Klaipėdos mokyklose – narkotikų pėdsakai

Uostamiesčio mokyklose atliktų patikrinimų metu aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Tyrimo rezultatai parodė, kad populiariausios tarp mokinių kanapės. 

Tikrino 24 įstaigas

Narkotinių medžiagų mokyklų aplinkoje patikrinimo rezultatai penktadienį buvo pristatyti savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos nariai. Tyrimas buvo atliktas naudojant specialius testus.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro vadovė Ineta Pačiauskaitė pasakojo, kad atlikti juos nesudėtinga. Pirmiausia specialiu lapeliu reikia perbraukti per pasirinktą vietą.

Tada ant jo užpilti specialaus skysčio – indikatoriaus. Tuomet lapelyje išryškėja spalva, kuri parodo, ar yra narkotinių medžiagų pėdsakų ir kokia tai medžiaga.

Patikrinimai buvo atlikti keliuose uostamiesčio gimnazijose, progimnazijose, pagrindinėse mokyklose, profesinėje mokykloje ir vaikų globos namuose. Patikrintos buvo 24 įstaigos, kurios to norėjo.

Pasak I.Pačiauskaitės, buvo tikrinama, ar nėra narkotinių medžiagų ant įstaigos įėjimo durų rankenų, merginų ir vaikinų tualetų durų rankenų, persirengimo kambariuose, koridorių vietose, kur daugiausia būriuojasi mokiniai, aplink įstaigą esančiose mokinių rūkymo vietose.

Aptikta kokaino pėdsakų

Patikrinimų metų narkotinių medžiagų aptikta 14 įstaigų. Daugiausia – 21 atveju kanapių. Tačiau aptikta ir sunkesnių narkotinių medžiagų pėdsakų – po vieną atvejį amfetamino ir ketamino (kokaino).

Daugiausia narkotinių medžiagų pėdsakų aptikta vaikinų tualetuose. Jos buvo užfiksuotos ir ant suolo, kompiuterio klaviatūros, įėjimo durų rankenos.

Vienoje iš įstaigų, kur buvo atliktas patikrinimas, narkotinių medžiagų aptikta šešiose vietose. Dviese įstaigose – trijose, vienuolikoje – po vieną.

I.Pačiauskaitė pabrėžė, kad duomenys yra patikimi. Šie testai yra vieni geriausių nustatyti narkotinėms medžiagoms aplinkoje. Be to, anot jos, įstaigos tik sutiko dalyvauti tyrime, bet nežinojo, kada ateis tikrintojai. Viena įstaiga, kuri iš pradžių norėjo, kad būtų atliktas tyrimas, vėliau atsisakė. Ji motyvavo, kad prieš metus buvo atlikusi tokį patikrinimą ir pakartoti nenorėjo.

Gali tikrinti ir tėvai

Narkotikų kontrolės komisijos pirmininkė Natalja Istomina pastebėjo, kad rezultatai nėra prasti. 50 proc. tyrime dalyvavusių mokyklų nėra aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Be to, jos nuomone, įstaigose, kur jos užfiksuotos vienoje vietoje, gali būti atsitiktinumas.

„Situacija tikrai nėra tokia baisi, kaip kartais teigiama“, – tvirtino N.Istomina.

Anot I.Pačiauskaitės, su kiekvieną mokykla, kurioje buvo aptiktas narkotinių medžiagų, rezultatai bus aptarti atskirai. Bus kalbama, kokių prevencijos priemonių reikia imtis, kaip vykdyti kontrolę.

Testai savivaldybei atsiėjo 10 tūkst. litų. Vieno jų didmeninė kaina 30 litų. Komisijos nariai pastebėjo, kad puiki priemonė tėvams patikrinti savo vaikus, ar jie nevartoja narkotinių medžiagų. Testus galima įsigyti vaistinėje. Jie kainuoja 47 litus. Vienu testu galima patikrinti keturias vietas.

Kartu su mokyklomis bus toliau sprendžiama, ar reikia tęsti tokius patikrinimus.


Šiame straipsnyje: narkotikai mokyklosenarkotikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tevas

Tevas portretas
Noretumeme konkretumo, nes dabar deme visoms mokykloms.

gebelsas

gebelsas portretas
koks zurnalystas galetu ir seime tualetuose patikrinti del narkotiku... seimas elgiasi neadekvaciai

Eugis

Eugis portretas
Pernai pats baigiau viena is uostamiescio gimnaziju,todėl galiu 99,99% tegti, kad VISOSE gimnazijose, ir mokyklose, kuriose yra 8-10 klasės yra vartojamos kanapės. Šiuo metu kanapės- tai alternatyva alkoholiui, neturinti nei kvapo, nei kitų aspektų, kurie gali tave išduoti pamokos metu ar pan. Musu mokykloje kanapės buvo rukamos ko ne kasdien, bet ka nesakytu narkologai- niekas nenusirūkė ir netapo narkomanu. Kanapių rūkymo pikas- 11 klasė.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių