Keturi šiauliečiai vasaros atostogas praleis už grotų

Keturių žinomų Šiaulių nusikalstamo pasaulio atstovų vasaros atostogų planus pakoregavo įsiteisėjęs teismo nuosprendis ir dabar trys jų - 50-metis Petras Baršys, 51-nerių metų Stasys Bačianskas, 52-jų metų Adomas Mačiukas - vasaros poilsio trims mėnesiams išvyko į Tardymo izoliatorių, o jų bendrininkui 47 metų Vaidui Vaitekūnui nelaisvėje teks sulaukti ir žiemos atostogų, nes jam teismas atseikėjo 1 metus ir 9 mėnesius gyvenimo pataisos namuose. 

Tokias „atostogas" vyrams skyrė Kauno apygardos teismas už porą metų trukusį kauniečio  J. S. turto prievartavimą. Ši jų nusikalstama veikla prasidėjo 2003-ųjų pavasarį ir tęsėsi iki 2005-ųjų spalio. 2008-ųjų lapkritį jie ir dar vienas jų bendrininkas, žinomas Kauno nusikalstamo pasaulio atstovas Algirdas Žemaitis, pravarde „Kukas", išklausė teismo nuosprendį.

Tačiau vyrai skundė jį ir vis mėgino išsisukti nuo atsakomybės.  Ir tik šių metų gegužės mėnesį įsiteisėjo teismo nuosprendis ir paskutinėmis minėto mėnesio dienomis nuteistieji atsidūrė už grotų. Išskyrus Algirdą Žemaitį, kuris 2009 metų kovo 17-ąją buvo nušautas Kaune, Laisvės alėjoje esančio namo bute. Šis kaunietis priskiriamas senajai „daktarų" gaujos gvardijai. Jis ne kartą buvo pakliuvęs į teisėsaugos akiratį. Už J. S. turto prievartavimą teismas jam skyrė porą metų nelaisvės.

Dvejus metus trukęs turto prievartavimas paaiškėjo tik po 2005 m. liepos 26-osios naktį įvykusio sprogimo Kaune, Šilupio gatvėje. Kieme sprogusi kovinė granata šiame name gyvenusiam J. S. padarė septynių su puse tūkstančio litų turtinę žalą.

Po šio įvykio nukentėjusysis policijos pareigūnams nieko neužsiminė apie reketą ir nenurodė jokių galimų įtariamųjų. Tik po pusantro mėnesio, kai grasinimai ir pinigų reikalavimai nesiliovė, vyras prakalbo.Kauniečiui skola buvo „prikabinta" 2003-ųjų pavasarį, kai jis sumanė tarpininkauti sandėryje dėl 40-ties dėžių kontrabandinių cigarečių pirkimo ir iš to užsidirbti po 2 ct už pakelį. Susiklostė įdomi situacija: cigarečių ieškojo vienas  žinomas Šiaulių verslininkas, kauniečio surasti pardavėjai irgi buvo iš Šiaulių - prieš keletą metų žuvusio Virgilijaus Norkaus, pravarde „Guga", grupuotė. Jį J. S. susirado per savo pažįstamus kauniečius, kurie akcentavo, jog ryšiams su pardavėju užmegzti būtina nurodyti Algio, t. y. garsiojo Kauno nusikalstamo pasaulio atstovo „Kuko", tarpininkavimą. 

Pirkėjų ir pardavėjų susitikimas buvo sutartas balandžio 8 d. Radviliškyje esančioje kavinėje „Kregždutė". Su sandėryje dalyvavusiu J. S. ir pirkėjo atsiųstu atstovu pirmiausia pasilabino iš Šiaulių atvykę V. Norkus ir V. Vaitekūnas. Jie patikino, kad jų žmonės tuoj atveš cigaretes. Jiems išvažiavus, prie kavinės atriedėjo žalios spalvos mikroautobusiukas. Jį atlydėję P. Baršys, S. Bačianskas ir A. Mačiukas jau norėjo perduoti raktelius pirkėjo atstovui, kad šis nuvairuotų mikroautobusą ir išsikrautų, tačiau šis staiga persigalvojo ir atsisakė pirkti cigaretes. Sandėris neįvyko, J. S. nieko neužsidirbo ir vyrai išsiskirstė.  Pasirodo, neilgam.

Po keleto dienų J. S. sulaukė vieno savo pažįstamo telefono skambučio. Vyras buvo kviečiamas atvykti prie Kaune, Pramonės prospekte esančio „Maximos" prekybos centro. Susitikti su juo panoro pats „Kukas", kuris pranešė nemalonią naujieną: policija konfiskavo į Radviliškį atvežtas cigaretes - 41 440 pakelių, ir perdavė šiauliečių reikalavimą atlyginti nuostolius - 15 000 JAV dolerių.

Nuo tos dienos prasidėjo psichologinis spaudimas. P. Baršys, S. Bačianskas, A. Mačiukas, V. Vaitiekūnas, V. Norkus kaunietį kviesdavo į susitikimus, skambindavo telefonu, primygtinai reikalaudami atlyginti nuostolius, užsimindami, kad  priešingu atveju „visko būna". J. S., susitikęs su  cigarečių pirkėju, sužinojo, kad ir šiam yra grasinama ir šis sutinkąs dalį nuostolių atlyginti.  5 000 JAV dolerių buvo perduota V. Norkaus parankiniams. Tačiau likusi suma -10 000 JAV dolerių gulė ant J. S. pečių. Psichologinis terorizavimas baigėsi  fiziniu teroru - 2005 m. liepos 26-osios naktį J. S. namo kieme susprogdinta kovinė granata apgadino jo turtą.

Tik po to, kai nukentėjusysis pareigūnams papasakojo apie savo problemą, situacija ėmė keistis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas turto prievartautojus pasodino į teisiamųjų suolą. Ir nors nusikaltimo ištakos yra aštuonerių metų senumo, įtariamieji sulaukė atpildo. Šios istorijos moralė būtų tokia: panoręs pasipelnyti iš nusikalstamos veiklos ir tapęs nusikalstamo pasaulio bendrininku, labai greit gali tapti jo auka.


Šiame straipsnyje: nuteisti

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių