Korupcijos tinklas Migracijos departamente: STT sulaikė 7 pareigūnus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė ir įtarimus dėl galimos korupcijos pareiškė septyniems Migracijos departamento pareigūnams, iš kurių net penki užima vadovaujamas pareigas. Įtariama, kad Migracijos departamento pareigūnai galėjo pelnytis iš leidimų gyventi Lietuvoje.

Įtarimai taip pat pareikšti dviem advokatams, dviem advokatų padėjėjams bei dar dviem fiziniams asmenims. Migracijos departamente, advokatų kontorose bei kitų asmenų darbo, gyvenamosiose vietose bei automobiliuose atliktos kratos.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos atliekantys STT Vilniaus valdybos pareigūnai aiškinasi galimą korupcinę schemą, kai leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti pageidaujantys ne Europos Sąjungos šalių piliečiai mokėdavo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams. Pastarieji dalį pinigų perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, turintiems įtakos greitesniam leidimų išdavimui užsieniečiams. STT turi duomenų, kad šioje schemoje dalyvavę Migracijos departamento pareigūnai už paslaugas gaudavo piniginį atlygį.

Leidimus laikinai gyventi Lietuvoje norintys gauti užsieniečiai kaip teisiniu pagrindu dažnai pasinaudoja fiktyviai įsteigtomis įmonėmis, fiktyviomis santuokomis arba įsigyja nekilnojamojo turto Lietuvos teritorijoje.

STT Vilniaus valdybos atliekamas ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas naujienų agentūrai BNS antradienį sakė apie šį įvykį nesąs informuotas, todėl kol kas jo nekomentavo.

„Nieko daugiau nežinau, išskyrus tai, ką skaitau STT pranešime spaudai, kad pareikšti įtarimai dėl galimos korupcijos. Aš laikausi nekaltumo prezumpcijos principo. Laikas parodys“, – antradienį BNS sakė Migracijos departamento direktorius Almantas Gavėnas.

Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis sako turintis informacijos, kad STT tyrime dėl korupcijos Migracijos departamente įtarimai yra pareikšti advokatams, teikiantiems valstybės garantuojamą teisinę pagalbą.

Jis sakė antradienio rytą bendravęs su STT atstovais ir sulaukęs prašymo skirti keturis advokatus stebėti pareigūnų atliekamus procesinius veiksmus įtariamų advokatų atžvilgiu.

„Žinojau, kad bus vykdomi kažkokie procesiniai veiksmai. Jei advokatai turi kažkokių nemalonumų, taryba pagal įstatymą skiria savo narius arba įgaliotus advokatus dalyvauti tuose procesiniuose veiksmuose. Mes nurodėme advokatus, kurie dalyvautų tuose procesiniuose veiksmuose. Jie paprašė keturių, mes davėme keturis“, – sakė L.V.Papirtis.NAUJAUSI KOMENTARAI

ASDF

ASDF portretas
Kiek jau tų sulaikytų yra, niekas nesuskaičiuos. O nubaustų kažkodėl nėra ir nenusimato.

Kaunas

Kaunas portretas
Šaunuoliai. Bene vieninteliai normaliai dirba savo darbą ir nepolitikuoja.

dabar

dabar portretas
reikia iš karto vaiko teisių tarnybas tikrinti ir rasite sasajų
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių