Kontrabandininkų karalius paleidžiamas į laisvę

Kontrabandininkų karaliumi tituluojamas Vilius Karalius teismo sprendimu paleidžiamas į laisvę. Prokuratūra šią teismo nutartį žada skųsti.

Pirmadienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas patenkino Vilniaus 1-ųjų pataisos namų administracijos prašymą ir nutarė V.Karalių į laisvę paleisti anksčiau laiko. Teismo nuomone, nėra prasmės nuteistojo laikyti ilgiau, nes jam skirtos bausmės terminas baigiasi jau liepos antroje pusėje, be to V.Karalius turi pastovią gyvenamąją vietą, šeimą ir yra pasirengęs grįžti į visuomenę.

Nuosprendį V.Karaliui ir jo bendrininkams Vilniaus apygardos teismas paskelbė tik 2009-ųjų pabaigoje. Legendiniu kontrabandininku vadinamas vyras buvo išteisintas dėl organizuoto susivienijimo subūrimo ir dalyvavimo jame ir nuteistas tik 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Kadangi iki nuosprendžio paskelbimo jis buvo suimtas, V.Karaliui liko kalėti vos septyni mėnesiai.

Vilniaus 1-uosiuoe pataisos namuose V.Karalius atsidūrę tik balandžio 30 dieną.

„Nuteistasis V.Karalius galiojančių nuobaudų neturi, skatintas nebuvo. Vilniaus 1-ųjų pataisos namų administracija pateikdama teikimą nurodė, kad charakterizuoti nuteistąjį neturi galimybės, nes iki teikimo pateikimo nuteistasis pataisos namuose prabuvo tik 14 dienų. Teismo posėdyje dalyvavęs Vilniaus 1-ųjų pataisos namų atstovas psichologinės grupės vyresnysis specialistas Andrius Križinauskas charakterizavo nuteistąjį teigiamai ir nurodė, kad yra tikėtina, jog nuteistasis sugebės adaptuotis laisvės sąlygomis, nuteistasis jaučia atsakomybę už savo elgesį ir veiksmus, jo mąstymas pozityvus, emocinė būsena stabili, perspektyvoje vyrauja darbinė veikla“, – rašoma teismo nutartyje.

V.Karalius su savo bendrininkais buvo kaltinamas kontrabanda stambiu mąstu įvykdyta nuo 1998 iki 2002 metų.

Kaltinamajame akte teigta, kad nuo 1998 metų spalį bendradarbiaujant su Alytaus kelių policijos pareigūnais už 300 tūkst. JAV dolerių atlyginimą nusikalstamas susivienijimas užvaldė apie 2,8 mln. litų vertės cigarečių krovinį, saugotą valstybės įmonėje „Dzūkijos šilas“.

Taip pat teigta, kad kaltinamieji Lietuvoje, Kaliningrado srityje, Lenkijoje ir Vokietijoje buvo sukūrę ir išplėtoję kontrabandos kelius, palaikė glaudžius ryšius su kontrabandos organizavimu užsiimančiais Vakarų Europoje ir Rusijos nusikaltėliais.

Dėl V.Karaliaus bylos nuostolių patyrė ir valstybinį kaltinimą joje palaikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius.

Pernai lapkritį Vilniaus 1-asis apylinkės teismas patenkino Generalinės prokuratūros ieškinį J.Lauciui ir priteisė iš jo valstybės naudai 9242 litų ir 74 centus.

Tiek buvo sumokėta advokatui Juzefui Kozubovskiui, kuris dėl J.Lauciaus nenoro pakeisti jam kardomąją priemonę, prarado suplanuotą kelionę ir jos kainą prisiteisė iš valstybės.

Prokuratūra į teismą V.Laucių padavė po 2007 metų gruodžio pabaigoje priimto Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) nutarimo, kuriuo J.Kozubovskiui iš Lietuvos valstybės buvo priteista per 9 tūkst. litų.

LAT konstatavo, kad 2006 m. balandžio 10 d. J.Laucius, priimdamas nutarimą įpareigoti tuomet garsioje kontrabandos byloje įtariamą advokatą registruotis policijos įstaigoje, pažeidė J.Kozubovskio teisę į judėjimo laisvę.

Kaip teigiama nutarime, J.Laucius žinojo, kad J.Kozubovskis su šeima yra iš anksto nusipirkę bilietus kelionei į užsienį, tačiau nors advokatas ir prašė, J.Laucius atsisakė tenkinti jo prašymą ir kardomosios priemonės vykdymo neatidėjo.

Ir nors balandžio pabaigoje Generalinis prokurotūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Antanas Stepučinskas savo pavaldiniui liepė J.Kozubskiui skirtą kardomąją priemonę pakeisti švelnesne, advokato atostogos jau buvo “nuplaukę".

J.Kozubovskis kreipėsi į teismą ir prisiteisė 6112 litų ir 74 centus už neįvykusią kelionę, 1500 litų neturtinei žalai atlyginti, 1500 litų išleistus advokato paslaugoms bei 130 litų bylinėjimosi išlaidų.

J.Kozubovkis į teisėsaugininkų akiratį pateko V.Karaliaus kontrabandos byloje. Su V.Karaliumi J.Kozubovskis pradėjo bendradarbiauti 2002 m. balandžio 26 d., tačiau buvo įtarta, kad jo teisinė pagalba prasilenkia su Lietuvos įstatymais.

Taip advokatas tapo įtariamuoju, tačiau vėliau buvo išteisintas. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių