Kontrabandininkų bazėms - pareigūnų smūgis

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai lapkričio 17-osios pavakarę smogė Širvintų rajono kontrabandininkams: sulaikyti du krovininiai vilkikai ir penkios puspriekabės su įrengtomis arba įrenginėjamomis slaptavietėmis cigarečių kontrabandai.

Aptikta daugiau nei 200 dėžių nelegalių rūkalų "Saint George" ir 1500 litrų nelegalaus dyzelinio kuro.

Muitinės pareigūnai susidūrė su ypač įmantria cigarečių slėpimo technika: vilkikų slėptuves buvo galima atverti tik hidraulinių mechanizmų pagalba. Aptikta ir įranga, distanciniu būdu leidžianti vilkiko vairuotojui keisti automobilio valstybinius numerius.

Antradienio pavakarę kurį laiką stebėję vienišą įtartiną krovininį vilkiką "DAF", važiavusį nuošaliais Širvintų rajono Šešuolėlių kaimo apylinkės keliais, muitinės kriminalistai paskui jį atsekė iki apleisto buvusios fermos pastato. Įtardami, kad čia gali būti sandėliuojami nelegalūs rūkalai, muitinės kriminalistai 17.30 val. užsuko į šias patalpas.

Paaiškėjo, kad muitinės pareigūnai įsiveržė į tikrą kontrabandininkų "bazę": pastatą juosė dviejų metrų aukščio tvora su spygliuota viela, greta jos buvo supilti aukšti smėlio pylimai - matyt, kad pašaliniai negalėtų stebėti, kas vyksta aplink fermą.

Pastate vėliau buvo aptikta nemažai racijų - jomis fermos "sargybiniai" palaikydavo ryšį tarpusavyje.

Apstulbinti netikėto pareigūnų vizito, du pastate buvę vyriškiai - vilnietis A.T. ir Vilniaus rajono gyventojas H.D. nebandė sprukti ar priešintis.

Tuo metu jie kaip tik darbavosi vilkiko "DAF" puspriekabėje, kurios lubose ir grindyse muitininkai netrukus aptiko 56 tūkst. pakelių cigarečių "Saint George" ir "Saint George Lights" kontrabandą.

Surasti ir ištraukti nelegalius rūkalus iš puspriekabės lubų ir grindų buvo nelengva: paaiškėjo, jog slaptavietės atsiveria tik prijungus hidraulinį aukšto slėgio oro kompresorių.

Tai antras kartas Lietuvos muitinės istorijoje, kai pareigūnai aptinka hidrauliniu būdu atidaromas kontrabandinių cigarečių slėptuves. Šių metų rugpjūčio pabaigoje krovininį vilkiką su tokiose slėptuvėse vežta kontrabanda muitinės kriminalistai sulaikė Jurbarko rajono Antakalniškių kaime.

Tęsiant kratą Šešuolėlių kaimo fermose, paaiškėjo, jog tai, ko gero, buvo tikras kontrabandai gabenti pritaikytų puspriekabių gamybos "cechas": ten pat aptiktos dar trys, pusiau išardytos, puspriekabės, kuriose tuo metu buvo kaip tik įrenginėjamos analogiškos slėptuvės nelegalių rūkalų gabenimui.

Pareigūnus ypač sudomino ir rasta bebaigiama konstruoti speciali įranga, leidusi krovininio vilkiko vairuotojui vieno mygtuko paspaudimui, nestabdant automobilio, pakeisti jo valstybinius numerius.

Tęsdami tyrimą, muitinės kriminalistai tą pačią dieną atliko kratą kitame Širvintų rajono, Spadviliškių kaime esančiame angare. Čia irgi buvo surastas krovininis vilkikas "Volvo", kurio puspriekabėje aptikta analogiška slaptavietė, o joje - dar 58 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, visi - su rusiškomis banderolėmis.

Šiame angare buvo įrengta ir nelegali "degalinė" - jame muitinės kriminalistai aptiko šešias plastikines talpas, trijose iš kurių buvo nemažas kiekis nelegalaus dyzelinio kuro, iš viso - 1500 litrų. Ten pat aptikta ir įranga kuro išpilstymui - elektrinis siurblys, guminės žarnos, vadinamasis "pistoletas".

Iš viso tądien MKT pareigūnai sulaikė 228 dėžes (114 tūkst. pakelių) nelegalių rūkalų, kurių vertė - 650 tūkst. Lt.

Nustatyta, kad tai Lietuvos juodajai rinkai skirtos cigaretės, iki šiol kur kas dažniau pareigūnai sulaikydavo rūkalus, skirtus Vakarų Europos rinkai, dažniausiai, cigaretes "Jin Ling".

Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodesko 199-2 straipsnio 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Kontrabandos gabentojams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.


Šiame straipsnyje: kontrabandiniai sandėliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių