Kontrabandinis tabakas nebebus deginamas

Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos siūlymui nustoti deginti kontrabandinius rūkalus. Nuo šiol jie bus naikinami kitais būdais.

„Priėmus šiuos Vyriausybės nutarimo dėl konfiskuotų ir valstybės naudai perduotų tabako gaminių sunaikinimo tvarkos pakeitimus, bus sutaupytos valstybės biudžeto lėšos, šiuo metu skiriamos ilgam tabako saugojimui iki sunaikinimo, taip pat dalis transportavimo ir paties naikinimo išlaidų“, - teigiama Finansų ministerijos pranešime.

Kaip jau rašėme, vien per pirmus penkis šių metų mėnesius sulaikyto kontrabandinio tabako deginimas valstybei kainuotų apie ketvirtį milijono litų. Pagal naująją tvarką, kontrabandiniai rūkalai galės būti naikinami kitais Atliekų tvarkymo įstatyme numatytais būdais. Pavyzdžiui, rūkalai galėtų būti naudojami kurui, energijai gauti, ar šalinimi specialiai įrengtuose sąvartynuose. Dar vienas rūkalų panaudojimo variantas – trąšos. Esą iš kontrabandinių cigarečių galima gaminti kompostą ir jį naudoti žemės ūkyje.

„Užtikrinti, kad tabako sunaikinimas ar panaudojimas būtų negrįžtamas, t.y. kad jo nebūtų įmanoma panaudoti pagal tiesioginę paskirtį, turės atsakingų valstybės institucijų atstovų komisija, kurią sudarys valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos atstovai, o kontrabandos atveju ir policijos, muitinės ar Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos atstovai“, - rašoma ministerijos pranešime.

Primename, kad konfiskuotų kontrabandinių tabako gaminių valstybė negali „legalizuoti“ ir grąžinti į rinką. Pagrindinės to neleidžiančios priežastys – tarptautiniai susitarimai bei nuostata, kad valstybė negali sudaryti nelygių konkurencijos sąlygų verslo įmonėms, teisėtai prekiaujančioms tabaku ir mokančioms mokesčius.


Šiame straipsnyje: kontrabandacigaretės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių