Įmonė skolinga daugiau nei pusę milijono

Medienos įmonė kaltinama nesumokėjusi daugiau nei pusės milijono mokesčių. Baudžiamoji byla perduota Šiaulių miesto apylinkės teismui.

Šiaulių miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje du šiauliečiai kaltinami   apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas ir pelną pateikimu ir neteisėtu vertimusi ūkine veikla.

43 metų individualios įmonės savininkas į valstybės biudžetą bendrai nesumokėjo daugiau nei 604 717 litų mokesčių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atskleista, kad 1998-2004 metais J. Aleksandrovo individuali įmonė prekiavo medienos gaminiais. Įmonė turėjo lentpjūvę, kurioje iš apvalios medienos pjaudavo dvigubo pjovimo lentas, skirtas padėklų gamybai. Turimą medieną įmonė daugiausia eksportuodavo į Vakarų Europos valstybėse esančias bendroves.

Įmonės oficialiuose dokumentuose buvo nurodoma, kad pagamintos medienos eksportuojama nuo 20 iki 40 krovininių automobilių puspriekabių, nors įmonės lentpjūvės gamybos pajėgumai buvo ne didesni kaip dvi krovininių automobilių puspriekabės. Medienos eksporto dokumentuose buvo įrašoma, kad produkcija  pagaminta J. Aleksandrovo įmonėje, o tyrimo metu buvo nustatyta, kad realiai ji priklausė Lietuvoje gyvenantiems fiziniams asmenims, atstovavusiems 3 ribotos atsakomybės bendroves (offshore), registruotas JAV ir Didžiojoje Britanijoje. 

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atskleista, kad šiauliečiai medieną Lietuvoje įsigydavo iš įmonių ar kitų fizinių asmenų. Kaltinamieji neturėdavo jokių medienos įsigijimo dokumentų. Analizuojant ikiteisminio tyrime gautus dokumentus nustatyta, kad 2 šiauliečiai, pasinaudoję J. Aleksandrovo individualios įmonės dokumentais ir ribotos atsakomybės bendrovėmis, 1998-2004 metais įsigijo medienos gaminių už daugiau nei 6 milijonus litų. J.Aleksandrovo įmonės eksporto dokumentuose medienos pirkėjais buvo nurodomos ribotos atsakomybės bendrovės. Tuo pačiu metu būdavo surašomi ir kiti eksporto dokumentai, kuriuose medienos pardavėjais nurodomos ribotos atsakomybės bendrovės, o pirkėjai - Belgijos, Vokietijos, Olandijos, Čekijos, Italijos įmonės. Eksporto dokumentuose būdavo nurodytos tos pačios datos, ta pati prekė - dvigubo pjovimo mediena, kiekis, vežėjas, krovininio automobilio bei puspriekabių numeriai, gavėjas, tik medienos pardavimo kaina padidinta beveik dvigubai. Užsienio įmonės pinigus už medieną pervesdavo ribotos atsakomybės bendrovėms. Pastarosios pagal pirminius eksporto dokumentus atsiskaitydavo su J.Aleksandrovo įmone. J.Aleksandrovo įmonė, gautus pinigus iš ribotos atsakomybės bendrovių atiduodavo jas atstovaujantiems asmenims.

Nustatyta, kad per 1998-2003 metų laikotarpį į šią individualią įmonę buvo pervesta 3,5 milijonai litų. Vėliau pinigai būdavo išgryninami ir perduodami ribotos atsakomybių bendrovių atstovams.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad individualios įmonės savininkas, apgaulingai tvarkęs įmonės apskaitą, į valstybės biudžetą nesumokėjo 85 813 litų mokesčių, o kitas Šiaulių rajono gyventojas, eksportavęs  medienos gaminius, tai yra versliškai ir stambiu mastu vertėsi ūkine, komercine bei finansine veikla. Dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla valstybės biudžetui šiaulietis padarė 518 904 litų žalą.  


Šiame straipsnyje: mokestisbyla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių