Į radimo vietą D.Kedys atvežtas iš Žiegždrių? (papildyta)

Tokią išvadą daro LNK laida „Paskutinė instancija“ ir TV3 „Prieš srovę“, bandę išsiaiškinti, kaip niekeno nepastebėtas D.Kedys atsirado Kauno marių pakrantėje, kur ir rastas miręs.

Ir vienos, ir kitos laidos kūrėjų surinkti faktai rodo, kad paskutines savo gyvenimo dienas D.Kedys praleido ne Šlienavoje, kaip bando įrodyti bylą tiriantys prokurorai, o Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, kur buvo prievarta kalinamas, kankinamas, nužudytas, o po nuvežtas prie Kauno marių ir išmestas.

Keliai veda į Žiegždrius

Kriminologės Rūtos Gajauskaitės teigimu, tai patvirtinančių įrodymų užtenka. Kaip ir faktų, kad D.Kedžio kūną nuvežus į Vilniuje esantį Teismo medicinos institutą, siekiant panaikinti galimai leistų vaistų pėdsakus, vyro kūnas buvo apdorotas iš „vidaus“ - suleistą balzamuojančio skysčio, kuris panaikina visus galimus kitokių medžiagų buvimo pėdsakus.

„Paskutinės instancijos“ kalbintas Kriminalinės policijos pareigūnas, nenorėjęs, kad jo veidas ir vardas bei pavardė būtų skelbiami viešai, tvirtino, kad pagal visus požymius D.Kedys buvo nužudytas ir atvežtas iš vietovės esančios ne daugiau nei už 10-15 kilometrų nuo tos vietos, kur buvo rastas. „15 minučių kelio nuo tos vietos yra Žiegždrių psichiatrijos ligoninė“, - padarė išvada laidos kūrėjai.

Tokios pačios mintys į šią ligoninę nuvedė ir laidos „Prieš srovę“ filmavimo grupę. Nors šios laidos žurnalistė bandė kalbinti ligoninės gydytojus, tačiau išsiaiškinti tiesos nepavyko - nei vienas jų į kalbas nesileido. „Aš negaliu nieko sakyti, neturiu teisės“, - paaiškino viena psichiatrijos ligoninės gydytoja.

Pasak R.Gajauskaitės, vien vadinamoji „angelo“ poza, kurioje buvo rastas D.Kedys, įrodo, kad vyras prieš tai buvo su tramdomaisiais marškiniais. Jos teigimu, kūnui sustingus, kitaip sudėti rankų buvo nebeįmanoma, todėl vyras ir buvo paliktas tokioje pozoje, kokioje ir mirė.

Ginklas išduota žudikus 

O kad viskas atrodytų panašiau į nelaimingą atsitikimą, šalia paliko nenugertą degtinės butelį bei numetė pistoletą, iš kurio tariamai pernai spalio 5 d. Kaune buvo nužudytas teisėjas Jonas Furmanavičius ir buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė.

Vien šio ginklo palikimas prie D.Kedžio kūno, laidos „Paskutinė instancija“ teigimu, yra pati didžiausia tų, kurie nužudė D.Kedį, klaida. Iš dujinio į kovinį perdirtbtas pistoletas dabar yra visiškai bevertis, jis bet kada gali sprogti paties šaulio rankose.

Žinant tai, kad tiek į J.Furmanavičių, tiek į V.Naruševičienę buvo paleista po keturis šūvius, stevėtina, kad jis nesprogo jau tada.

„Šis ginklas nėra patikimas. Žmogus buvo visiškas debilas, jei jį panaudojęs dar turėjo prie savęs, jis turėjo būti visiškai nemąstantis. Aš per savo 30 darbo metų, to dar nesu matęs“, - kalbėjo kriminalinės policijos pareigūnas.

Buvusiam Vidaus reikalų ministrui, nužudyto teisėjo bendrapavardžiui, Gintarui Furmanavičiui, abejonių kelia net ir ta versija, kad šaudė D.Kedys. Jo teigimu, kontrolinių šūvių paleidimas aukoms į galvas rodo, kad šaudyti turėjo arba samdomas žudikas arba profesionalas, kuriam žudimas nėra naujiena.

Bandoma slėpti pėdsakus

„Prieš atiduodant kūną artimiesiems, buvo bandoma paslėpti smurtinės mirties pėdsakus“, - abiem laidoms teigė R.Gajauskaitė.

Tai, kad į D.Kedžio kūną prišvirkšta balzamuojančių skysčių, anot jos, įrodo tai, kad net praėjus aštuoniom dienom po vyro mirties, ant jo kūno neišryškėjo lavondėmės. „Ar jūs matėte nors vieną lavoną be lavondėmių“, - klausė ir pati atsakė kriminologė. Taip nebūna, jei taip būtų, tai galima vadinti stebuklu.

Pasak R.Gajauskaitės, bėgant laikui, lavondėmės išryškėja, o kartu su jomis ir kūnui padaryti sužalojimai. Šiuo atveju to nebuvo. Atvirkščiai, D.Kedžio kūnas atrodė labai gražus, netgi rausvas, išsiskyrė tik labai baltos rankos ir labai juodi nagai. „Čia jau ekspertų klaida, jie leido, kad kraujas po nagais sukrešėtų“, - sakė ji.

D.Kedžio tetos ir krikštamotės Audronės Skučienės teigimu, net pašarvojus D.Kedį, iš jo akies kampučio bėgo kraujo srovelė, kraujas sumišęs su kažkokiu skysčiu ištekėjo ir iš ausies. „Tai tik įrodo, kad į kūną buvo prileista skysčio, turėjusio kūną išvalyti iš vidaus“, - aiškino R.Gajauskaitė.

Jei būtų nuspręsta mirusiojo kūną ekshumuoti, ką rastų ekspertai? „Tą ir rastų. Kitai ekspertizei šiuo atveju pasiruošta iš anksto“, - teigė kriminologė.

Liudytojas atsidūrė ligoninėje

Laidos „Prieš srovę“ kūrėjai surado žvejį Joną, kuris prieš D.Kedžio kūną atradant akcijos „Darom“ dalyviams, naktį buvo išėjęs pažvejoti.

Šis vyras tvirtina, kad tą naktį jis matė autobusiuką, iš kurio pora žmonių išėmė ir išmetė kažką suvyniotą į tamsų maišą ar audeklą. Įdomiausia, kad po šio įvykio, svarbus liudytojas pats atsidūrė psichiatrijos ligoninėje.

Jo sesuo Jurgita laidos kūrėjams pasakojo, kad brolį pavyko surasti tik praėjus keturioms dienoms po jo dingimo. Jis buvo tiek „pripumpuotas“ vaistų, kad sunkiai galėjo net paeiti. „Pamatę, kad jis eidamas griuvinėja, ligoninės darbuotojai puolė jo gelbėti. Kitaip jis būtų numiręs“, - įsitikinusi Jono sesuo.

„Prieš srovę“ spėja, ar tik vaistų nepadauginta ir D.Kedžiui. Kai jis nuo jų perdozavimo mirė, suskubta atsikratyti kūnu, o vėliau ir paslėpti visus vaistų organizme paliekamus pėdsakus.

Laidų kūrėjų teigimu, jei D.Kedys tikrai buvo uždarytas psichiatrijos ligoninėje, tai jau būtų ne pirmas kartas, kai bandoma tokiu būdu paslėpti kažkieno pėdsakus.

Pažįstamas braižas

Puikiausias to pavyzdys, D.Kedžio dukters išvežimas į Vaiko raidos centrą Vilniuje.
Nors ir prokurorai, ir tuometinė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino, kad tai, iškart po žmogžudysčių, padaryta tik norint apsaugoti mergaitę, žurnalistai ir D.Kedžio artimieji galvoja priešingai.

„Jei buvo bandoma apsaugoti D.Kedžio dukrą, kodėl ten pat nebuvo nuvežta ir V.Naruševičienės dukra, kuri tuo metu patyrė dar didesnį sukrėtimą, grįžusi namo rado negyvą mamą“, - iki šiol atsakymo į klausimą neranda D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė.

Teigiama, kad tas dienas, kai D.Kedžio dukra gyveno Vaiko raidos centre, jai buvo duodami vaistai nuo slogos ir vitaminas C, tačiau, kaip dabar aišku, po šio „gydymo“ namo grįžusi mergaitė kažkodėl pamiršo kaip reikia žaisti šaškėmis, o išėjusi į kiemą, nežinojo kur yra supynės, ant kurių ji taip mėgo suptis.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių