Ieškomas nuteistas jaunuolis

Policija ieško nuo paskelbto nuosprendžio pabėgusio Tomas Kančausko. Vaikinas nuteistas dvejiems metams kalėti už du viešosios tvarkos pažeidimus, kuriuos įvykdė išgėręs.

Tomas Kančauskas, kaltinamas Viešosios tvarkos pažeidimu „Kubo" parduotuvėje, neseniai apskundė Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendį, pagal kurį jis turi būti izoliuotas nuo visuomenės dvejiems metams ir trims mėnesiams.

Vyras kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydamas nuosprendžio vykdymą atidėti. Spalio 8 d. vaikino skundas buvo atmestas. Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, atsižvelgusi į tai, kad T.Kančauskas nusikaltimą padarė bausmės už ankstesnį nusikaltimą vykdymo atidėjimo laikotarpiu, konstatavo, kad antrą kartą atidėti bausmės vykdymo nėra pagrindo.

Po Tada vaikinas nuo pareigūnų pasislėpė. 21-nerių metų šiauliečio drąsa išgaravo tarsi kamparas. Nors jos tiek tebuvo. T.Kančausko drąsą stimuliuodavo tik alkoholis.

2006 metų kovo 21-osios pavakary Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos direktorius su savo kolega važiavo Šiauliuose 7-ojo maršruto autobusu. Juo važiavo ir trys girti jaunuoliai, kurių elgesys trikdė autobusu važiavusius žmones.

Direktorius, negalėdamas toleruoti iššaukiančio ir aplinkinius šokiruojančio vaikinų elgesio, juos sudrausmino ir sulaukė atsakomosios reakcijos. Vyrą užgriuvo necenzūrinių žodžių lavina ir smūgis alaus buteliu per galvą. Direktorius su kolega jaunuolius pradėjo tramdyti jėga. Tarp jų kilo incidentas. Autobuso keleiviai iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai chuliganus sulaikė. Tarp jų buvo ir T.Kančauskas.

2006 metų rugpjūčio 28 d. už nesunkų sveikatos sutrikdymą teismas jam skyrė dvejus metus nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą atidėjo dvejiems metams. Tačiau per šį laikotarpį T.Kančauskas sugebėjo padaryti naują nusikaltimą - 2008 m. kovo 10 d. su draugu Artūru Papolskiu prekybos centre „Kubas", esančiame Tilžės g., sukėlė didžiulę sumaištį.

Tądien abu draugeliai gėrė. Vakare, apie 21 val., pritrūkę alaus, jie nuėjo į minėtą parduotuvę. Čia A.Papolskiui užkliuvo sukrautos dėžės ir jis ėmė jas spardyti. Kai apsaugos darbuotojas paprašė jaunuolio liautis, tada viskas ir prasidėjo: abu jaunuoliai paleido keiksmažodžių tiradą pardavėjų ir apsauginio adresu, puolė pastarąjį mušti, apmėtė jį alaus skardinėmis, kurių viena pataikė į veidrodį ir jį sudaužė.

Už tai Šiaulių miesto apylinkės teismas T.Kančauską nuteisė šešiems mėnesiams nelaisvės. Subendrinus šią bausmę su dvejų metų atidėta bausme už direktoriaus ir jo kolegos sumušimą, vaikinui skirti dveji metai ir trys mėnesiai nelaisvės. Apskundęs šį nuosprendį ir nieko nelaimėjęs, vaikinas pabėgo.

Jei kas turite informacijos apie jo buvimo vietą, paskambinkite policijos budėtojui telefonu 112 arba Šiaulių apskrities VPK Asmenų paieškos skyriaus pareigūnams telefonu 39 73 75.

T.Kančausko bendražygis 22 metų A.Papolskis už minėtą viešosios tvarkos pažeidimą „Kubo" parduotuvėje, subendrinus su bausme už anksčiau įvykdytą nusikaltimą, buvo nuteistas vieneriems metams ir septyniems mėnesiams kalėti.

Be minėto atvejo prekybos centre, vieną 2007 m. lapkričio mėn. vakarą išgertuvių su kaimynu metu A.Papolskis jį stipriai sumušė. 52-jų metų kaimynui lūžo nosis ir ranka. A.Papolskis už tai nelaisvės neteko šių metų birželį. Naujas nuosprendis nelaisvės laikotarpį pratęsė.


Šiame straipsnyje: teismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių