Kas paneigs smurtinę Drąsiaus Kedžio mirtį? (papildyta)

Nors atsakymų į šiuos klausimus ieško ne viena televizijos laida ir spaudos bei internetinių portalų žurnalistai, tačiau atsakymų nerandama. Neabejoma tik dėl vieno - Drąsius Kedys buvo nužudytas, o jo mirtis buvo naudinga vieninteliam pedofilijos byloje įtariamajam Andriui Ūsui ir jo bendraminčiams, kurių pavardės iki šiol neįvardijamos, tačiau apie kurių egzistavimą prabylama vis garsiau.

L.Stankūnaitė turėtų prakalbėti

D.Kedžio pusseserė Sonata Žukauskienė neabejoja, kad sekančia pedofilų auka taps silpniausia šio klano dalis - buvusi D.Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė, baiminamasi, jog nebūtų pakenkta ir D.Kedžio dukrai, pagrindinei pedofilijos bylos liudytojai, kurios tolimesnės apsaugos nutarta atsisakyti.

„Tikiuosi, kad galbūt L.Stankūnaitei sąžinė prabils ir ji prisipažins. Dabar labiausiai pažeidžiamas žmogus yra būtent ji ir mergaitė. Jei ji pasakytų tiesą, apsaugotų ir save, ir mergaitę“, - TV3 laidos „Prieš srovę“ kūrėjams pasakojo S.Žukauskienė.

Kad toks klanas Lietuvoje egzistuoja neseniai spaudoje viešai patvirtino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, pareiškęs, kad pedofilų ir prijaučiančių jiems Lietuvoje netrūksta, tačiau juos išaiškinti sunku, nes šie žmonės yra kaip niekas kitas vieningi ir visais įmanomais būdais dengia ir gina vienas kitą.

Kaip laidai „Prieš srovę“ teigė buvęs Kauno kriminalinės policijos vadovas Juozas Leščiukaitis, ypač ši tendencija jaučiama Kaune. Anot jo, Kaune gyvuoja vienintelis principas: jei tu turi „kompromatą“, valdai situaciją, neturi jo - esi niekas.

Jo teigimu, būtent šiuo principu galėjo pasinaudoti ir dabartiniai Kauno teisėsaugos vadovai. Problema ta, kad artimiesiems atpažinus D.Kedį, situacijos valdymas išsprūdo iš jų rankų.

Klausimų daugiau nei atsakymų

Antradienį D.Kedžio mirties aplinkybes bandė įminti tiek laidžosa „Prieš srovę“, tiek per LNK rodytos „Paskutinės instancijos“ kūrėjai.

Pasak šiai laidai kalbėjusios S.Žukauskienės, vietoje kurioje rastas D.Kedžio kūnas telkšo bala, todėl labai įdomu, kaip vyras sugebėjo ateiti iki jos net neišsipurvinęs batų, taip pat neaišku, kaip savo skrandžio turiniu, kitaip sakant savo vėmalais, sugebantis užspringti žmogus atsistojęs kniūpščias dar sugeba sukryžiuoti rankas ant krūtinės ir tik tada numirti.

„Kodėl įvykio vietoje nėra jokių vėmimo žymių?“, - klausia „Paskutinė instancija“. „Kodėl apžiūrint įvykio vietą, nerasta jokių vėmalų?“, - to paties teiraujasi ir laida „Prieš srovę“.
Atsakymas paprastas - vyras šioje vietoje nemirė.

Į ją jis buvo atvežtas jau negyvas arba, kaip teigė TV3 laidoje „Žiūrim ką turim“ kalbinta sakė lietuviškos laidos versijos „Ekstrasensų mūšis“ dalyvė vilnietė Anika, pabuvojusi įvykio vietoje, vyras čia buvo atvežtas be sąmonės. „Jis čia buvo atneštas nei gyvas, nei miręs“, - tvirtino ji.

„Nėra jausmo, kad šioje vietoje būtų įvykdyta žmogžudystė“, - vaikščiodama D.Kedžio kūno radimo vietoje Kauno marių pakrantėje kalbėjo aiškiaregė. Jos teigimu, šioje vietoje kūnas buvo atvežtas ir padėtas. „Matau šalia stovinčius du žmones, o jis guli. Jis jau nebegybas, bet mirė čia. Į šią vietą jis buvo atvežtas dar gyvas, bet jis nesuvokė, kas aplink vyksta“, - kalbėjo Anika.

Tai jau ne pirmoji ekstrasensė pareiškusi, kad D.Kedys mirė ne sava mirtimi. Tai vieningai tvirtina ir laidų kūrėjai. „Ar jis bus toks kvailas ir slėpsis pas savo dėdę, gyvenantįšalia?“, - klausė laida „Prieš srovę“. „Ar jis buvo toks kvailas, kad eidamas gerti su savimi neštųsi ir pistoletą, iš kurio neįmonanoma iššauti?“, - teiravosi ir laida „Paskutinė instancija“.

Nešaudantis ginklas

Ekspertų duomenimis, šalia D.Kedžio kūno rastas pistoletas „Baikal IŽ 79-8“, kuriuo tariamai buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius ir L.Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė.

Teigiama,kad šis dujinis pistoletas buvo pritaikytas šaudyti koviniais šaudmenimis. Tai padaryti įmonama, bet abejonių tai kelia ir didelių abejonių, ypač dėl paleistų šūvių kiekio - kaip žinoma tiek į J.Furmanavičių, tiek į V.Naruševičienę paleistą po keturis šūvius, po du į kūną ir po du į galvą.

Tai večia abejoti ginklų profesionalus. Žinoma, kad iš šios markės dujinio ginklo, kurio kalibras 8 milimetrai, o šaudymo nuotolis yra apie 3 metrai, po jo pakeitimo įmanomas vienintelis vaiantas - po vamzdzio ištekinimo ir pritaikymo šaudyti 9 milimetrų koviniais šoviniais, vamzdžio sienelės suplonėja, todėl po šūvio į vamzdžio sieneles žymiai išauga, o užmautas duslintuvas tik labiau padidina spaudimą į vamzdžio sieneles.

Iš tokio ginklo iššauti galima daugiausia 4 - 6 kartus, po to jis spogsta. Kyla klausimas, kam D.Kedžiui beveik septynis mėnesius nešiotis, anot teisėsaugininkų, nužudymo įrankį, žinant, kad šis ginklas daugiau negali iššauti arba net jei gali, gresia jo pačio sveikatai ar gyvybei?

Globėja neabejojama

Laidos kūrėjų teigimu, yra daugybę patvirtinančių faktų priverčiančių abejoti oficialia prokurorų versija - ant D.Kedžio veido ir kaklo rastos mėlynės, nubrozdinimai, kraujosrūvos ir nubėgęs sukrešėjęs kraujas. Tai neleidžia abejoti, kad vyro mirtis buvo smurtinės. „Tokios žaizdos iš niekur neatsiranda“, - tvirtina skirtingų televizijų laidų žurnalistai.

Laidų kūrėjų teigimu, dabar, žinant kad D.Kedys negyvas, svarbu apginti ne tik jo prieš pedofilus pradėtą kovą, svarbu ne įrodymai dėl esamos padėties kaltininkų - dabar  svarbiausia apginti D.Kedžio dukrytę, dėl kurios kovodamas jis paaukojo tai, kas yra svarbiausia gyvenime, savo gyvybę.

Laidos kūrėjų teigimu, būtina apginti, kad ši vėl nepatektų į rankas ją pedifilams pardavinėjusiai motinai, kuriai, kaip teigia ekstrasensai, pinigai yra daug svarbiau nei jos dukters sveikata ir galimybė augti šeimoje, kurioje ji daugiau niekada negirdėtų apie dėdes, jų „sysalus“  ir iš šių išbėgančius „kremus“.

D.Kedžio artimieji neabejoja, kad tik Neringos Venckienės globoje mergaitė bus saugi ir rami. Kad ji pasitiki savo laikinąja globėja įrodo ir per D.Kedžio laidotuves - D.Kedžio dukrytė per visas jas nepaleido savo globėjos rankos ir prie tėčio kapo verkė apsikabinusi N.Venckienę.

Kas tiki oficialia versija?

Pasak D.Kedžio kūno radimo išvakarėse Venckų šeimoje apsilankiusios R.Janutienės, net nežinant, kad Drąsiaus kūnas netrukus bus surastas, Drąsiaus dukra prisipažino labai laukianti savo tėčio, tačiau mergaitė atrodė laiminga auganti N.Venckienės šeimoje.

Ji laidos žurnalistei aprodė savo namus ir net bandė supažindinti su savo draugu - kaimynų šunimi.

„Jie galvojo, kad mes visi esame kvaili, o jie protingi“, - likus mažiau nei parai iki D.Kedžio kūno suradimo laidai „Paskutinė instanija“ sakė N.Venckienė.

Nei ji pati, nei jos artimieji tuo metu net neįtarė, kad antradienį jų gyvenimas pasisuks,turbūt daugiau nei 100 proc.,  kad jų brangus žmogus bus rastas miręs tokiomis aplinkybėmis, apie kurias net nebuvo galima galvoti, o prokurorai net nesimąstydami paskelbs: mirė girtas, užspringęs savo skrandžio turiniu.

Suprask, beveik septynis mėnesius Lietuvoje ir pasaulyje įvairiais vardais - tėvu didvyriu, kovotoju prieš pedofilus, amžinu kovotoju ir t.t. vadintas D.Kedys mirė beprasmiška, ne didvyrio, o visiško valkatos, prie šiušliadėžių besiknisančio„bomžo“ mirtimi. Ar daug žmonių tai patikės?


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių