Į šmeižtu apkaltinto R. Tautkaus bylą teismas kviesis ir A. Mamontovą

 

 

Dainininkas bei kompozitorius Raigardas Tautkus ir jo draugė Žaneta Daubarytė teisme yra priversti aiškintis dėl viešai išsakytų teiginių apie dabar jau buvusį Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) vadovą Edmundą Vaitekūną.

R. Tautkus ir Ž. Daubarytė antradienio popietę atvyko į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Tuo metu bylą iškėlęs E. Vaitekūnas teisme nepasirodė – jam atstovauja advokatas Andrius Iškauskas.

Bylą nagrinėjanti teisėja Nijolė Tankevičienė šalims pasiūlė ginčą baigti taikos sutartimi, tačiau, atrodo, toks susitarimas neįmanomas.

R. Tautkus ir Ž. Daubarytė nėra linkę taikytis su E. Vaitekūnu bei teismui pateikė pluoštą dokumentų, kuriuose pateikta nutraukto ikiteisminio tyrimo metu pareigūnų surinkta medžiaga.

Be to, atsakovams atstovaujantis advokatas Rokas Stabingis teismo paprašė į bylą iškviesti dainininkus Livetą Kazlauskienę, Andrių Mamontovą ir Gabrielių Liaudanską („Svarą“). „Jie galėtų paliudyti apie LATGA-A veiklos trūkumus“, – sakė teisininkas.

Tuo metu E. Vaitekūno advokatas A. Iškauskas mano, kad atsakovai, kurie teismui iki šiol nėra pateikę atsiliepimo, o apie posėdį sužinojo tik iš DELFI, siekia vilkinti bylos nagrinėjimą ir nėra suinteresuoti greita baigtimi.

„Atsakovų pateikti įrodymai apie asociaciją LATGA-A, o teiginiai buvo pateikti apie ieškovą, – sakė A. Iškauskas. – Nesuprantu, ką šiais dokumentais pavyks įrodyti – kad LATGA-A tapo pinigų plovykla? Ikiteisminis tyrimas dėl to buvo nutrauktas, mes kalbame ne apie LATGA-A veiklos trūkumus, o apie E. Vaitekūno pažemintą garbę ir orumą. Ar jie galės paliudyti, kad ponas Vaitekūnas klastojo parašus?“.

Ž. Daubarytė teisme aiškino, kad negalėjo įžeisti E. Vaitekūno, nes nieko įžeidžiančio nepasakė. „Niekada neišdrįsčiau žmogaus apkaltinti nusikaltimais“, – pareiškė ji.

„Čia nieko panašaus į šmeižtą, čia mano, kaip ilgamečio autoriaus nuomonė, – sakė R. Tautkus. – Laikui bėgant daug autorių turėjo nuogąstavimų, mes kreipėmės į prokuratūrą ir savo surengtoje spaudos konferencijoje išdėstėme, kas mus neramina. Aš ir toliau neneigiu, kad mačiau daug trūkumų LATGA-A veikloje“.

Teisėja nusprendė patenkinti R. Tautkaus ir jo draugės prašymą, todėl į kitą teismo posėdį kovo 21 d. kvies L. Kazlauskienę, A. Mamontovą bei Svarą.

Į teismą muzikos kūrėjus padavęs E. Vaitekūnas teigia, kad buvo viešai apšmeižtas, tačiau nereikalauja, jog tikrovės neatitinkantys teiginiai būtų paneigti.

Buvęs LATGA-A vadovas teismui nurodė, kad jam pakaktų, jog teismas kompozitoriaus ir dainų tekstų kūrėjos teiginius pripažintų žeminančiais bei neatitinkančiais tikrovės.

Be to, buvęs LATGA-A vadovas prašo iš R. Tautkaus ir Ž. Daubarytės priteisti po 5 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą bei patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Tokio ieškinio R. Tautkus ir Ž. Daubarytė sulaukė po dar birželį surengtos spaudos konferencijos – joje buvo pranešta, kad net 95 autoriai kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LATGA-A galimai išpūstų administravimo kaštų, galimo autorių lėšų švaistymo stambiu mastu bei esą neskaidriai skirstomo autorinio atlyginimo.

E.Vaitekūnas: už ilgametį darbą LATGA-A įteikta „Aukso žvaigždė“

Ieškinyje, kuris pareikštas R. Tautkui ir Ž. Daubarytei, E. Vaitekūnas teigia, kad atsakovai surengtoje spaudos konferencijoje apie jį atsiliepė nepagarbiai ir menkinančiai bei nurodė aibę teiginių, kurie ne tik neatitinka tikrovės, bet ir žeminą jo garbę bei orumą. Šie pasisakymai buvo paskelbti įvairiose žiniasklaidos priemonėse.

Kaip teismui nurodė E. Vaitekūnas, atsakovų teiginiai, kuriais jis kaltinamas atlikęs kriminalines veikas (sukčiavimas, parašų klastojimas, pinigų pasisavinimas), nėra pagrįsti jokiais įsiteisėjusiais teismo sprendimais, nuosprendžiais, taip pat dėl minėtų veikų netgi nėra iškelta baudžiamoji byla.

„Maža to, ieškovui niekada nebuvo paskirta jokia drausminė nuobauda dėl netinkamo ir/ar aplaidaus pareigų vykdymo, ieškovas nebuvo atleistas iš darbo dėl netinkamo darbo pareigų vykdymo, ieškovo atžvilgiu nėra jokių civilinių bylų ir/ar įsiteisėjusių teismo sprendimo, kuriais iš ieškovo būtų reikalaujama ar priteista materialinė žala, padaryta LATGA-A ar nors vienam atlikėjui, nei vienas ieškovo, kaip LATGA-A administracijos vadovo sprendimas nebuvo nuginčytas teismine tvarka. Be to, LATGA-A autorių Taryba 2011 m. gruodžio 20 d. E. Vaitekūnui už ilgametį darbą, asmenišką indėlį formuojant autorių teisių nacionalinę sistemą, įteikė aukščiausią autorių apdovanojimą „Aukso žvaigždę““, – pažymima teismui įteiktame advokatų paruoštame ieškinyje.

Pasak buvusio LATGA-A vadovo advokato, kompozitoriaus ir jo draugės „veiksmai visuotinai, tai yra visos visuomenės ir kiekvieno protingo ir moralaus asmens, yra suprantami kaip neteisėti ir netinkami“.

„Tai suponuoja pagrįstą pagrindą teigti, kad ginčo teiginiai buvo viešai paskelbti, turint tikslą sąmoningai sumenkinti ieškovo garbę ir orumą, maža to, priversti jį atsistatydinti“, – E. Vaitekūno ieškinyje pažymima, kad viešai išsakyta informacija dėl savo turinio ir sarkastiško stiliaus paveikė jo garbę ir orumą.

Prašydamas priteisti neturtinę žalą E. Vaitekūnas pažymėjo, kad R. Tautkaus ir Ž. Daubarytės teiginiai buvo išplatinti įvairiose žiniasklaidos priemonėse, šią informaciją visuomenei paskleidė gerai žinomi asmenys (garsūs atlikėjai), todėl esą galima pagrįstai teigti, jog paskleistos garbę ir orumą menkinančios žinios tapo žinomos dideliam asmenų skaičiui bei turėjo ypač didelį rezonansą visuomenėje.

„Viską už tai, ką esu kur nors pasakęs viešai, kas susiję su LATGA-A, visu tuo pilnai esu įsitikinęs ir neketinu nieko neatsiimti“, – anksčiau yra sakęs R. Tautkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

mikutis

mikutis portretas
Jo teko matyt laidą per Lietuvos ryto Tv "Negaliu tylėt" ir išgirst dar daugiau įžeidymų ne tik Vaitiekūnui,bet ir Latga darbuotojams.Tautkus su savo dyva elgėsi ypatingai įžūliai,pasikėlę ir niekindami.Labai gaila,kad Andrius pasidavė šitos šutvės intrigoms,tuo pažemindamas savę,kaip kūrėją.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių