Klaipėdoje į teisiamųjų suolą sės nepilnametis kvaišalų platintojas

Uostamiesčio pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl rezonansinės nusikalstamos veikos.

Įtarimai dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais ir šių medžiagų platinimo nepilnamečiams įteikti šešiolikmečiui moksleiviui.

Teisėsaugininkai užkirto kelią neteisėtai apyvartai naujos pavojingos psichoaktyvios medžiagos, nuo kurios vartojimo vienas nepilnametis apsinuodijo, o kitas mirė.

2012 m. vasarą policijos pareigūnai iš Klaipėdos vaikų ligoninės gavo pranešimą apie nepilnamečio apsinuodijimą narkotinėmis medžiagomis ir pradėjo tyrimą. Jaunuolio gyvybę medikams pavyko išgelbėti, tačiau kitas paauglys aptiktas negyvas savo namuose.

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad 2012 m. rugpjūčio pradžioje keturių 13-17 metų amžiaus paauglių kompanija mirusiojo bute vartojo alkoholinius gėrimus ir įtariamojo atsineštas tabletes.

Tyrėjai nustatė, kad nukentėjusieji apsinuodijo populiarėjančia nauja sintetine psichoaktyvia medžiaga – PMMA, kuri, vartojama kaip „extazy“ pakaitalas, gali sukelti staigų kūno temperatūros pakilimą ir smegenų mirtį.

Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai sulaikė kvaišalus platinusį šešiolikmetį. Nustatyta, kad jis platino narkotikus ir kitiems nepilnamečiams – vienam jų iškeitė tabletes į nešiojamą kompiuterį, kitam – į kitus narkotikus, dar vieną vaišino minėtais kvaišalais.

Savo nešiojamąjį kompiuterį į kvaišalus iškeitęs penkiolikmetis išvengė atsakomybės, nes iki nusikaltimo padarymo jam nebuvo suėję 16 metų – amžiaus, nuo kurio asmuo atsako už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Atlikę tyrimo veiksmus, pareigūnai aptiko ir paėmė daugiau nei 2 500 tablečių su psichotropinėmis medžiagomis. Šešiolikmečiui klaipėdiškiui įteiktas įtarimas dėl dviejų labai sunkių nusikaltimų.

Klaipėdos apskrities VPK ONTB duomenimis, pasitaiko atvejų, kai juodojoje rinkoje naujos psichoaktyvios medžiagos parduodamos kaip neva tradicinės (amfetaminas, metamfetaminas, „extazy“ ar pan.).

Tačiau šios naujos svaiginančios medžiagos dažnai yra tokios pat pavojingos ar net pavojingesnės žmonių gyvybei ir sveikatai. Klaipėdoje jau buvo ne vienas apsinuodijimo tokiomis medžiagomis atvejis.

Pirminiais duomenimis, mirtini atvejai nuo apsinuodijimo PMMA tarp nepilnamečių užfiksuoti ir JAV, Kanadoje, Olandijoje, Norvegijoje bei kt.

LR BK 260 str. 3 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

LR BK 261 str. už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.


Šiame straipsnyje: narkotikaikvaišalai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Egus

Egus portretas
Cia tai ziauru. Tokio amziaus sodinti i kalejima nereikia- nepasitaisys. Uz toki kieki, ir uz nuzudytus vaikus susaudyt nhj! Ivesti mirties bausme Lietuvoje! Lauk ta tolerastija ir humanizma, ne tie laikai...

Adelina

Adelina portretas
tikras sunsnukis dar vaiksto galva iskeles nuzudes mano anuka. dievas jam teisejas, atsedes savo ir vel zudys kitus vaikus, saudyt tokius suskius.

Adelina

Adelina portretas
ir musu istatymai kvaili, negalim pareikst kaltinimu, tipo patys vaikai kalti, jokios zalos tipo nera. Gero advokato reikia, kad pareikst tam suskiui ieskini del zalos.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių