų su pareigūnais, paspruko iš kavinės.

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai už buhalterinės piniginių lėšų ir materialinių vertybių apskaitos taisyklių pažeidimą ir kasos kvito už parduotas prekes bei suteiktas paslaugas neišdavimą surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus. Medžiaga dėl neteisėto naminės degtinės ir kitos rūšies namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų realizavimo buvo perduota Valstybinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai.


Šiame straipsnyje: kavinėsmurtassumušimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių