Kauno ir Vilniaus „verslininkai“ pilstuką gamino iš langų ploviklio

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai trečiadienį Vilniuje ir Kaune vienu metu smogė nelegalaus alkoholio gamintojams.

Kaune, Islandijos plente buvusiame garaže priešpiet buvo aptikta apie 79 tūkst. litų vertės nelegaliai laikyto spirito ir jo filtravimo įranga. Sulaikytas kaunietis, garažo savininkas.

O popiet panašų (tik kur kas didesnį fabriką) muitinės kriminalistai likvidavo Vilniaus rajone, Nemėžyje. Čia sulaikyta beveik 200 tūkst. litų vertės pilstuko, per įvairius filtrus ir naudojant chemikalus gaminto iš atvežtinio vokiško langų ploviklio. Sulaikyti ir trys fabriko "darbininkai": vilnietis, kaunietis ir Raseinių rajono gyventojas.

Tikrindami informaciją, jog Kaune, Islandijos plente esančiame garaže gali būti neteisėtai laikomas didelis kiekis spirito, muitinės kriminalistai patikrino minėtą pastatą.

Paaiškėjo, jog garaže veikė nemažas pilstuko gamybos cechas, kur savadarbiai naudodami aktyvintą anglį ir perfiltruodami iš langų ploviklio gamino nelegalų alkoholį. Iš viso garaže buvo aptikta daugiau nei pusantros tonos (1580 litrų) spirito, kurio preliminari vertė - apie 79 tūkst. litų. Dviem paroms sulaikytas garažo savininkas - kaunietis A.J.

MKT Marijampolės skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199-2 straipsnio 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Trečiadienio popietę MKT pareigūnai patikrino ir Nemėžio Sirokomlės gatvėje esantį angarą. Turėta informacijos, kad ir čia gali būti nelegaliai sandėliuojamas didelis kiekis spirito.

Kad įtarimai gali būti pagrįsti, pareigūnai suprato jau angaro prieigose - aplinkui tvyrojo specifinis aštrus alkoholio kvapas. Kaip paaiškėjo vėliau, jo pašalinti neįstengė net pastate ir veikusi specialiai įrengta vėdinimo sistema. Pastato langai buvo aklinai užklijuoti juoda plėvele, tačiau pareigūnai puikiai girdėjo viduje besidarbuojančius žmones.

Nesunkiai patekę į angaro vidų muitinės kriminalistai užklupo tris vyriškius pačiame darbo įkarštyje. Vyrai specialia įranga - vandens siurbliais ir anglies filtrais "valė" vokiško automobilių langų ploviklio koncentratą. Vėliau į gautą skystį, kvapui pašalinti, matyt, buvo įmaišoma čia pat buvusio natrio hipochlorito.

Gauta produkcija buvo supilstoma į penkių litrų plastikinius butelius, ant kurių dar tebebuvo užrašas, jog tai mineralinis vanduo.

Iš viso minėtame pastate pareigūnai surado 532 tokius butelius su nelegaliu alkoholiu, jau paruoštu išvežti. Bendras sulaikyto nelegalaus spirito kiekis - 3 750 litrų. Iš šitiek spirito nelegalūs vertelgos galėjo pagaminti iki 18 tūkst. 750 puslitrių pilstuko (šis juodojoje rinkoje kainuoja apie 8-10 litų už butelį).

Sulaikyto nelegalaus alkoholio preliminari vertė, priskaičiavus būtinus mokesčius - 193 tūkst. litai.

Ten pat buvo aptikta ir įranga denatūruotam etilo alkoholiui valyti: anglies ir vandens filtrai, vandens siurbliai, guminės žarnos, tušti 1000 litrų plastikiniai bakai ir panašiai.

"Gamyklėlėje" darbuotojams buvo sudarytos sąlygos ilgą laiką darbuotis neišeinant iš pastato - įrengtas "poilsio kambarys", "miegamasis", veikė vandentiekis.

Angare buvę vyriškiai - kaunietis M.A., Raseinių rajono gyventojas A. J. ir vilnietis M.K. sulaikyti dviem paroms. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Į Lietuvą denatūruotas etilo alkoholis dažniausiai įvežamas iš Lenkijos, o pastaruoju metu, ir Vokietijos. Nors tokio etilo alkoholio negalima pavadinti kontrabandiniu, tačiau pilstuko gamintojai, neteisėtai disponuodami akcizais apmokestinamomis prekėmis pažeidžia įstatymą.

Lietuvos muitinės pareigūnai per devynis šių metų mėnesius jau sulaikė 52 tonas denatūruoto etilo alkoholio, skirto pilstukui gaminti. Tai 7,7 kartų daugiau nei tuo pačiu metu pernai (2008 m. iki rugsėjo pabaigos sulaikyta 6 791 l alkoholio).

 


Šiame straipsnyje: muitinėnelegalus alkoholis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių