Iš ko turtėjo L.Stankūnaitė ir V.Naruševičienė?

Violeta Naruševičienė per porą metų grąžino milžinišką paskolą, Laimutė Stankūnaitė per mėnesį uždirbdavo daugiau nei teisėjas. Iš kur toks staigus seserų praturtėjimas?

Manikiūrininkė uždirbanti tūkstančius

Redakcijos turima medžiaga rodo, kad po pažinties su Andriumi Ūsu sesutės staigiai praturtėjo, bet iš kur šie pinigai, ar jie gauti legaliai? Prokurorai į tai atsakymo neduoda. Jiems šis faktas pasirodė nevertas dėmesio, nors pasikeitusi seserų finansinė padėtis galimai neatitiko jų realių galimybių.

Kaip bylos tyrėjams pasakojo liudytoju apklaustas nužudytos V.Naruševičienės vyras Deivydas Naruševičius, jis kartu su žmona iš banko paėmė paskolą žemės sklypo su namu pirkimui. Paskola siekė kelis šimtus tūkstančių ir buvo grąžinta per 2006-2008 metus. Būtent tais metais, kaip nurodoma byloje, Andrius Ūsas galimai tvirkino mažametę D.Kedžio dukrą.

Žinoma, kad 2006-2008 m., dabar jau mažiausiai 12 kartų teistas, D.Naruševičius slapstėsi nuo teisėsaugos, tačiau tuo metu viena likusi jo žmona, rodos, surado aukso kasyklą. Ji sugebėjo atiduoti visą paskolą, nors bylos duomenimis, dirbo manikiūrininke tik po kelias valandas per savaitę.

Pelningiausias darbas - kirpėja

L.Stankūnaitės paprastas gyvenimas, lyg pamojus burtininko lazdele, pasikeitė taip pat netikėtai. Baigusi kirpėjų kursus, ji įsidarbino vienoje kirpykloje Vilijampolėje ir, neturėdama jokios praktikos, uždirbdavo daugiau nei per metus uždirba apylinkės prokuratūros prokuroras ar apylinkės teismo teisėjas, o prasidėjus krizei net ir daugiau nei apygardos teismo teisėjas.

Nors šis „auksinio amžiaus“ laikotarpis taip pat sutampa su galimu dukters tvirkinimu, o tūkstantinės pajamos pasibaigė prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, prokurorai nesistengė aiškintis, kaip staiga abiems seserims pradėjo šypsotis fortūna.

Dėl L.Stankūnaitės pajamų šaltinio nebuvo bandoma aiškintis, nors to prašė ir Drąsius Kedys ir, vėliau, jo artimieji. Prokurorai nematė reikalo patikrinti, ar L.Stankūnaitės pateiktoje 2008 m. metinėje pajamų deklaracijoje nebuvo suklastoti duomenys.

Kompiuteriai pateikti pavėluotai

Galbūt atsakymą buvo galima rasti pedofiljos bylos veikėjų kompiuteriuose, tačiau, kaip matyti iš bylos medžiagos, jų taip pat niekas neskubėjo tikrinti.

Teisėjo Jono Furmavičiaus kompiuteris buvo paimtas ir apžiūrėtas tik praėjus 8 dienoms po jo nužudymo, pernai spalio 13-ąją, nors jo buto apžiūra buvo atlikta dvigubos žmogžudystės dieną, spalio 5-ąją.

Kaip matyti iš ikiteisminio tyrimo medžiagos, teisėjo kompiuterį tik spalio 13 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai J.Banionienei pristatė J.Furmanavičiaus sesuo Sigita Ogintienė.

Kaip užfiksuota bylos medžiagoje, tą dieną nuo 14.15 iki 14.25 val. ji pateikė kompiuterio „Vector" procesoriaus bloką Nr. S/N 01205.

Kas ir kada šį kompiuterio sisteminį bloką įsigijo, ikiteisminio tyrimo metu nebuvo aiškinamasi, kaip ir, ar bloką tikrai naudojo J.Furmanavičius.

Įtarimų kelia ir A.Ūso naudoto kompiuterio patikrinimas, tiksliau sakant, jo netikrinimas. Kaip matyti iš ikiteisminio tyrimo medžiagos A.Ūsas tik praėjus beveik metams nuo galimos nusikalstamos veikos padarymo pabaigos, tai yra tik pernai spalio 15 d. savo iniciatyva pateikė stacionarų kompiuterį „HP Pavilion A6000" ir nešiojamąjį kompiuterį „Samsung" NP-R710H su maitinimo pakrovėju.

Kaip matoma bylos medžiagoje, krata pas A.Ūsą buvo atlikta prieš metus, greitai po to, kai jam buvo pareikšti įtarimai mažametės tvirkinimu, bet tyrėjai kompiuteriu nesusidomėjo. Laukė kol įtariamasis jį atneš pats, geranoriškai, savo valia.

A.Ūsas per apklausą 2009 m. spalio 29 d. paaiškino, kad dabartiniu savo nešiojamuoju kompiuteriu jis naudojasi tik apie pusantrų metų (maždaug nuo 2008 m. balandžio), o jo anksčiau turėtas nešiojamas kompiuteris HP sudegė.

Įtariamuoju patikėta iškart, prokurorai nebandė aiškintis koks šio kompiuterio likimas, ar jis tikrai sudegė ir, ką jame buvo galima rasti.

Skelbimų svetainių viešnios

Apie L.Stankūnaitės ir V.Naruševičienės turimus kompiuterius byloje iš viso nekalbama, nors žinoma, kad šios moterys jais intensyviai naudojosi. Seserys reklamavo valymo paslaugas, siūlėsi dirbti kirpėjomis, L.Stankūnaitė ieškojo darbo medicinos srityje ir ieškojo draugų pažinčių portaluose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių